Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 23 - February 24, 2019

2019 - Dansk Pool Tour - Herlev

Straightpool

Add players

Please wait...

Results  

#NameHighest breakAvg Points
1 Bahram Lotfy
0 1000
2 Mickey Krause
0 800
3 Christoffer Lentz
0 680
3 Alan Conway
0 680
5 Andreas Steen Bønnelykke
0 579
5 Rene Bak
0 579
7 Jakob Lyng
0 461
7 Jeppe Thyde
0 461
7 Mathias Spanggaard Mortensen
0 461
10 Søren Terp
0 319
10 Theis Magle
0 319
10 Samir Saciri
0 319
13 Lasse Buhl
0 241
Entry deadline Feb 18, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts Feb 23, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (13 Participants)
Race to 70
Handicap No handicap
Rankings DDBU Pool Rangliste
Organizer DDBU
Contact Johnny Krause (krauseogsonner@gmail.com)
More info
Tredje afdeling af 2018/2019 Dansk Pool Tour afholdes i Osted BK's lokaler.

Disciplinen er Straight Pool (også kaldet 14.1 [fjorten et])
Elitespillere betaler 350,- Alle andre 250,-
Der spilles puljer, så man er sikker på mindst 3 kampe.
Race i puljerne er til 70. I enkelt Knock Out sættes dette op til 100.

Der er maksimalt plads til 36 spillere.
Tilmelding er først gældende når betaling er foretaget: https://ddbu.nemtilmeld.dk/11/

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Mickey Krause 4 4 0 0 280 0 0 0 8
2 Rene Bak 4 2 0 2 231 0 0 0 4
3 Jeppe Thyde 4 2 0 2 207 0 0 0 4
4 Samir Saciri 4 1 0 3 216 0 0 0 2
5 Lasse Buhl 4 1 0 3 190 0 0 0 2
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Alan Conway 3 3 0 0 210 0 0 0 6
2 Christoffer Lentz 3 2 0 1 208 0 0 0 4
3 Mathias Spanggaard Mortensen 3 1 0 2 186 0 0 0 2
4 Theis Magle 3 0 0 3 64 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Bahram Lotfy 3 3 0 0 210 0 0 0 6
2 Andreas Steen Bønnelykke 3 2 0 1 151 0 0 0 4
3 Jakob Lyng 3 1 0 2 122 0 0 0 2
4 Søren Terp 3 0 0 3 112 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 70
1-A   
Denmark
Mickey Krause
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sat 10:15  Table 5
2-A   
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Rene Bak
Sat 10:31  Table 2
3-B   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sat 10:31  Table 3
4-B   
Denmark
Christoffer Lentz
Denmark
Theis Magle
Sat 10:31  Table 4
5-C   
Denmark
Bahram Lotfy
Denmark
Søren Terp
Sat 10:32  Table 1
6-C   
Denmark
Jakob Lyng
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Sat 10:32  Table 6

Round 2

Race to 70
7-A   
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Denmark
Rene Bak
Sat 11:47  Table 4
8-A   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Lasse Buhl
Sat 11:47  Table 1
9-B   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Theis Magle
Sat 12:19  Table 1
10-B   
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Denmark
Christoffer Lentz
Sat 11:47  Table 6
11-C   
Denmark
Bahram Lotfy
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Sat 11:43  Table 5
12-C   
Denmark
Søren Terp
Denmark
Jakob Lyng
Sat 11:47  Table 3

Round 3

Race to 70
13-A   
Denmark
Rene Bak
Denmark
Lasse Buhl
Sat 13:25  Table 3
14-A   
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Denmark
Jeppe Thyde
Sat 13:25  Table 2
15-B   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Christoffer Lentz
Sat 13:25  Table 4
16-B   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sat 13:22  Table 6
17-C   
Denmark
Bahram Lotfy
Denmark
Jakob Lyng
Sat 13:24  Table 5
18-C   
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Denmark
Søren Terp
Sat 13:25  Table 1

Round 4

Race to 70
19-A   
Denmark
Lasse Buhl
Denmark
Jeppe Thyde
Sat 12:24  Table 2
20-A   
Denmark
Rene Bak
Denmark
Mickey Krause
Sat 14:59  Table 5

Round 5

Race to 70
21-A   
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Mickey Krause
Sat 15:34  Table 5
22-A   
Denmark
Lasse Buhl
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sat 15:13  Table 4

Quarter final

Race to 100
23   
Denmark
Bahram Lotfy
Walk Over
 
24   
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Denmark
Christoffer Lentz
Sat 16:39  Table 5
25   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Rene Bak
Sat 16:39  Table 3
26   
Walk Over
Denmark
Mickey Krause
 

Semi final

Race to 100
27   
Denmark
Bahram Lotfy
Denmark
Christoffer Lentz
Sat 18:00  Table 5
28   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Mickey Krause
Sat 18:00  Table 4

Final

Race to 100
29   
Denmark
Bahram Lotfy
Denmark
Mickey Krause
Sat 19:31  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment