Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 25, 2020

2020 - Dansk Pool Tour - STANDARD - Aalborg

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Joel Rosenfeldt
6 (6/0) 43 (32/11)
74%
300
2 Kar Shing Cheng
7 (5/2) 58 (35/23)
60%
240
3 Kim Bing Sandhøj
6 (4/2) 50 (28/22)
56%
204
3 Martin Søndergaard
5 (4/1) 42 (25/17)
60%
204
5 Martin Larsen
5 (3/2) 40 (21/19)
53%
174
5 Niels Kronborg Pedersen
5 (3/2) 40 (19/21)
48%
174
9 Bjarke Larsen
4 (2/2) 30 (12/18)
40%
104
9 Lars Tolbod
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
104
9 Rune Mosbaek
4 (2/2) 27 (15/12)
56%
104
12 Stanislav Stanev
4 (2/2) 28 (14/14)
50%
80
12 Christian Choi Sikivat Hansen
4 (1/3) 26 (10/16)
38%
80
12 Søren N. Nielsen
4 (1/3) 29 (13/16)
45%
80
15 Rudi Wilhelmsen Verle
4 (0/4) 26 (6/20)
23%
62
15 Helene Krogsgaard Mikkelsen
4 (0/4) 26 (6/20)
23%
62
15 Michael Moesgaard
4 (0/4) 31 (11/20)
35%
62
Entry deadline Jan 20, 2020, 8:00 PM (local time)
Starts Jan 25, 2020, 10:30 AM (local time)
Format Round robin (15 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings DDBU Pool Rangliste
Organizer DDBU
Contact Helene Krogsgaard Mikkelsen (helenekmikkelsen@hotmail.com)
More info
Disciplinen er 9-ball
Licens er obligatorisk.
Tilmeldingsgebyr: 150,-
Der spilles puljer, så man er sikker på mindst 3 kampe.
Race i puljerne er til 5. I enkelt Knock Out sættes dette op til 6.

Der er maksimalt plads til 32 spillere.
Tilmelding er først gældende når betaling er foretaget: https://ddbu.nemtilmeld.dk/50/

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Martin Søndergaard 4 4 0 0 20 11 9 0 0 0 0.645 8
2 Martin Larsen 4 3 0 1 19 13 6 0 0 0 0.594 6
3 Lars Tolbod 4 2 0 2 17 15 2 0 0 0 0.531 4
4 Søren N. Nielsen 4 1 0 3 13 16 -3 0 0 0 0.448 2
5 Helene Krogsgaard Mikkelsen 4 0 0 4 6 20 -14 0 0 0 0.231 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Joel Rosenfeldt 4 4 0 0 20 3 17 0 0 0 0.87 8
2 Niels Kronborg Pedersen 4 3 0 1 15 15 0 0 0 0 0.5 6
3 Rune Mosbaek 4 2 0 2 15 12 3 0 0 0 0.556 4
4 Christian Choi Sikivat Hansen 4 1 0 3 10 16 -6 0 0 0 0.385 2
5 Rudi Wilhelmsen Verle 4 0 0 4 6 20 -14 0 0 0 0.231 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kim Bing Sandhøj 4 3 0 1 18 14 4 0 0 0 0.563 6
2 Kar Shing Cheng 4 3 0 1 19 8 11 0 0 0 0.704 6
3 Bjarke Larsen 4 2 0 2 12 18 -6 0 0 0 0.4 4
4 Stanislav Stanev 4 2 0 2 14 14 0 0 0 0 0.5 4
5 Michael Moesgaard 4 0 0 4 11 20 -9 0 0 0 0.355 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Denmark
Lars Tolbod
Denmark
Søren N. Nielsen
Sat 10:30  Table 1
2-A   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Denmark
Martin Søndergaard
Sat 10:30  Table 2
3-B   
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Denmark
Rudi Wilhelmsen Verle
Sat 10:30  Table 3
4-B   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Joel Rosenfeldt
Sat 10:30  Table 4
5-C   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Denmark
Michael Moesgaard
Sat 11:22  Table 2
6-C   
Denmark
Bjarke Larsen
Bulgaria
Stanislav Stanev
Sat 11:42  Table 1

Round 2

Race to 5
7-A   
Denmark
Søren N. Nielsen
Denmark
Martin Søndergaard
Sat 11:30  Table 4
8-A   
Denmark
Lars Tolbod
Denmark
Martin Larsen
Sat 11:48  Table 3
9-B   
Denmark
Rudi Wilhelmsen Verle
Denmark
Joel Rosenfeldt
Sat 12:29  Table 4
10-B   
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 12:46  Table 3
11-C   
Denmark
Michael Moesgaard
Bulgaria
Stanislav Stanev
Sat 13:06  Table 4
12-C   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Norway
Kar Shing Cheng
Sat 12:48  Table 2

Round 3

Race to 5
13-A   
Denmark
Martin Søndergaard
Denmark
Martin Larsen
Sat 13:03  Table 1
14-A   
Denmark
Søren N. Nielsen
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Sat 13:30  Table 3
15-B   
Denmark
Joel Rosenfeldt
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 13:51  Table 4
16-B   
Denmark
Rudi Wilhelmsen Verle
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Sat 13:55  Table 1
17-C   
Bulgaria
Stanislav Stanev
Norway
Kar Shing Cheng
Sat 14:22  Table 3
18-C   
Denmark
Michael Moesgaard
Denmark
Bjarke Larsen
Sat 14:21  Table 2

Round 4

Race to 5
19-A   
Denmark
Martin Larsen
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Sat 14:43  Table 4
20-A   
Denmark
Martin Søndergaard
Denmark
Lars Tolbod
Sat 15:02  Table 1
21-B   
Denmark
Rune Mosbaek
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Sat 15:08  Table 3
22-B   
Denmark
Joel Rosenfeldt
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Sat 15:33  Table 4
23-C   
Norway
Kar Shing Cheng
Denmark
Bjarke Larsen
Sat 15:50 
24-C   
Bulgaria
Stanislav Stanev
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 15:50  Table 3

Round 5

Race to 5
25-A   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Denmark
Lars Tolbod
Sat 15:51 
26-A   
Denmark
Martin Larsen
Denmark
Søren N. Nielsen
Sat 16:06  Table 4
27-B   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Sat 16:30  Table 2
28-B   
Denmark
Rune Mosbaek
Denmark
Rudi Wilhelmsen Verle
Sat 16:41  Table 1
29-C   
Denmark
Bjarke Larsen
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 17:18 
30-C   
Norway
Kar Shing Cheng
Denmark
Michael Moesgaard
Sat 17:18 

Quarter final

Race to 6
31   
Denmark
Joel Rosenfeldt
Walk Over
Sat 17:30 
32   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Denmark
Martin Larsen
Sat 18:22 
33   
Norway
Kar Shing Cheng
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Sat 18:22 
34   
Walk Over
Denmark
Martin Søndergaard
Sat 17:30 

Semi final

Race to 6
35   
Denmark
Joel Rosenfeldt
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 20:17  Table 1
36   
Norway
Kar Shing Cheng
Denmark
Martin Søndergaard
Sat 20:17  Table 3

Final

Race to 6
37   
Denmark
Joel Rosenfeldt
Norway
Kar Shing Cheng
Sat 21:40  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment