Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

September 29, - September 30, 2018

2018 - Dansk Pool Tour - Aalborg

Add players

Please wait...
10-Ball

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Andreas Madsen
8 (8/0) 64 (48/16)
75%
1000
2 Mickey Krause
7 (6/1) 59 (39/20)
66%
800
3 Andreas Steen Bønnelykke
6 (5/1) 56 (34/22)
61%
680
3 Lasse Buhl
6 (5/1) 52 (29/23)
56%
680
5 Jakob Lyng
5 (4/1) 45 (24/21)
53%
579
5 Christoffer Lentz
6 (4/2) 50 (30/20)
60%
579
5 Stanislav Stanev
6 (3/3) 53 (26/27)
49%
579
5 Jeppe Thyde
5 (3/2) 45 (27/18)
60%
579
9 Jesper Schmidt
4 (2/2) 30 (18/12)
60%
345
Show more
9 Alan Conway
5 (4/1) 42 (26/16)
62%
345
9 Theis Magle
4 (2/2) 37 (19/18)
51%
345
9 Martin Brackenbury
5 (2/3) 38 (17/21)
45%
345
9 Lars Tolbod
5 (3/2) 42 (23/19)
55%
345
9 Rene Bak
5 (2/3) 39 (15/24)
38%
345
9 Frederik Schelde Madsen
5 (3/2) 36 (17/19)
47%
345
17 Søren Rydlund
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
170
17 Hai van Dang
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
170
17 William Damkjer Buhl
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
170
20 Søren Terp
4 (1/3) 28 (9/19)
32%
150
20 Dragos Botezatu
4 (1/3) 32 (14/18)
44%
150
20 Martin Larsen
3 (0/3) 19 (4/15)
21%
150
20 Niels Kronborg Pedersen
3 (0/3) 18 (3/15)
17%
150
20 Baran Kobani
4 (1/3) 30 (12/18)
40%
150
20 Rune Mosbaek
3 (0/3) 22 (7/15)
32%
150
26 Henrik Andersen
4 (0/4) 31 (11/20)
35%
115
26 Helene Krogsgaard Mikkelsen
4 (0/4) 28 (8/20)
29%
115
26 Joel Rosenfeldt
4 (0/4) 28 (8/20)
29%
115
Entry deadline Sep 24, 2018, 10:00 PM (local time)
Starts Sep 29, 2018, 10:00 AM (local time)
Schematype Round-robin G6 SE16 (27 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings EM Pool 2019 and DDBU Pool Rangliste
Organizer DDBU
Contact Johnny Krause (krauseogsonner@gmail.com), Johnny Krause and Jakob Lyng (jlyng@outlook.com)
More info
Tilmelding på: https://goo.gl/4Amdwu
(Jakob Lyng reviderer tilmeldingslisten efter fristen, og dem der ikke har betalt bliver slettet, dem der har betalt, men ikke lige fået tilføjet sig her, bliver tilføjet (og får en reminder om at gøre det selv fremover ;) )

Du skal bruge dit licensnummer, som du finder her:
Sjælland og øerne: http://spiller.ddbu-admin.dk/?m=8&region=1 (klik på forstørrelsesglasset ud for din klub)
Jylland og Fyn: http://spiller.ddbu-admin.dk/?m=80&region=2 (klik på forstørrelsesglasset ud for din klub)

Elitespillere (som skal betale 350,-): http://ddbupool.dk/elitespillere-i-saesonen-2018-2019/

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Mickey Krause 4 4 0 0 20 3 17 0.87 8
2 Frederik Schelde Madsen 4 3 0 1 15 12 3 0.556 6
3 Martin Brackenbury 4 2 0 2 12 14 -2 0.462 4
4 Baran Kobani 4 1 0 3 12 18 -6 0.4 2
5 Helene Krogsgaard Mikkelsen 4 0 0 4 8 20 -12 0.286 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Lasse Buhl 3 3 0 0 15 5 10 0.75 6
2 Jesper Schmidt 3 2 0 1 13 5 8 0.722 4
3 William Damkjer Buhl 3 1 0 2 5 11 -6 0.313 2
4 Niels Kronborg Pedersen 3 0 0 3 3 15 -12 0.167 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Jakob Lyng 3 3 0 0 15 8 7 0.652 6
2 Jeppe Thyde 3 2 0 1 14 6 8 0.7 4
3 Søren Rydlund 3 1 0 2 9 13 -4 0.409 2
4 Martin Larsen 3 0 0 3 4 15 -11 0.211 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Andreas Madsen 4 4 0 0 20 8 12 0.714 8
2 Christoffer Lentz 4 3 0 1 18 8 10 0.692 6
3 Stanislav Stanev 4 2 0 2 14 14 0 0.5 4
4 Søren Terp 4 1 0 3 9 19 -10 0.321 2
5 Joel Rosenfeldt 4 0 0 4 8 20 -12 0.286 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Andreas Steen Bønnelykke 3 3 0 0 15 8 7 0.652 6
2 Theis Magle 3 2 0 1 14 11 3 0.56 4
3 Hai van Dang 3 1 0 2 11 13 -2 0.458 2
4 Rune Mosbaek 3 0 0 3 7 15 -8 0.318 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Alan Conway 4 4 0 0 20 9 11 0.69 8
2 Lars Tolbod 4 3 0 1 17 12 5 0.586 6
3 Rene Bak 4 2 0 2 14 17 -3 0.452 4
4 Dragos Botezatu 4 1 0 3 14 18 -4 0.438 2
5 Henrik Andersen 4 0 0 4 11 20 -9 0.355 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Helene Mikkelsen
Sat 11:11  Table 1   
2-A
England
Martin Brackenbury
Denmark
Baran Kobani
Sat 11:11  Table 2   
3-B
Denmark
Jesper Schmidt
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Sat 11:15  Table 3   
4-B
Denmark
Lasse Buhl
Denmark
William Damkjer Buhl
Sat 12:13  Table 3   
5-C
Denmark
Jakob Lyng
Denmark
Martin Larsen
Sat 11:31  Table 1   
6-C
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Søren Rydlund
Sat 12:24  Table 1   
7-D
Denmark
Christoffer Lentz
Denmark
Joel Rosenfeldt
Sat 10:48  Table 3   
8-D
Denmark
Andreas Madsen
Bulgaria
Stanislav Stanev
Sat 11:11  Table 4   
9-E
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 12:40  Table 2   
10-E
Denmark
Theis Magle
Denmark
Hai van Dang
Sat 11:32  Table 2   
11-F
Ireland
Alan Conway
Denmark
Rene Bak
Sat 11:11  Table 5   
12-F
Romania
Dragos Botezatu
Denmark
Henrik Andersen
Sat 11:11  Table 6   

Round 2

Race to 5
13-A
Denmark
Helene Mikkelsen
Denmark
Baran Kobani
Sat 11:43  Table 4   
14-A
Denmark
Mickey Krause
Frederik Schelde Madsen
Sat 12:45  Table 3   
15-B
Denmark
Jesper Schmidt
Denmark
William Damkjer Buhl
Sat 13:20  Table 5   
16-B
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Denmark
Lasse Buhl
Sat 14:03  Table 5   
17-C
Denmark
Jakob Lyng
Denmark
Søren Rydlund
Sat 13:34  Table 3   
18-C
Denmark
Martin Larsen
Denmark
Jeppe Thyde
Sat 14:45  Table 3   
19-D
Denmark
Joel Rosenfeldt
Bulgaria
Stanislav Stanev
Sat 11:44  Table 6   
20-D
Denmark
Christoffer Lentz
Denmark
Søren Terp
Sat 12:47  Table 6   
21-E
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Denmark
Hai van Dang
Sat 13:32  Table 1   
22-E
Denmark
Rune Mosbaek
Denmark
Theis Magle
Sat 14:34  Table 6   
23-F
Denmark
Rene Bak
Denmark
Henrik Andersen
Sat 11:45  Table 5   
24-F
Ireland
Alan Conway
Denmark
Lars Tolbod
Sat 12:57  Table 4   

Round 3

Race to 5
25-A
Denmark
Baran Kobani
Frederik Schelde Madsen
Sat 13:37  Table 6   
26-A
Denmark
Helene Mikkelsen
England
Martin Brackenbury
Sat 14:20  Table 1   
27-B
Denmark
Jesper Schmidt
Denmark
Lasse Buhl
Sat 15:03  Table 5   
28-B
Denmark
William Damkjer Buhl
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Sat 15:04  Table 1   
29-C
Denmark
Jakob Lyng
Denmark
Jeppe Thyde
Sat 15:52  Table 4   
30-C
Denmark
Søren Rydlund
Denmark
Martin Larsen
Sat 16:27  Table 6   
31-D
Bulgaria
Stanislav Stanev
Denmark
Søren Terp
Sat 13:37  Table 2   
32-D
Denmark
Joel Rosenfeldt
Denmark
Andreas Madsen
Sat 14:58  Table 4   
33-E
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Denmark
Theis Magle
Sat 15:36  Table 3   
34-E
Denmark
Hai van Dang
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 16:56  Table 2   
35-F
Denmark
Henrik Andersen
Denmark
Lars Tolbod
Sat 13:44  Table 4   
36-F
Denmark
Rene Bak
Romania
Dragos Botezatu
Sat 14:45  Table 2   

Round 4

Race to 5
37-A
Frederik Schelde Madsen
England
Martin Brackenbury
Sat 15:58  Table 5   
38-A
Denmark
Baran Kobani
Denmark
Mickey Krause
Sat 15:54  Table 6   
39-D
Denmark
Søren Terp
Denmark
Andreas Madsen
Sat 15:57  Table 2   
40-D
Bulgaria
Stanislav Stanev
Denmark
Christoffer Lentz
Sat 16:56  Table 5   
41-F
Denmark
Lars Tolbod
Romania
Dragos Botezatu
Sat 16:14  Table 1   
42-F
Denmark
Henrik Andersen
Ireland
Alan Conway
Sat 16:43  Table 3   

Round 5

Race to 5
43-A
England
Martin Brackenbury
Denmark
Mickey Krause
Sat 17:16  Table 4   
44-A
Frederik Schelde Madsen
Denmark
Helene Mikkelsen
Sat 17:34  Table 2   
45-D
Denmark
Andreas Madsen
Denmark
Christoffer Lentz
Sat 18:00    
46-D
Denmark
Søren Terp
Denmark
Joel Rosenfeldt
Sat 17:32  Table 1   
47-F
Romania
Dragos Botezatu
Ireland
Alan Conway
Sat 17:37  Table 4   
48-F
Denmark
Lars Tolbod
Denmark
Rene Bak
Sat 17:38    

Last sixteen

Race to 7
49
Denmark
Mickey Krause
Walk Over
    
50
Denmark
Jesper Schmidt
Denmark
Christoffer Lentz
Sun 10:05  Table 1   
51
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Frederik Schelde Madsen
Sun 10:02  Table 2   
52
Ireland
Alan Conway
Bulgaria
Stanislav Stanev
Sun 10:05  Table 3   
53
Denmark
Andreas Madsen
Denmark
Rene Bak
Sat 19:40    
54
Denmark
Jakob Lyng
Denmark
Lars Tolbod
Sun 10:05  Table 4   
55
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Theis Magle
Sun 10:05  Table 5   
56
Denmark
Lasse Buhl
England
Martin Brackenbury
Sun 10:05  Table 6   

Quarter final

Race to 7
57
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Christoffer Lentz
Sun 12:04  Table 2   
58
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Bulgaria
Stanislav Stanev
Sun 12:10  Table 5   
59
Denmark
Andreas Madsen
Denmark
Jakob Lyng
Sun 12:09  Table 3   
60
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Lasse Buhl
Sun 12:10  Table 4   

Semi final

Race to 7
61
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Sun 14:17  Table 2   
62
Denmark
Andreas Madsen
Denmark
Lasse Buhl
Sun 14:17  Table 4   

Final

Race to 7
63
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Andreas Madsen
Sun 16:01  Table 2   

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment