Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 19 - September 20, 2020

2020 - DDBU & DIF'S DANMARKSMESTERSKAB 10-ball

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mathias Spanggaard Mortensen
8 (7/1) 96 (63/33)
66%
1200
2 Mickey Krause
5 (4/1) 69 (41/28)
59%
960
3 Andreas Madsen
6 (4/2) 72 (50/22)
69%
816
3 Jesper Vestergaard Nielsen
6 (4/2) 74 (38/36)
51%
816
5 Christoffer Lentz
3 (2/1) 39 (23/16)
59%
694
5 Jesper Schmidt
5 (3/2) 61 (36/25)
59%
694
5 Jeppe Thyde
3 (2/1) 36 (18/18)
50%
694
5 Lasse Buhl
3 (2/1) 45 (21/24)
47%
694
9 Alan Conway
3 (1/2) 38 (17/21)
45%
413
Show more
9 Theis Magle
3 (1/2) 38 (16/22)
42%
413
9 Sorin Dimtofte
5 (3/2) 57 (29/28)
51%
413
9 Janick Navne
4 (2/2) 49 (25/24)
51%
413
13 Søren Hartner Terp
3 (1/2) 38 (17/21)
45%
289
13 Frederik Schelde Madsen
4 (2/2) 40 (20/20)
50%
289
13 Søren Rydlund
DDBU
4 (2/2) 51 (27/24)
53%
289
13 Rene Bak
3 (1/2) 32 (11/21)
34%
289
17 Marcus Mentzler
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
203
17 William Damkjer Buhl
2 (0/2) 24 (8/16)
33%
203
17 Helene Krogsgaard Mikkelsen
2 (0/2) 21 (5/16)
24%
203
17 Adib Issa
2 (0/2) 27 (11/16)
41%
203
17 Kevin Christiansen
2 (0/2) 19 (3/16)
16%
203
17 Kenneth Juul
2 (0/2) 20 (4/16)
20%
203
17 Kenneth Harpsøe
2 (0/2) 21 (5/16)
24%
203
Entry deadline Sep 19, 2020, 8:00 PM (local time)
Starts Sep 19, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (23 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Rankings DDBU Pool Rangliste
Organizer DDBU
Contact Mathias Spanggaard Mortensen (msm6862@gmail.com) and Johnny Krause (krauseogsonner@gmail.com)
More info
Åben for alle (Maksimalt 40 deltagere)
Først til mølle.  (Tidspunktet for betaling af tilmeldingsgebyret afgør det)

Vi prøver noget nyt til dette DM. Man kan deltage med en éngangs licens, den koster 65,- og hvis man ikke er medlem af en klub, eller bare ikke har en licens skal man bare vælge "Enkel deltagelse (inkl. éngangs licens gebyr)" 

Pris:
Spillere med licens: 135,-
Spillere med éngangslicens: 200,- 

Dobbelt/enkelt K.O. 
Race til 8.

https://ddbu.nemtilmeld.dk/59/

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Denmark
Mickey Krause
Walk Over
 
2   
Denmark
Sorin Dimtofte
Denmark
Adib Issa
Sat 10:38  Table 1
3   
Denmark
Søren Hartner Terp
Walk Over
 
4   
Walk Over
Denmark
Theis Magle
 
5   
Denmark
Jeppe Thyde
Walk Over
 
6   
Denmark
Kevin Christiansen
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sat 10:38  Table 2
7   
Denmark
Søren Rydlund
Denmark
Marcus Mentzler
Sat 10:38  Table 4
8   
Walk Over
Ireland
Alan Conway
 
9   
Denmark
Christoffer Lentz
Walk Over
 
10   
Denmark
Frederik Schelde Madsen
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Sat 10:38  Table 5
11   
Denmark
Jesper Schmidt
Denmark
Kenneth Juul
Sat 10:38  Table 3
12   
Walk Over
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
 
13   
Denmark
Lasse Buhl
Walk Over
 
14   
Denmark
Kenneth Harpsøe
Denmark
Andreas Madsen
Sat 10:38  Table 6
15   
Denmark
William Damkjer Buhl
Denmark
Janick Navne
Sat 11:29  Table 6
16   
Walk Over
Denmark
Rene Bak
 

Winner round 1

Race to 8
17   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Sorin Dimtofte
Sat 12:32  Table 4
18   
Denmark
Søren Hartner Terp
Denmark
Theis Magle
Sat 11:34  Table 3
19   
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sat 12:08  Table 5
20   
Denmark
Søren Rydlund
Ireland
Alan Conway
Sat 13:11  Table 2
21   
Denmark
Christoffer Lentz
Denmark
Frederik Schelde Madsen
Sat 13:26  Table 4
22   
Denmark
Jesper Schmidt
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 11:41  Table 2
23   
Denmark
Lasse Buhl
Denmark
Andreas Madsen
Sat 12:22  Table 1
24   
Denmark
Janick Navne
Denmark
Rene Bak
Sat 13:35  Table 6

Loser round 1

Race to 8
25   
Walk Over
Denmark
Adib Issa
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Denmark
Kevin Christiansen
 
28   
Denmark
Marcus Mentzler
Walk Over
 
29   
Walk Over
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
 
30   
Denmark
Kenneth Juul
Walk Over
 
31   
Walk Over
Denmark
Kenneth Harpsøe
 
32   
Denmark
William Damkjer Buhl
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 8
33   
Denmark
Adib Issa
Denmark
Rene Bak
Sat 15:15  Table 6
34   
Walk Over
Denmark
Andreas Madsen
 
35   
Denmark
Kevin Christiansen
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 13:26  Table 5
36   
Denmark
Marcus Mentzler
Denmark
Frederik Schelde Madsen
Sat 14:39  Table 5
37   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Denmark
Søren Rydlund
Sat 14:48  Table 2
38   
Denmark
Kenneth Juul
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sat 13:58  Table 3
39   
Denmark
Kenneth Harpsøe
Denmark
Søren Hartner Terp
Sat 14:34  Table 1
40   
Denmark
William Damkjer Buhl
Denmark
Sorin Dimtofte
Sat 14:39  Table 4

Winners qualification

Race to 8
41   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Theis Magle
Sat 15:02  Table 3
42   
Denmark
Jeppe Thyde
Ireland
Alan Conway
Sat 15:53  Table 5
43   
Denmark
Christoffer Lentz
Denmark
Jesper Schmidt
Sat 15:59  Table 3
44   
Denmark
Lasse Buhl
Denmark
Janick Navne
Sat 16:06  Table 4

Loser round 3

Race to 8
45   
Denmark
Rene Bak
Denmark
Andreas Madsen
Sat 17:49  Table 3
46   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Denmark
Frederik Schelde Madsen
Sat 16:25  Table 1
47   
Denmark
Søren Rydlund
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sat 17:07  Table 6
48   
Denmark
Søren Hartner Terp
Denmark
Sorin Dimtofte
Sat 16:33  Table 2

Losers qualification

Race to 8
49   
Denmark
Andreas Madsen
Ireland
Alan Conway
Sat 18:57 
50   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Denmark
Theis Magle
Sat 17:59  Table 5
51   
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Denmark
Janick Navne
Sat 19:22  Table 4
52   
Denmark
Sorin Dimtofte
Denmark
Jesper Schmidt
Sat 18:37  Table 2

Quarter final

Race to 10
53   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Jesper Schmidt
Sun 10:01  Table 2
54   
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Andreas Madsen
Sun 10:01  Table 4
55   
Denmark
Christoffer Lentz
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sun 10:01  Table 6
56   
Denmark
Lasse Buhl
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sun 10:01  Table 3

Semi final

Race to 10
57   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Andreas Madsen
Sun 12:08  Table 3
58   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sun 12:08  Table 2

Final

Race to 10
59   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sun 14:21  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment