Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 20, 2022

5° Torneo Regionale Emilia-Romagna serie B

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Marco Fiore
7 (6/1) 61 (40/21)
66%
2 Fabio Girardelli
7 (5/2) 69 (38/31)
55%
3 gallo giovanni
4 (3/1) 38 (23/15)
61%
3 Zamir Hodaj
5 (4/1) 47 (28/19)
60%
5 Luca Selvaggi
5 (3/2) 47 (27/20)
57%
5 SALVATORE ZIZZO
5 (3/2) 44 (22/22)
50%
5 Michele Bianchi
3 (2/1) 25 (16/9)
64%
5 Tiziano Russo
4 (3/1) 39 (22/17)
56%
9 Marco Gentile
4 (2/2) 29 (12/17)
41%
Show more
9 Tommaso Carancini
4 (2/2) 32 (18/14)
56%
9 Matteo Pavolucci
5 (3/2) 49 (25/24)
51%
9 Luca Benassi
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
13 Christian Lombardi
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
13 Giuseppe Caliri
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
13 PIETRO ARALDI
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
13 Matteo Ferrari
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
17 Luciano Rossi
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
17 Gian Marco Agnetti
2 (0/2) 12 (0/12)
0%
17 FEDERICO MARTINELLI
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
17 Roberto Montagnin
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
17 ALESSANDRA FERRETTI
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
17 Andrea Cavallini
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
17 Manuel Esposito
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
Starts Feb 20, 2022, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (23 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer Cosimo Esposito

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Italy
ROBERTO MONTAGNIN
Walk Over
 
2   
Italy
Manuel Esposito
Italy
SALVATORE ZIZZO
Sun 09:00  Table 6
3   
Italy
gallo giovanni
Walk Over
 
4   
Walk Over
Italy
Luciano Rossi
 
5   
Italy
MICHELE BIANCHI
Walk Over
 
6   
Italy
Luca Benassi
Italy
Matteo Pavolucci
Sun 09:00  Table 5
7   
Italy
Giuseppe Caliri
Italy
Marco Gentile
Sun 10:02  Table 4
8   
Walk Over
Italy
ALESSANDRA FERRETTI
 
9   
Italy
Gian Marco Agnetti
Walk Over
 
10   
Italy
Tommaso Carancini
Italy
PIETRO ARALDI
Sun 10:01  Table 3
11   
Italy
Tiziano Russo
Italy
Andrea Cavallini
Sun 10:01  Table 2
12   
Walk Over
Italy
FEDERICO MARTINELLI
 
13   
Italy
Matteo Ferrari
Walk Over
 
14   
Italy
Luca Selvaggi
Serbia
Christian Lombardi
Sun 09:02 
15   
Albania
Zamir Hodaj
Italy
Fabio Girardelli
Sun 10:00  Table 1
16   
Walk Over
Italy
Marco Fiore
 

Winner round 1

Race to 6
17   
Italy
ROBERTO MONTAGNIN
Italy
SALVATORE ZIZZO
Sun 10:21  Table 2
18   
Italy
gallo giovanni
Italy
Luciano Rossi
Sun 10:03  Table 7
19   
Italy
MICHELE BIANCHI
Italy
Matteo Pavolucci
Sun 10:41  Table 1
20   
Italy
Marco Gentile
Italy
ALESSANDRA FERRETTI
Sun 10:41  Table 5
21   
Italy
Gian Marco Agnetti
Italy
Tommaso Carancini
Sun 10:42  Table 10
22   
Italy
Tiziano Russo
Italy
FEDERICO MARTINELLI
Sun 10:28  Table 8
23   
Italy
Matteo Ferrari
Italy
Luca Selvaggi
Sun 10:14  Table 6
24   
Albania
Zamir Hodaj
Italy
Marco Fiore
Sun 10:42  Table 9

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Italy
Manuel Esposito
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Italy
Luca Benassi
 
28   
Italy
Giuseppe Caliri
Walk Over
 
29   
Walk Over
Italy
PIETRO ARALDI
 
30   
Italy
Andrea Cavallini
Walk Over
 
31   
Walk Over
Serbia
Christian Lombardi
 
32   
Italy
Fabio Girardelli
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
33   
Italy
Manuel Esposito
Italy
Marco Fiore
Sun 12:57  Table 2
34   
Walk Over
Italy
Matteo Ferrari
 
35   
Italy
Luca Benassi
Italy
FEDERICO MARTINELLI
Sun 12:58  Table 3
36   
Italy
Giuseppe Caliri
Italy
Gian Marco Agnetti
Sun 11:34 
37   
Italy
PIETRO ARALDI
Italy
ALESSANDRA FERRETTI
Sun 12:59  Table 5
38   
Italy
Andrea Cavallini
Italy
Matteo Pavolucci
Sun 12:59  Table 6
39   
Serbia
Christian Lombardi
Italy
Luciano Rossi
Sun 13:00  Table 7
40   
Italy
Fabio Girardelli
Italy
ROBERTO MONTAGNIN
Sun 13:00  Table 8

Winners qualification

Race to 6
41   
Italy
SALVATORE ZIZZO
Italy
gallo giovanni
Sun 14:21  Table 4
42   
Italy
MICHELE BIANCHI
Italy
Marco Gentile
Sun 14:42  Table 8
43   
Italy
Tommaso Carancini
Italy
Tiziano Russo
Sun 14:27  Table 5
44   
Italy
Luca Selvaggi
Albania
Zamir Hodaj
Sun 14:23  Table 11

Loser round 3

Race to 6
45   
Italy
Marco Fiore
Italy
Matteo Ferrari
Sun 14:21  Table 3
46   
Italy
Luca Benassi
Italy
Giuseppe Caliri
Sun 14:20  Table 2
47   
Italy
PIETRO ARALDI
Italy
Matteo Pavolucci
Sun 14:30  Table 10
48   
Serbia
Christian Lombardi
Italy
Fabio Girardelli
Sun 14:38  Table 12

Losers qualification

Race to 6
49   
Italy
Marco Fiore
Italy
Marco Gentile
Sun 15:40 
50   
Italy
Luca Benassi
Italy
SALVATORE ZIZZO
Sun 16:04  Table 4
51   
Italy
Matteo Pavolucci
Italy
Luca Selvaggi
Sun 15:50  Table 10
52   
Italy
Fabio Girardelli
Italy
Tommaso Carancini
Sun 16:16  Table 6

Quarter final

Race to 6
53   
Italy
gallo giovanni
Italy
Luca Selvaggi
Sun 17:39  Table 8
54   
Italy
MICHELE BIANCHI
Italy
Fabio Girardelli
Sun 17:40  Table 7
55   
Italy
Tiziano Russo
Italy
Marco Fiore
Sun 17:39  Table 1
56   
Albania
Zamir Hodaj
Italy
SALVATORE ZIZZO
Sun 17:39  Table 6

Semi final

Race to 6
57   
Italy
gallo giovanni
Italy
Fabio Girardelli
Sun 19:15  Table 6
58   
Italy
Marco Fiore
Albania
Zamir Hodaj
Sun 19:16  Table 7

Final

Race to 6
59   
Italy
Fabio Girardelli
Italy
Marco Fiore
Sun 21:19  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants