Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 15, 2022

44+ R1 R1 9-ball, Eskilstuna BK Stöten

9-Ball
Tack för din anmälan till 44+ R1 i Eskilstuna Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.
Tack för din anmälan till 44+ R1 i Eskilstuna Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Johan Svanberg
Karlskoga Biljardklubb
6 (6/0) 65 (42/23)
65%
1000
2 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
6 (5/1) 67 (41/26)
61%
800
3 Jarmo Talvén
Biljardklubben Stöten
6 (4/2) 57 (32/25)
56%
700
3 Sten Järledal
5 (4/1) 54 (31/23)
57%
700
5 Roger Åkerblom
Västerås Biljardsällskap
4 (3/1) 49 (26/23)
53%
600
5 Morgan Norberg
BK Milen
5 (3/2) 55 (30/25)
55%
600
5 Mats Elfroos
Biljardklubben Stöten
4 (3/1) 45 (26/19)
58%
600
5 Johan Larsson
Familjens BF
4 (2/2) 42 (18/24)
43%
600
9 Dan Andersson
Gefle Biljardklubb
2 (1/1) 20 (12/8)
60%
500
Show more
9 Kai Kraft
Biljardären Biljardklubb
4 (2/2) 44 (20/24)
45%
500
9 Johan Wingårdh
Biljardären Biljardklubb
4 (2/2) 42 (18/24)
43%
500
9 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
3 (2/1) 26 (17/9)
65%
500
9 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 31 (19/12)
61%
500
9 Magnus Vesterlund
Familjens BF
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
500
9 Fredrik Persson
Uppsala Biljardsällskap
4 (2/2) 43 (22/21)
51%
500
9 Alireza Hafezi
Västerås Biljardsällskap
4 (2/2) 42 (23/19)
55%
500
17 Claes Norin
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
400
17 Ann-Sofie Löfgren
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
400
17 Ulrika Andersson
Familjens BF
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
400
17 Håkan Larsson
Gefle Biljardklubb
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
400
17 Conny Frodig
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
400
17 Peter Eriksson
Old Fellows Billiard Club
2 (1/1) 17 (11/6)
65%
400
17 Esa Strandman
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 15 (2/13)
13%
400
17 Glenn Andersson
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
400
25 Tex Larsson
2 (0/2) 16 (3/13)
19%
400
25 Björn Karlsson
Old Fellows Billiard Club
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
400
25 Björn Odelbrink
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
400
25 Per Lindgren
Borlänge Biljardklubb
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
400
25 Toraj Larki
Uppsala Biljardsällskap
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
400
25 Fredrik Löfqvist
2 (0/2) 23 (10/13)
43%
400
33 Laszlo Szili
Kville Biljard Club
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
300
8880 Magnus Lindgren
Borlänge Biljardklubb
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
8880 Kent Karlsson
Karlskoga Biljardklubb
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline May 11, 2022, 11:59 PM (local time)
Starts May 15, 2022, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (33 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode §11.7.1 Klädkod SPT, 44+ touren, 14-1 touren
Rankings Swedish 44+ tour 2022
Organizer Svenska Biljardförbundet and Biljardklubben Stöten
Contact Christian Sparrenlöv Fischer (pool_man94@hotmail.com, 0704599332)
More info
Varmt välkomna till Restaurang My och Bk Stöten!
Adress: Drottninggatan 11, Eskilstuna
Kostnad: 550kr (swish eller kontant)
Tänk på att vara på plats och redo för din match minst 30 minuter innan utsatt starttid på Cuescore!
Hallen öppnar 08.30. Spelarmöte 08.45.

Helgens tävlingar ingår i Svenska 44+ touren 2022 och lyder under de tävlingsbestämmelser som började gälla 1 januari 2022.

Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

https://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet-pool2/dokument/tavlingsbestammelser-pool/nationella-poolbestammelser-2022-01-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Sweden
Senharip Azar
Walk Over
 
2   
Sweden
Björn Karlsson
Sweden
Laszlo Szili
Sun 09:00  Table 6
3   
Sweden
Magnus Vesterlund
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Jarmo Talvén
 
5   
Sweden
Morgan Norberg
Walk Over
 
6   
Walk Over
Sweden
Per Lindgren
 
7   
Sweden
Johan Wingårdh
Walk Over
 
8   
Walk Over
Sweden
Stefan Ericson
 
9   
Sweden
Peter Eriksson
Walk Over
 
10   
Walk Over
Sweden
Claes Norin
 
11   
Sweden
Björn Odelbrink
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Roger Åkerblom
 
13   
Sweden
Magnus Lindgren
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Johan Larsson
 
15   
Sweden
Esa Strandman
Walk Over
 
16   
Walk Over
Sweden
Mahmut Mutto
 
17   
Sweden
Johan Svanberg
Walk Over
 
18   
Walk Over
Sweden
Håkan Larsson
 
19   
Sweden
Tex Larsson
Walk Over
 
20   
Walk Over
Sweden
Conny Frodig
 
21   
Sweden
Glenn Andersson
Walk Over
 
22   
Walk Over
Sweden
Ulrika Andersson
 
23   
Sweden
Dan Andersson
Walk Over
 
24   
Walk Over
Sweden
Kent Karlsson
 
25   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Walk Over
 
26   
Walk Over
Sweden
Kai Kraft
 
27   
Sweden
Fredrik Persson
Walk Over
 
28   
Walk Over
Sweden
Sten Järledal
 
29   
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Walk Over
 
30   
Walk Over
Sweden
Alireza Hafezi
 
31   
Sweden
Toraj Larki
Walk Over
 
32   
Walk Over
Sweden
Mats Elfroos
 

Winner round 1

Race to 7
33   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Björn Karlsson
Sun 10:31  Table 3
34   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Jarmo Talvén
Sun 10:00  Table 4
35   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Per Lindgren
Sun 08:50  Table 1
36   
Sweden
Johan Wingårdh
Sweden
Stefan Ericson
Sun 08:50  Table 8
37   
Sweden
Peter Eriksson
Sweden
Claes Norin
Sun 08:50  Table 2
38   
Sweden
Björn Odelbrink
Sweden
Roger Åkerblom
Sun 08:50  Table 9
39   
Sweden
Magnus Lindgren
Sweden
Johan Larsson
Sun 08:50  Table 4
40   
Sweden
Esa Strandman
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 10:00  Table 5
41   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Håkan Larsson
Sun 08:50  Table 7
42   
Sweden
Tex Larsson
Sweden
Conny Frodig
Sun 08:50  Table 5
43   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Ulrika Andersson
Sun 10:02  Table 1
44   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Kent Karlsson
Sun 10:04 
45   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Kai Kraft
Sun 10:00  Table 8
46   
Sweden
Fredrik Persson
Sweden
Sten Järledal
Sun 10:03  Table 2
47   
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sweden
Alireza Hafezi
Sun 10:30  Table 7
48   
Sweden
Toraj Larki
Sweden
Mats Elfroos
Sun 09:14  Table 3

Loser round 1

Race to 6
49   
Walk Over
Sweden
Laszlo Szili
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Walk Over
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Walk Over
Walk Over
 
57   
Walk Over
Walk Over
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Walk Over
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
65   
Sweden
Laszlo Szili
Sweden
Toraj Larki
Sun 10:09  Table 6
66   
Walk Over
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
 
67   
Walk Over
Sweden
Fredrik Persson
 
68   
Walk Over
Sweden
Fredrik Löfqvist
 
69   
Walk Over
Walk Over
 
70   
Walk Over
Sweden
Glenn Andersson
 
71   
Walk Over
Sweden
Tex Larsson
 
72   
Walk Over
Sweden
Håkan Larsson
 
73   
Walk Over
Sweden
Esa Strandman
 
74   
Walk Over
Walk Over
 
75   
Walk Over
Sweden
Björn Odelbrink
 
76   
Walk Over
Sweden
Peter Eriksson
 
77   
Walk Over
Sweden
Johan Wingårdh
 
78   
Walk Over
Sweden
Per Lindgren
 
79   
Walk Over
Sweden
Jarmo Talvén
 
80   
Walk Over
Sweden
Björn Karlsson
 

Winners qualification

Race to 7
81   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Magnus Vesterlund
Sun 11:13  Table 2
82   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Stefan Ericson
Sun 11:04  Table 3
83   
Sweden
Claes Norin
Sweden
Roger Åkerblom
Sun 11:06  Table 1
84   
Sweden
Johan Larsson
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 11:04  Table 4
85   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Conny Frodig
Sun 11:06  Table 9
86   
Sweden
Ulrika Andersson
Sweden
Dan Andersson
Sun 11:26  Table 8
87   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Sten Järledal
Sun 11:50  Table 4
88   
Sweden
Alireza Hafezi
Sweden
Mats Elfroos
Sun 12:01  Table 8

Loser round 3

Race to 6
89   
Sweden
Toraj Larki
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sun 11:56  Table 3
90   
Sweden
Fredrik Persson
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sun 11:53  Table 7
91   
Walk Over
Sweden
Glenn Andersson
 
92   
Sweden
Tex Larsson
Sweden
Håkan Larsson
Sun 10:48  Table 5
93   
Sweden
Esa Strandman
Walk Over
 
94   
Sweden
Björn Odelbrink
Sweden
Peter Eriksson
Sun 11:20  Table 7
95   
Sweden
Johan Wingårdh
Sweden
Per Lindgren
Sun 11:21  Table 6
96   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Björn Karlsson
Sun 11:49  Table 5

Losers qualification

Race to 6
97   
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sweden
Johan Larsson
Sun 12:58  Table 9
98   
Sweden
Fredrik Persson
Sweden
Claes Norin
Sun 12:56  Table 5
99   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Morgan Norberg
Sun 12:03  Table 9
100   
Sweden
Håkan Larsson
Sweden
Magnus Vesterlund
Sun 12:07  Table 2
101   
Sweden
Esa Strandman
Sweden
Alireza Hafezi
Sun 13:07  Table 7
102   
Sweden
Peter Eriksson
Sweden
Kai Kraft
Sun 13:05  Table 8
103   
Sweden
Johan Wingårdh
Sweden
Ulrika Andersson
Sun 12:21  Table 6
104   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Conny Frodig
Sun 12:19  Table 5

Last sixteen

Race to 7
105   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Morgan Norberg
Sun 13:40  Table 6
106   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Kai Kraft
Sun 14:36  Table 9
107   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Magnus Vesterlund
Sun 13:45  Table 3
108   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Jarmo Talvén
Sun 13:43  Table 4
109   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Alireza Hafezi
Sun 13:46  Table 5
110   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Johan Larsson
Sun 14:13  Table 7
111   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
Johan Wingårdh
Sun 13:47  Table 1
112   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Fredrik Persson
Sun 13:50  Table 2

Quarter final

Race to 7
113   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Stefan Ericson
Sun 15:45  Table 9
114   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Jarmo Talvén
Sun 15:26  Table 6
115   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Johan Larsson
Sun 15:07  Table 7
116   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
Mats Elfroos
Sun 15:07  Table 8

Semi final

Race to 7
117   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Jarmo Talvén
Sun 16:47  Table 8
118   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Sten Järledal
Sun 16:22  Table 7

Final

Race to 7
119   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Johan Svanberg
Sun 17:56  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants