Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 9, 2021

8. szkolenie z systemu + test

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Dimitr Bochoienko
6 (6/0) 29 (24/5)
83%
2 Tomasz Stachera
6 (5/1) 38 (21/17)
55%
3 Sebastian Szymkowski
5 (2/3) 31 (15/16)
48%
3 Wojciech Rutkowski
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
5 Piotr Jurusik
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
5 Piotr Niewczas
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
5 Paula Aleksandra Baranowska
4 (1/3) 22 (9/13)
41%
5 Renald Jagielski
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
9 Łukasz Wojtkowiak
4 (0/4) 23 (7/16)
30%
9 Filip Mazur
4 (0/4) 25 (9/16)
36%
Starts Mar 9, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (10 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dimitr Bochoienko 4 4 0 0 16 4 12 0 0 0 0.8 4
2 Sebastian Szymkowski 4 2 0 2 12 12 0 0 0 0 0.5 2
3 Piotr Niewczas 4 2 0 2 10 12 -2 0 0 0 0.455 2
4 Piotr Jurusik 4 2 0 2 9 12 -3 0 0 0 0.429 2
5 Filip Mazur 4 0 0 4 9 16 -7 0 0 0 0.36 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tomasz Stachera 4 4 0 0 16 10 6 0 0 0 0.615 4
2 Wojciech Rutkowski 4 3 0 1 15 9 6 0 0 0 0.625 3
3 Renald Jagielski 4 2 0 2 12 11 1 0 0 0 0.522 2
4 Paula Aleksandra Baranowska 4 1 0 3 9 13 -4 0 0 0 0.409 1
5 Łukasz Wojtkowiak 4 0 0 4 7 16 -9 0 0 0 0.304 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Filip Mazur
Tue 19:52 
2-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Piotr Niewczas
Tue 21:17 
3-B   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Wojciech Rutkowski
Tue 21:31 
4-B   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 21:14 

Round 2

Race to 4
5-A   
Poland
Filip Mazur
Poland
Piotr Niewczas
Tue 19:17 
6-A   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Piotr Jurusik
Tue 19:17 
7-B   
Poland
Wojciech Rutkowski
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 19:17 
8-B   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 19:27 

Round 3

Race to 4
9-A   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Piotr Jurusik
Tue 19:52 
10-A   
Poland
Filip Mazur
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 20:20 
11-B   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 20:28 
12-B   
Poland
Wojciech Rutkowski
Poland
Tomasz Stachera
Tue 19:48 

Round 4

Race to 4
13-A   
Poland
Piotr Jurusik
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 21:59 
14-A   
Poland
Piotr Niewczas
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 20:32 
15-B   
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Poland
Tomasz Stachera
Tue 21:57 
16-B   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Renald Jagielski
Tue 20:10 

Round 5

Race to 4
17-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 20:54 
18-A   
Poland
Piotr Jurusik
Poland
Filip Mazur
Tue 20:54 
19-B   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Renald Jagielski
Tue 20:38 
20-B   
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Poland
Wojciech Rutkowski
Tue 20:56 

Semi final

Race to 4
21   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Wojciech Rutkowski
Tue 22:27 
22   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Tomasz Stachera
Tue 22:27 

Final

Race to 4
23   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Tomasz Stachera
Tue 23:08 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants