Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 6, 2020

9 BALL TOERNOOI voor de wat mindere pooler

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Krijn Schuurman
5 (5/0) 21 (17/4)
81%
2 Massimiliano Donini
6 (5/1) 29 (18/11)
62%
3 Jolien Schuurman
4 (3/1) 16 (11/5)
69%
3 Auryn Ramer
6 (4/2) 20 (11/9)
55%
5 Matt Parker
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
5 Casper Caldecourt
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
5 Ray L
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
5 ian bruton
5 (3/2) 17 (9/8)
53%
9 Arthur Sieger
Plan B
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
Show more
9 Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
4 (2/2) 16 (9/7)
56%
9 Niels Vriesema
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
9 Blaise Rojosojos
4 (2/2) 15 (6/9)
40%
13 Bob Blom
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
13 Annet
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
13 Jimmy Plan B
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
13 Bence Mihálka
4 (2/2) 12 (7/5)
58%
17 Janos rotterveel
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
17 Riska de Wit
Plan B
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
17 Tonnie 8ball Plan B Wood
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
17 Mads Voorhoeve
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
Starts Jul 6, 2020, 7:00 PM (local time)
Format Double elimination (20 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Dresscode Lekker fris
Organizer Plan B
Contact Plann Bee
More info
We gaan weer van start met het maandagavond toernooi voor de wat mindere pooler, toppers die eerste klasse spelen of hoger zijn uitgesloten. 1e 4 krijgen gratis toernooideelname (muntje) en nummer 1 30,- en nummer 2 20,- aan drankbonnen (bij minimale deelname van 24 spelers) Kosten zijn 7eu de neus en Panda wil graag om 19:00)!)van start en inspelen mag vanaf 14:00..

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Auryn Ramer
Walk Over
 
2   
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 19:32  Table 8
3   
Netherlands
Ray L
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
Jimmy Plan B
 
5   
England
Casper Caldecourt
Walk Over
 
6   
Walk Over
Netherlands
Krijn Schuurman
 
7   
Netherlands
Tonnie Poolnation Wood
Hungary
Bence Mihálka
Mon 19:01  Table 2
8   
Walk Over
Netherlands
Matt Parker
 
9   
Ireland
ian bruton
Walk Over
 
10   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Italy
Massimiliano Donini
Mon 19:01  Table 3
11   
Netherlands
Arthur Sieger
Walk Over
 
12   
Walk Over
Netherlands
Bob Blom
 
13   
Netherlands
Jolien Schuurman
Walk Over
 
14   
Walk Over
Netherlands
Annet
 
15   
Netherlands
Niels Vriesema
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 19:01  Table 4
16   
Walk Over
Netherlands
Riska de Wit
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Netherlands
Auryn Ramer
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Mon 19:33  Table 5
18   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Jimmy Plan B
Mon 19:01  Table 5
19   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
Krijn Schuurman
Mon 19:01  Table 6
20   
Hungary
Bence Mihálka
Netherlands
Matt Parker
Mon 19:31  Table 2
21   
Ireland
ian bruton
Italy
Massimiliano Donini
Mon 19:24  Table 3
22   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Bob Blom
Mon 19:01  Table 1
23   
Netherlands
Jolien Schuurman
Netherlands
Annet
Mon 19:23  Table 6
24   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Riska de Wit
Mon 19:30  Table 4

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Netherlands
Blaise Rojosojos
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Netherlands
Tonnie Poolnation Wood
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
Mads Voorhoeve
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
American Samoa
Janos rotterveel
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 2
33   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Riska de Wit
Mon 20:00  Table 3
34   
Walk Over
Netherlands
Annet
 
35   
Walk Over
Netherlands
Bob Blom
 
36   
Netherlands
Tonnie Poolnation Wood
Ireland
ian bruton
Mon 20:00  Table 2
37   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Hungary
Bence Mihálka
Mon 20:00  Table 6
38   
Walk Over
England
Casper Caldecourt
 
39   
Walk Over
Netherlands
Jimmy Plan B
 
40   
American Samoa
Janos rotterveel
Netherlands
Auryn Ramer
Mon 19:51  Table 1

Winners qualification

Race to 3
41   
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Netherlands
Ray L
Mon 19:51  Table 5
42   
Netherlands
Krijn Schuurman
Netherlands
Matt Parker
Mon 20:17  Table 1
43   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 19:58  Table 7
44   
Netherlands
Jolien Schuurman
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 19:59  Table 4

Loser round 3

Race to 2
45   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Annet
Mon 20:28  Table 3
46   
Netherlands
Bob Blom
Ireland
ian bruton
Mon 20:19  Table 2
47   
Hungary
Bence Mihálka
England
Casper Caldecourt
Mon 20:27  Table 5
48   
Netherlands
Jimmy Plan B
Netherlands
Auryn Ramer
Mon 20:18  Table 6

Losers qualification

Race to 3
49   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Matt Parker
Mon 21:27  Table 2
50   
Ireland
ian bruton
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Mon 20:41  Table 2
51   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
Niels Vriesema
 
52   
Netherlands
Auryn Ramer
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 20:59  Table 6

Quarter final

Race to 3
53   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Auryn Ramer
Mon 21:51  Table 2
54   
Netherlands
Krijn Schuurman
England
Casper Caldecourt
Mon 21:51  Table 4
55   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Matt Parker
Mon 21:51  Table 5
56   
Netherlands
Jolien Schuurman
Ireland
ian bruton
Mon 21:51  Table 1

Semi final

Race to 4
57   
Netherlands
Auryn Ramer
Netherlands
Krijn Schuurman
Mon 22:31  Table 2
58   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Jolien Schuurman
Mon 22:22  Table 1

Final

Race to 4
59   
Netherlands
Krijn Schuurman
Italy
Massimiliano Donini
Mon 23:06  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment