Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 16 - November 17, 2019

2019 - Landsmesterskabet Straight Pool - Klasse M

Straightpool

Add players

Please wait...
Entry deadline Nov 11, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts Nov 16, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (9 Participants)
Race to 100
Handicap No handicap
Rankings DDBU Pool Rangliste
Organizer DDBU
Contact Rene Bak (ReneBBak@godmail.dk)
More info
Betaling af tilmeldingsgebyr: https://ddbu.nemtilmeld.dk/41/

(Jakob Lyng reviderer tilmeldingslisten efter fristen, og dem der ikke har betalt bliver slettet, dem der har betalt, men ikke lige fået tilføjet sig her, bliver tilføjet (og får en reminder om at gøre det selv fremover ;) )


Elitespillere kan ikke deltage. Se evt mere på http://ddbupool.dk

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 100
1   
Denmark
Tomasz Czorniak
Greece
Marios Vlaikidis
Sat 10:09  Table 1
2   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Walk Over
 
3   
Walk Over
Denmark
Gert H. N. Laursen
 
4   
Denmark
Jens Petersen
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 100
5   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Greece
Marios Vlaikidis
Sat 12:05  Table 1
6   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sat 10:09  Table 3
7   
Denmark
Søren Hartner Terp
Denmark
Gert H. N. Laursen
Sat 10:09  Table 5
8   
Denmark
Jens Petersen
Denmark
Theis Magle
Sat 10:09  Table 6

Loser round 1

Race to 100
9   
Denmark
Tomasz Czorniak
Denmark
Theis Magle
Sat 12:48  Table 5
10   
Walk Over
Denmark
Søren Hartner Terp
 
11   
Walk Over
Denmark
Kim Bing Sandhøj
 
12   
Walk Over
Greece
Marios Vlaikidis
 

Loser round 2

Race to 100
13   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Søren Hartner Terp
Sat 14:17  Table 1
14   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Greece
Marios Vlaikidis
Sat 14:16  Table 5

Winners qualification

Race to 100
15   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sat 14:57  Table 6
16   
Denmark
Gert H. N. Laursen
Denmark
Jens Petersen
Sat 13:10  Table 3

Losers qualification

Race to 100
17   
Denmark
Theis Magle
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sat 16:24  Table 3
18   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Denmark
Jens Petersen
Sat 16:40  Table 1

Semi final

Race to 100
19   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 19:53  Table 2
20   
Denmark
Gert H. N. Laursen
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sat 19:53  Table 4

Final

Race to 100
21   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sat 23:09  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment