Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 4, 2018

9-Ball tournament - Podujeva open

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Naser Bajrami
5 (5/0) 62 (35/27)
56%
2 Faton Bajgora
6 (5/1) 70 (41/29)
59%
3 Labinot Berisha
4 (3/1) 45 (24/21)
53%
3 Chris Boyes
5 (4/1) 48 (33/15)
69%
5 Bedri Sijarina
4 (2/2) 45 (21/24)
47%
5 shkelqim bllaca
5 (3/2) 42 (21/21)
50%
5 Ylber Hyseni
4 (2/2) 44 (22/22)
50%
5 Labinot Markaj
4 (2/2) 35 (21/14)
60%
9 Valdrin Bllaca
Remi's Billiards & Sports bar
4 (2/2) 37 (20/17)
54%
Show more
9 Islam Kutleshi
5 (3/2) 43 (21/22)
49%
9 Jasin Mediu
4 (2/2) 35 (19/16)
54%
9 Rezak Medija
4 (2/2) 27 (12/15)
44%
13 alben sadiku
3 (1/2) 31 (16/15)
52%
13 Valon Gashi
3 (1/2) 22 (6/16)
27%
13 Samir Samir
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
13 Arjan Salihu
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
17 Ibro Sadiki
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
17 burim podvorica
3 (1/2) 34 (17/17)
50%
17 sadri podvorica
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
17 burham brahimi
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
17 Albion Oraca
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
17 Riza Sele
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
17 Mirsad Zeqiri
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
Entry deadline Nov 3, 2018, 8:45 PM (local time)
Starts Nov 4, 2018, 10:30 AM (local time)
Format Double elimination (23 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Organizer Remi's Billiards & Sports bar
Contact Valdrin Bllaca (valdrinibllaca@hotmail.com, +37745283793)
More info
9-ball Tournament , Podujeva open . a marathon of 23 players in just one day of tournament .

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Kosovo
Labinot Markaj
Walk Over
 
2   
Kosovo
Islam Kutleshi
Kosovo
Albion Oraca
Sun 10:29 
3   
Macedonia (FYROM)
Mirsad Zeqiri
Walk Over
 
4   
Walk Over
Kosovo
Naser Bajrami
 
5   
Kosovo
Valon Gashi
Walk Over
 
6   
Macedonia (FYROM)
Jasin Mediu
Macedonia (FYROM)
Samir Samir
Sun 12:42 
7   
Kosovo
sadri podvorica
Kosovo
burim podvorica
Sun 10:26 
8   
Walk Over
Kosovo
Labinot Berisha
 
9   
Macedonia (FYROM)
Rezak Medija
Walk Over
 
10   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Kosovo
Faton Bajgora
Sun 10:49 
11   
Kosovo
burham brahimi
Kosovo
Riza Sele
Sun 14:53 
12   
Walk Over
Kosovo
Ylber Hyseni
 
13   
Kosovo
Bedri Sijarina
Walk Over
 
14   
Kosovo
Arjan Salihu
Kosovo
alben sadiku
Sun 10:39 
15   
England
Chris Boyes
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Sun 12:53 
16   
Walk Over
Kosovo
shkelqim bllaca
 

Winner round 1

Race to 7
17   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
Islam Kutleshi
Sun 12:42 
18   
Macedonia (FYROM)
Mirsad Zeqiri
Kosovo
Naser Bajrami
Sun 13:04 
19   
Kosovo
Valon Gashi
Macedonia (FYROM)
Jasin Mediu
Sun 15:19 
20   
Kosovo
burim podvorica
Kosovo
Labinot Berisha
Sun 12:47 
21   
Macedonia (FYROM)
Rezak Medija
Kosovo
Faton Bajgora
Sun 13:29 
22   
Kosovo
burham brahimi
Kosovo
Ylber Hyseni
Sun 15:39 
23   
Kosovo
Bedri Sijarina
Kosovo
alben sadiku
Sun 11:38 
24   
England
Chris Boyes
Kosovo
shkelqim bllaca
Sun 13:55 

Loser round 1

Race to 7
25   
Walk Over
Kosovo
Albion Oraca
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Macedonia (FYROM)
Samir Samir
 
28   
Kosovo
sadri podvorica
Walk Over
 
29   
Walk Over
Kosovo
Valdrin Bllaca
 
30   
Kosovo
Riza Sele
Walk Over
 
31   
Walk Over
Kosovo
Arjan Salihu
 
32   
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 7
33   
Kosovo
Albion Oraca
Kosovo
shkelqim bllaca
Sun 14:24 
34   
Walk Over
Kosovo
alben sadiku
 
35   
Macedonia (FYROM)
Samir Samir
Kosovo
burham brahimi
Sun 17:15 
36   
Kosovo
sadri podvorica
Macedonia (FYROM)
Rezak Medija
Sun 14:50 
37   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Kosovo
burim podvorica
Sun 14:13 
38   
Kosovo
Riza Sele
Kosovo
Valon Gashi
Sun 16:13 
39   
Kosovo
Arjan Salihu
Macedonia (FYROM)
Mirsad Zeqiri
Sun 15:14 
40   
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Kosovo
Islam Kutleshi
Sun 14:51 

Winners qualification

Race to 7
41   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
Naser Bajrami
Sun 15:18 
42   
Macedonia (FYROM)
Jasin Mediu
Kosovo
Labinot Berisha
Sun 16:31 
43   
Kosovo
Faton Bajgora
Kosovo
Ylber Hyseni
Sun 16:38 
44   
Kosovo
Bedri Sijarina
England
Chris Boyes
Sun 14:35 

Loser round 3

Race to 7
45   
Kosovo
shkelqim bllaca
Kosovo
alben sadiku
Sun 15:24 
46   
Macedonia (FYROM)
Samir Samir
Macedonia (FYROM)
Rezak Medija
Sun 17:45 
47   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Kosovo
Valon Gashi
Sun 17:39 
48   
Kosovo
Arjan Salihu
Kosovo
Islam Kutleshi
Sun 17:32 

Losers qualification

Race to 7
49   
Kosovo
shkelqim bllaca
Macedonia (FYROM)
Jasin Mediu
Sun 17:47 
50   
Macedonia (FYROM)
Rezak Medija
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 18:34 
51   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Kosovo
Bedri Sijarina
Sun 19:18 
52   
Kosovo
Islam Kutleshi
Kosovo
Ylber Hyseni
Sun 18:22 

Quarter final

Race to 7
53   
Kosovo
Naser Bajrami
Kosovo
Ylber Hyseni
Sun 20:26 
54   
Kosovo
Labinot Berisha
Kosovo
shkelqim bllaca
Sun 20:26 
55   
Kosovo
Faton Bajgora
Kosovo
Bedri Sijarina
Sun 21:49 
56   
England
Chris Boyes
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 22:28 

Semi final

Race to 7
57   
Kosovo
Naser Bajrami
Kosovo
Labinot Berisha
Sun 23:07 
58   
Kosovo
Faton Bajgora
England
Chris Boyes
Sun 23:41 

Final

Race to 7
59   
Kosovo
Naser Bajrami
Kosovo
Faton Bajgora
Mon 01:16 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment