Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 2, 2019

2019 - DM Kvinder 8-ball

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Marianne Mortensen
5 (5/0) 41 (30/11)
73%
2 Silje Helene Østergaard Munk
5 (4/1) 39 (29/10)
74%
3 Helene Krogsgaard Mikkelsen
4 (2/2) 33 (16/17)
48%
3 Iben Kudera
4 (2/2) 33 (15/18)
45%
5 Maria Siudek
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
5 Sara Długosz
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
7 Anita Steffensen
3 (0/3) 24 (6/18)
25%
7 Laura Mortensen
3 (0/3) 23 (5/18)
22%
Entry deadline Jan 21, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts Feb 2, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (8 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer DDBU
Contact Jan Eliasen (jan@eliasen.dk, 61334242)
More info
Det afholdes med to puljer med 4 spillere i hver.
Kampene afvikles således at føreste runde på Cuescore spilles som den er, derefter mødes de to vindere og de to tabere af første kamp. (Marianne kan helt sikkert hjælpe her)

De to bedste fra puljerne går videre. A1 møder B2, B1 møder A2 i semifinalerne.

Jeg har blandet puljerne, så man møder to fra den anden pulje om søndagen. Dermed kommer man til at møde mindst 5 forskellige spillere i løbet af weekenden.

Dresscode A er gældende, selvfølgelig med tilæget dertil.

Der er mødetid kl. 10.00 lørdag d. 2.
Mødetid søndag afgøres af Turneringslederen på stedet.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Marianne Mortensen 3 3 0 0 18 3 15 0 0 0 0.857 6
2 Iben Kudera 3 2 0 1 14 12 2 0 0 0 0.538 4
3 Sara Długosz 3 1 0 2 10 15 -5 0 0 0 0.4 2
4 Anita Steffensen 3 0 0 3 6 18 -12 0 0 0 0.25 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Silje Helene Østergaard Munk 3 3 0 0 18 3 15 0 0 0 0.857 6
2 Helene Krogsgaard Mikkelsen 3 2 0 1 13 11 2 0 0 0 0.542 4
3 Maria Siudek 3 1 0 2 11 15 -4 0 0 0 0.423 2
4 Laura Mortensen 3 0 0 3 5 18 -13 0 0 0 0.217 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1-A   
Denmark
Anita Steffensen
Poland
Sara Długosz
Sat 10:37  Table 1
2-A   
Denmark
Iben Kudera
Denmark
Marianne Mortensen
Sat 10:37  Table 2
3-B   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Denmark
Silje Helene Østergaard Munk
Sat 10:37  Table 3
4-B   
Denmark
Laura Mortensen
Poland
Maria Siudek
Sat 10:37  Table 4

Round 2

Race to 6
5-A   
Denmark
Anita Steffensen
Denmark
Marianne Mortensen
Sat 16:03  Table 1
6-A   
Poland
Sara Długosz
Denmark
Iben Kudera
Sat 16:03  Table 2
7-B   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Poland
Maria Siudek
Sat 16:03  Table 3
8-B   
Denmark
Silje Helene Østergaard Munk
Denmark
Laura Mortensen
Sat 16:04  Table 4

Round 3

Race to 6
9-A   
Denmark
Anita Steffensen
Denmark
Iben Kudera
Sat 13:02  Table 1
10-A   
Denmark
Marianne Mortensen
Poland
Sara Długosz
Sat 13:02  Table 2
11-B   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Denmark
Laura Mortensen
Sat 13:08  Table 3
12-B   
Poland
Maria Siudek
Denmark
Silje Helene Østergaard Munk
Sat 13:08  Table 4

Semi final

Race to 6
13   
Denmark
Marianne Mortensen
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Sat 18:03  Table 1
14   
Denmark
Iben Kudera
Denmark
Silje Helene Østergaard Munk
Sat 18:04  Table 2

Final

Race to 6
15   
Denmark
Marianne Mortensen
Denmark
Silje Helene Østergaard Munk
Sat 19:48  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment