Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 7 - August 8, 2021

2021 - DDBU & DIF'S DANMARKSMESTERSKAB 9-ball

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Christoffer Lentz
5 (5/0) 70 (51/19)
73%
1200
2 Samir Saciri
5 (4/1) 89 (45/44)
51%
960
3 Andreas Madsen
4 (3/1) 56 (38/18)
68%
816
3 Andreas Steen Bønnelykke
5 (3/2) 73 (34/39)
47%
816
5 Alan Conway
3 (2/1) 51 (26/25)
51%
694
5 Frederik Schelde Madsen
5 (3/2) 76 (42/34)
55%
694
5 Jesper Vestergaard Nielsen
4 (2/2) 63 (35/28)
56%
694
5 Rene Bak
4 (2/2) 52 (25/27)
48%
694
9 Jeppe Thyde
3 (1/2) 34 (11/23)
32%
413
Show more
9 Lasse Buhl
3 (1/2) 37 (18/19)
49%
413
9 Janick Navne
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 49 (24/25)
49%
413
9 Gert H. N. Laursen
3 (1/2) 38 (17/21)
45%
413
13 Søren Hartner Terp
4 (2/2) 56 (26/30)
46%
289
13 Jesper Schmidt
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
289
13 Kim Bing Sandhøj
4 (2/2) 54 (23/31)
43%
289
13 Adib Issa
3 (1/2) 38 (16/22)
42%
289
17 William Damkjer Buhl
2 (0/2) 32 (14/18)
44%
203
17 Helene Krogsgaard Mikkelsen
2 (0/2) 27 (9/18)
33%
203
17 Jens H Petersen
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 31 (13/18)
42%
203
Entry deadline Aug 2, 2021, 8:00 PM (local time)
Starts Aug 7, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (19 Participants)
Race to 9
Handicap No handicap
Rankings ELITE Rangliste 2021
Organizer DDBU
Contact Allan Bruun (allan-bruun@hotmail.com)
More info
Åben for alle

Tilmeldingsgebyr: 135,-

Dobbelt/enkelt K.O. 
Race til 9.

https://ddbu.nemtilmeld.dk/91/

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Denmark
Jens Hytting Petersen
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sun 10:13 
2   
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Walk Over
 
3   
Walk Over
Denmark
Gert H. N. Laursen
 
4   
Denmark
Frederik Schelde Madsen
Walk Over
 
5   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Denmark
Adib Issa
Sun 10:12 
6   
Denmark
Janick Navne
Walk Over
 
7   
Walk Over
Denmark
Rene Bak
 
8   
Denmark
Søren Hartner Terp
Denmark
William Damkjer Buhl
Sun 10:13 

Winner round 1

Race to 9
9   
Denmark
Andreas Madsen
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sun 10:15 
10   
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Denmark
Lasse Buhl
Sun 10:11 
11   
Denmark
Jesper Schmidt
Denmark
Gert H. N. Laursen
Sun 10:11 
12   
Denmark
Frederik Schelde Madsen
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sun 10:14 
13   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Adib Issa
Sun 10:15 
14   
Denmark
Janick Navne
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sun 10:14 
15   
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Rene Bak
Sun 10:11 
16   
Denmark
Søren Hartner Terp
Denmark
Christoffer Lentz
Sun 10:15 

Loser round 1

Race to 9
17   
Denmark
Jens Hytting Petersen
Denmark
Søren Hartner Terp
Sun 10:19 
18   
Walk Over
Denmark
Rene Bak
 
19   
Walk Over
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
 
20   
Walk Over
Denmark
Adib Issa
 
21   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Denmark
Frederik Schelde Madsen
Sun 10:16 
22   
Walk Over
Denmark
Jesper Schmidt
 
23   
Walk Over
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
 
24   
Denmark
William Damkjer Buhl
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sun 10:19 

Loser round 2

Race to 9
25   
Denmark
Søren Hartner Terp
Denmark
Rene Bak
Sun 10:19 
26   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Denmark
Adib Issa
Sun 10:17 
27   
Denmark
Frederik Schelde Madsen
Denmark
Jesper Schmidt
Sun 10:18 
28   
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sun 10:20 

Winners qualification

Race to 9
29   
Denmark
Andreas Madsen
Denmark
Lasse Buhl
Sun 10:18 
30   
Denmark
Gert H. N. Laursen
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sun 10:16 
31   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Janick Navne
Sun 10:18 
32   
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Christoffer Lentz
Sun 10:17 

Losers qualification

Race to 9
33   
Denmark
Rene Bak
Denmark
Gert H. N. Laursen
Sun 10:21 
34   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Denmark
Lasse Buhl
Sun 10:19 
35   
Denmark
Frederik Schelde Madsen
Denmark
Jeppe Thyde
Sun 10:20 
36   
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Denmark
Janick Navne
Sun 10:21 

Quarter final

Race to 11
37   
Denmark
Andreas Madsen
Denmark
Rene Bak
Sun 10:22  Table 1
38   
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sun 10:22  Table 5
39   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Sun 10:22  Table 6
40   
Denmark
Christoffer Lentz
Denmark
Frederik Schelde Madsen
Sun 10:22  Table 3

Semi final

Race to 11
41   
Denmark
Andreas Madsen
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sun 12:54  Table 3
42   
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Denmark
Christoffer Lentz
Sun 12:32  Table 1

Final

Race to 11
43   
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Denmark
Christoffer Lentz
Sun 15:36  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants