Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 23, 2021

9-pallokisat 23.10.2021 klo 12- tasureilla max 32 pelaajaa

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Tanttu Patrick
5 (5/0) 54 (35/19)
65%
2 Jesse Bacon
6 (4/2) 70 (38/32)
54%
3 Juha Mällinen
5 (4/1) 47 (31/16)
66%
3 Aleksi Annanmäki
4 (3/1) 43 (26/17)
60%
5 Jere Repola
5 (3/2) 52 (23/29)
44%
5 Ilkka Kangas
4 (2/2) 44 (19/25)
43%
5 Rampe
4 (2/2) 48 (24/24)
50%
5 Toni Laamanen
3 (2/1) 33 (17/16)
52%
9 Mikael Mäenpää
4 (2/2) 46 (24/22)
52%
Show more
9 Jonas Takolander
4 (2/2) 44 (22/22)
50%
9 Jokke Salminen
4 (2/2) 44 (23/21)
52%
9 Pekka Nyman
3 (1/2) 34 (18/16)
53%
13 Aleksanteri Piilola
3 (1/2) 33 (14/19)
42%
13 Esa Kalela
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
13 Tuomas Toropainen
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
13 Niko Arponen
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
17 Joni Karvinen
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
17 Miika Turpeinen
3 (1/2) 34 (16/18)
47%
17 Sami Granqvist
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
17 Tomi Hakulinen
MyBiljardi & Bar
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
17 Risto Maliniemi
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
Entry deadline Oct 23, 2021, 11:30 AM (local time)
Starts Oct 23, 2021, 12:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (21 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Organizer MyBiljardi & Bar
More info
ysiä ilman kitcheniä, tasurit 0-3, vuoroaloitukset, 25€ osallistuminen (naiset 15€) tuplakaavio plus cup

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Finland
Rampe
Walk Over
 
2   
Miika Turpeinen
Finland
Esa Kalela
Sat 11:58  Table 1
3   
Tuomas Toropainen
Walk Over
 
4   
Walk Over
Finland
Toni Laamanen
 
5   
Finland
Aleksi Annanmäki
Walk Over
 
6   
Finland
Jere Repola
Finland
Joni Karvinen
Sat 11:58  Table 2
7   
Finland
Tomi Hakulinen
Finland
Sami Granqvist
Sat 11:58  Table 3
8   
Walk Over
Finland
Pekka Nyman
 
9   
Finland
Aleksanteri Piilola
Walk Over
 
10   
Finland
Niko Arponen
Finland
Juha Mällinen
Sat 11:58  Table 4
11   
Finland
Mikael Mäenpää
Walk Over
 
12   
Walk Over
Finland
Ilkka Kangas
 
13   
Curacao
Jesse Bacon
Walk Over
 
14   
Walk Over
Tanttu Patrick
 
15   
Finland
Jonas Takolander
Jokke Salminen
Sat 11:58  Table 5
16   
Walk Over
Risto Maliniemi
 

Winner round 1

Race to 7
17   
Finland
Rampe
Miika Turpeinen
Sat 12:58  Table 1
18   
Tuomas Toropainen
Finland
Toni Laamanen
Sat 11:58  Table 6
19   
Finland
Aleksi Annanmäki
Finland
Jere Repola
Sat 12:50  Table 3
20   
Finland
Sami Granqvist
Finland
Pekka Nyman
Sat 12:50  Table 6
21   
Finland
Aleksanteri Piilola
Finland
Juha Mällinen
Sat 12:38  Table 4
22   
Finland
Mikael Mäenpää
Finland
Ilkka Kangas
Sat 11:58  Table 7
23   
Curacao
Jesse Bacon
Tanttu Patrick
Sat 12:58  Table 2
24   
Finland
Jonas Takolander
Risto Maliniemi
Sat 12:56  Table 5

Loser round 1

Race to 7
25   
Walk Over
Finland
Esa Kalela
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Finland
Joni Karvinen
 
28   
Finland
Tomi Hakulinen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Niko Arponen
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Jokke Salminen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 7
33   
Finland
Esa Kalela
Risto Maliniemi
Sat 13:50  Table 5
34   
Walk Over
Curacao
Jesse Bacon
 
35   
Finland
Joni Karvinen
Finland
Mikael Mäenpää
Sat 13:37  Table 7
36   
Finland
Tomi Hakulinen
Finland
Aleksanteri Piilola
Sat 13:44  Table 4
37   
Finland
Niko Arponen
Finland
Sami Granqvist
Sat 13:20  Table 6
38   
Walk Over
Finland
Jere Repola
 
39   
Walk Over
Tuomas Toropainen
 
40   
Jokke Salminen
Miika Turpeinen
Sat 14:00  Table 1

Winners qualification

Race to 7
41   
Finland
Rampe
Finland
Toni Laamanen
Sat 14:25  Table 3
42   
Finland
Aleksi Annanmäki
Finland
Pekka Nyman
Sat 13:29  Table 3
43   
Finland
Juha Mällinen
Finland
Ilkka Kangas
Sat 14:11  Table 6
44   
Tanttu Patrick
Finland
Jonas Takolander
Sat 14:32  Table 2

Loser round 3

Race to 7
45   
Finland
Esa Kalela
Curacao
Jesse Bacon
Sat 14:58  Table 5
46   
Finland
Mikael Mäenpää
Finland
Aleksanteri Piilola
Sat 14:48  Table 4
47   
Finland
Niko Arponen
Finland
Jere Repola
Sat 14:36  Table 1
48   
Tuomas Toropainen
Jokke Salminen
Sat 14:43  Table 6

Losers qualification

Race to 7
49   
Curacao
Jesse Bacon
Finland
Pekka Nyman
Sat 16:28  Table 2
50   
Finland
Mikael Mäenpää
Finland
Rampe
Sat 15:48  Table 3
51   
Finland
Jere Repola
Finland
Jonas Takolander
Sat 15:22  Table 1
52   
Jokke Salminen
Finland
Ilkka Kangas
Sat 15:22  Table 2

Quarter final

Race to 7
53   
Finland
Toni Laamanen
Curacao
Jesse Bacon
Sat 17:51  Table 2
54   
Finland
Aleksi Annanmäki
Finland
Rampe
Sat 17:51  Table 1
55   
Finland
Juha Mällinen
Finland
Jere Repola
Sat 17:51  Table 3
56   
Tanttu Patrick
Finland
Ilkka Kangas
Sat 17:51  Table 4

Semi final

Race to 7
57   
Curacao
Jesse Bacon
Finland
Aleksi Annanmäki
Sat 19:18  Table 2
58   
Finland
Juha Mällinen
Tanttu Patrick
Sat 18:28  Table 3

Final

Race to 7
59   
Curacao
Jesse Bacon
Tanttu Patrick
Sat 20:59  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants