Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 9 - November 10, 2019

2019 - Landsmesterskabet Straight Pool - Klasse A

Straightpool

Add players

Please wait...
Entry deadline Nov 9, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts Nov 9, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (9 Participants)
Race to 75
Handicap No handicap
Rankings DDBU Pool Rangliste
Organizer DDBU
Contact Bjarke Larsen
More info
Betaling af tilmeldingsgebyr: https://ddbu.nemtilmeld.dk/43/

(Jakob Lyng reviderer tilmeldingslisten efter fristen, og dem der ikke har betalt bliver slettet, dem der har betalt, men ikke lige fået tilføjet sig her, bliver tilføjet (og får en reminder om at gøre det selv fremover ;) )


Elite og Mesterrækkespillere kan ikke deltage. Se evt mere på httP://ddbupool.dk

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 75
1   
Denmark
Ann-katrine Kristensen
Denmark
Anders Munkgaard
Sat 10:11  Table 1
2   
Denmark
Per Thomsen
Walk Over
 
3   
Walk Over
Denmark
Rune Mosbaek
 
4   
Denmark
Jesper Pedersen
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 75
5   
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Denmark
Anders Munkgaard
Sat 11:41  Table 4
6   
Denmark
Per Thomsen
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Sat 10:11  Table 2
7   
Denmark
Bjarke Larsen
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 10:17  Table 3
8   
Denmark
Jesper Pedersen
Denmark
Mark Holland
Sat 10:11  Table 4

Loser round 1

Race to 75
9   
Denmark
Ann-katrine Kristensen
Denmark
Jesper Pedersen
Sat 11:45  Table 3
10   
Walk Over
Denmark
Bjarke Larsen
 
11   
Walk Over
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
 
12   
Walk Over
Denmark
Anders Munkgaard
 

Loser round 2

Race to 75
13   
Denmark
Jesper Pedersen
Denmark
Bjarke Larsen
Sat 13:25  Table 2
14   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Anders Munkgaard
Sat 13:25  Table 3

Winners qualification

Race to 75
15   
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Denmark
Per Thomsen
Sat 13:25  Table 1
16   
Denmark
Rune Mosbaek
Denmark
Mark Holland
Sat 11:38  Table 1

Losers qualification

Race to 75
17   
Denmark
Jesper Pedersen
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
  Table 2
18   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 15:05  Table 4

Semi final

Race to 75
19   
Denmark
Per Thomsen
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Sat 16:30  Table 3
20   
Denmark
Mark Holland
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Sat 17:13  Table 1

Final

Race to 75
21   
Denmark
Per Thomsen
Denmark
Mark Holland
Sat 19:15  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment