Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 9 - February 10, 2019

2019 - Landsmesterskabet 9-ball - Klasse M

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Lasse Buhl
6 (5/1) 77 (47/30)
61%
600
2 Samir Saciri
6 (4/2) 75 (43/32)
57%
480
3 Marios Vlaikidis
5 (3/2) 67 (36/31)
54%
408
3 Per Micki Christensen
5 (3/2) 63 (34/29)
54%
408
5 Nicklas Olsen
3 (2/1) 35 (20/15)
57%
347
5 Søren Rydlund
3 (2/1) 39 (19/20)
49%
347
5 Jesper Vestergaard Nielsen
3 (2/1) 42 (21/21)
50%
347
5 Rene Bak
3 (2/1) 42 (22/20)
52%
347
9 Theis Magle
2 (0/2) 24 (8/16)
33%
207
9 Dragos Botezatu
3 (1/2) 39 (20/19)
51%
207
9 William Damkjer Buhl
2 (0/2) 20 (4/16)
20%
207
9 Gert H. N. Laursen
3 (1/2) 36 (18/18)
50%
207
13 Søren Terp
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
145
13 Kim Bing Sandhøj
2 (0/2) 27 (11/16)
41%
145
13 Henrik Andersen
2 (0/2) 21 (5/16)
24%
145
Entry deadline Feb 4, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts Feb 9, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (15 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Rankings DDBU Pool Rangliste
Organizer DDBU
Contact Herlev Admin (jens@hipc.dk, +45 40192540)
More info
Elite spillere kan ikke deltage. Se evt mere på httP://ddbupool.dk
Tilmelding er først gyldig efter betaling.
Betaling: https://ddbu.nemtilmeld.dk/7/

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Denmark
Theis Magle
Walk Over
 
2   
Denmark
William Damkjer Buhl
Denmark
Nicklas Olsen
Sat 10:26  Table 1
3   
Denmark
Rene Bak
Denmark
Gert H. N. Laursen
Sat 10:27  Table 2
4   
Denmark
Henrik Andersen
Romania
Dragos Botezatu
Sat 10:27  Table 3
5   
Denmark
Søren Terp
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sat 10:27  Table 4
6   
Greece
Marios Vlaikidis
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 10:27  Table 5
7   
Denmark
Søren Rydlund
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 10:27  Table 6
8   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Lasse Buhl
Sat 11:41  Table 4

Winners qualification

Race to 8
9   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Nicklas Olsen
Sat 11:50  Table 3
10   
Denmark
Rene Bak
Romania
Dragos Botezatu
Sat 12:31  Table 1
11   
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 13:02  Table 5
12   
Denmark
Søren Rydlund
Denmark
Lasse Buhl
Sat 12:58  Table 6

Loser round 1

Race to 8
13   
Walk Over
Denmark
William Damkjer Buhl
 
14   
Denmark
Gert H. N. Laursen
Denmark
Henrik Andersen
Sat 12:31  Table 2
15   
Denmark
Søren Terp
Greece
Marios Vlaikidis
Sat 13:26  Table 2
16   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Denmark
Per Micki Christensen
Sat 12:58  Table 4

Losers qualification

Race to 8
17   
Denmark
William Damkjer Buhl
Denmark
Lasse Buhl
Sat 14:52  Table 6
18   
Denmark
Gert H. N. Laursen
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sat 14:45  Table 3
19   
Greece
Marios Vlaikidis
Romania
Dragos Botezatu
Sat 14:49  Table 2
20   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Theis Magle
Sat 14:42  Table 1

Quarter final

Race to 8
21   
Denmark
Nicklas Olsen
Greece
Marios Vlaikidis
Sat 16:34  Table 1
22   
Denmark
Rene Bak
Denmark
Lasse Buhl
Sat 16:34  Table 2
23   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Denmark
Per Micki Christensen
Sat 16:35  Table 3
24   
Denmark
Søren Rydlund
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sat 16:35  Table 4

Semi final

Race to 8
25   
Greece
Marios Vlaikidis
Denmark
Lasse Buhl
Sat 19:17  Table 1
26   
Denmark
Per Micki Christensen
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sat 19:17  Table 3

Final

Race to 8
27   
Denmark
Lasse Buhl
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sat 20:47  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment