Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 15, 2024

ABC 07-24

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Norway Bernt Even Nilsen
Ask BC
6 (6/0) 82 (48/34)
59%
100
2 Lithuania Mindaugas Jomantas
Ask BC
6 (4/2) 81 (46/35)
57%
87
3 Norway Ingolf Höns
Ask BC
5 (3/2) 64 (33/31)
52%
74
3 Norway Odd Martin Asp
Ask BC
5 (2/3) 67 (33/34)
49%
74
5 Norway Gøran Valberg
4 (2/2) 53 (27/26)
51%
61
5 Argentina Joaquin K. Yovine
Ask BC
4 (2/2) 58 (28/30)
48%
61
7 Norway Jon Arnesen
Ask BC
4 (2/2) 53 (23/30)
43%
55
7 Norway Amin Asil
4 (1/3) 56 (27/29)
48%
55
9 Norway Gavin Matthews
Ask BC
4 (0/4) 49 (17/32)
35%
49
9 Norway Riaz Ali
Ask BC
4 (1/3) 59 (29/30)
49%
49
Starts Feb 15, 2024, 6:30 PM (local time)
Organizer Ask BC
Contact Bernt Even Nilsen (romsa2018@live.no, 99 70 24 52)
Rankings ABC Ranking vår 2024
Format Round robin (10 Participants)
Race to 8
Handicap With handicap
More info
ABC sine klubbturneringer koster nå kr. 150,-!

Deler av påmeldingsavgiften går til premier hver enkelt torsdag, og så har vi i tillegg en egen sluttranking for våre torsdagsturneringer (ABC vårranking 2024) i desember som gir premie til de 4 høyest rankede spillerne.

Påmelding er en bekreftelse på at utøveren er inneforstått med Norges Biljardforbunds turneringsregler, og følger disse. Unntak er at klubbturneringer spilles uten kleskode, bortsett fra at det forventes en normal anstendighet i klesveien.

Betaling av turneringsavgift og øvrige kjøp i kiosken betales kun over kortautomat. Kreditt betales ved kveldens slutt.

ABCs klubbkvelder bruker eget ratingsystem for å avgjøre hvilket handicap den enkelte spiller skal ha. Systemet oppdateres etter hver endt turnering.

Vel møtt!

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bernt Even Nilsen 4 4 0 0 32 23 9 0 0 0 0.582 4
2 Ingolf Höns 4 3 0 1 30 23 7 0 0 0 0.566 3
3 Gøran Valberg 4 2 0 2 27 26 1 0 0 0 0.509 2
4 Amin Asil 4 1 0 3 27 29 -2 0 0 0 0.482 1
5 Gavin Matthews 4 0 0 4 17 32 -15 0 0 0 0.347 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mindaugas Jomantas 4 3 0 1 31 24 7 0 0 0 0.564 3
2 Odd Martin Asp 4 2 0 2 29 26 3 0 0 0 0.527 2
3 Joaquin K. Yovine 4 2 0 2 28 30 -2 0 0 0 0.483 2
4 Jon Arnesen 4 2 0 2 23 30 -7 1 0 0 0.434 2
5 Riaz Ali 4 1 0 3 29 30 -1 0 0 0 0.492 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1-A   
Norway
Bernt Even Nilsen
94
Norway
Ingolf Höns
84
Thu 18:35  Table 1
2-A   
Norway
Gavin Matthews
114
Norway
Amin Asil
28
Thu 18:36  Table 4
3-B   
Argentina
Joaquin K. Yovine
38
Lithuania
Mindaugas Jomantas
94
Thu 18:36  Table 2
4-B   
Norway
Odd Martin Asp
68
Norway
Riaz Ali
66
Thu 18:36  Table 5

Round 2

Race to 8
5-A   
Norway
Ingolf Höns
84
Norway
Amin Asil
28
Thu 21:41  Table 1
6-A   
Norway
Bernt Even Nilsen
94
Norway
Gøran Valberg
76
Thu 21:15  Table 3
7-B   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
94
Norway
Riaz Ali
66
Thu 21:04  Table 5
8-B   
Argentina
Joaquin K. Yovine
38
Norway
Jon Arnesen
94
Thu 21:05  Table 5

Round 3

Race to 8
9-A   
Norway
Amin Asil
28
Norway
Gøran Valberg
76
Thu 20:34  Table 3
10-A   
Norway
Ingolf Höns
84
Norway
Gavin Matthews
114
Thu 21:10  Table 1
11-B   
Norway
Riaz Ali
66
Norway
Jon Arnesen
94
Thu 20:22  Table 5
12-B   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
94
Norway
Odd Martin Asp
68
Thu 20:22  Table 4

Round 4

Race to 8
13-A   
Norway
Gøran Valberg
76
Norway
Gavin Matthews
114
Thu 19:10  Table 3
14-A   
Norway
Amin Asil
28
Norway
Bernt Even Nilsen
94
Thu 19:11  Table 1
15-B   
Norway
Jon Arnesen
94
R1
Norway
Odd Martin Asp
68
Thu 19:11  Table 5
16-B   
Norway
Riaz Ali
66
Argentina
Joaquin K. Yovine
38
Thu 19:12  Table 4

Round 5

Race to 8
17-A   
Norway
Gavin Matthews
114
Norway
Bernt Even Nilsen
94
Thu 19:44  Table 1
18-A   
Norway
Gøran Valberg
76
Norway
Ingolf Höns
84
Thu 19:44  Table 3
19-B   
Norway
Odd Martin Asp
68
Argentina
Joaquin K. Yovine
38
Thu 19:43  Table 4
20-B   
Norway
Jon Arnesen
94
Lithuania
Mindaugas Jomantas
94
Thu 19:43  Table 5

Semi final

Race to 8
21   
Norway
Bernt Even Nilsen
94
R1
Norway
Odd Martin Asp
68
Thu 22:39  Table 5
22   
Norway
Ingolf Höns
84
Lithuania
Mindaugas Jomantas
94
Thu 22:39  Table 1

Final

Race to 8
23   
Norway
Bernt Even Nilsen
94
Lithuania
Mindaugas Jomantas
94
Thu 23:12  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants