Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 12, 2022

2. B turnir zvezne lige

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Peter Fijavž
BK Frankys Pub
5 (5/0) 40 (25/15)
63%
2 Aleksander Raišič
6 (5/1) 43 (28/15)
65%
3 Klemen Sorak
5 (4/1) 35 (22/13)
63%
3 David Gradisnik
6 (4/2) 49 (24/25)
49%
5 Beno Messner
5 (3/2) 37 (16/21)
43%
5 Blaz Rautar
5 (3/2) 37 (20/17)
54%
5 Maya Globočnik
6 (4/2) 47 (25/22)
53%
5 Maj Badovinac
3 (2/1) 25 (14/11)
56%
9 Edi Ramšak
4 (2/2) 31 (17/14)
55%
Show more
9 Robert Rednak
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
9 David Slaček
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
9 Mark Metelko
5 (3/2) 36 (21/15)
58%
13 Natalija Golob
4 (2/2) 30 (16/14)
53%
13 Vuk Strugar
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
13 Sandi Rojko
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
13 Svit Pavlinjek
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
17 Matic Donoša
Gorenc
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
17 andrej tajhman
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
17 Peter Drame
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
17 Andrej Hribljan
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
17 Matjaz Kozamernik
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
17 Marijan Bratić
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
17 Joško Kuhelj
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
17 Jaka Korenčan
1 (0/1) 8 (3/5)
38%
25 Tomaz Varvaris
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
25 Goran Delic
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
25 Rok Količ
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
Entry deadline Nov 12, 2022, 12:00 AM (local time)
Starts Nov 12, 2022, 10:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (27 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Biljardna zveza Slovenije
Contact Vuk Strugar (vuk.strugar@t-com.me)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Slovenia
David Slaček
Walk Over
 
2   
Slovenia
Mark Metelko
Slovenia
Andrej Hribljan
Sat 10:07 
3   
Slovenia
Matjaz Kozamernik
Slovenia
Sandi Rojko
Sat 10:07 
4   
Slovenia
Rok Količ
Slovenia
Klemen Sorak
Sat 10:07 
5   
Slovenia
Svit Pavlinjek
Walk Over
 
6   
Slovenia
Robert Rednak
Slovenia
Jaka Korenčan
Sat 10:07 
7   
Slovenia
Joško Kuhelj
Montenegro
Vuk Strugar
Sat 10:07 
8   
Walk Over
Slovenia
Peter Fijavž
 
9   
Slovenia
Marijan Bratić
Walk Over
 
10   
Slovenia
Aleksander Raišič
Slovenia
Beno Messner
Sat 10:07 
11   
Slovenia
Blaz Rautar
Slovenia
andrej tajhman
Sat 10:08 
12   
Slovenia
Tomaz Varvaris
Slovenia
David Gradisnik
Sat 10:45 
13   
Slovenia
Maya Globočnik
Serbia
Goran Delic
Sat 10:45 
14   
Slovenia
Matic Donoša
Slovenia
Edi Ramšak
Sat 11:01 
15   
Slovenia
Peter Drame
Slovenia
Natalija Golob
Sat 11:04 
16   
Walk Over
Slovenia
Maj Badovinac
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Slovenia
David Slaček
Slovenia
Mark Metelko
Sat 11:06 
18   
Slovenia
Sandi Rojko
Slovenia
Klemen Sorak
 
19   
Slovenia
Svit Pavlinjek
Slovenia
Robert Rednak
Sat 11:15 
20   
Slovenia
Joško Kuhelj
Slovenia
Peter Fijavž
Sat 11:17 
21   
Slovenia
Marijan Bratić
Slovenia
Aleksander Raišič
Sat 11:53 
22   
Slovenia
Blaz Rautar
Slovenia
David Gradisnik
Sat 11:53 
23   
Slovenia
Maya Globočnik
Slovenia
Edi Ramšak
Sat 11:57 
24   
Slovenia
Natalija Golob
Slovenia
Maj Badovinac
Sat 12:03 

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Slovenia
Andrej Hribljan
 
26   
Slovenia
Matjaz Kozamernik
Slovenia
Rok Količ
Sat 11:11 
27   
Walk Over
Slovenia
Jaka Korenčan
 
28   
Montenegro
Vuk Strugar
Walk Over
 
29   
Walk Over
Slovenia
Beno Messner
 
30   
Slovenia
andrej tajhman
Slovenia
Tomaz Varvaris
Sat 11:58 
31   
Serbia
Goran Delic
Slovenia
Matic Donoša
Sat 12:03 
32   
Slovenia
Peter Drame
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Slovenia
Andrej Hribljan
Slovenia
Natalija Golob
Sat 12:53 
34   
Slovenia
Matjaz Kozamernik
Slovenia
Maya Globočnik
Sat 12:53 
35   
Slovenia
Jaka Korenčan
Slovenia
Blaz Rautar
 
36   
Montenegro
Vuk Strugar
Slovenia
Marijan Bratić
Sat 13:20 
37   
Slovenia
Beno Messner
Slovenia
Joško Kuhelj
Sat 13:12 
38   
Slovenia
andrej tajhman
Slovenia
Svit Pavlinjek
Sat 13:40 
39   
Slovenia
Matic Donoša
Slovenia
Sandi Rojko
Sat 12:54 
40   
Slovenia
Peter Drame
Slovenia
Mark Metelko
Sat 12:42 

Winners qualification

Race to 5
41   
Slovenia
David Slaček
Slovenia
Klemen Sorak
Sat 13:16 
42   
Slovenia
Robert Rednak
Slovenia
Peter Fijavž
Sat 13:22 
43   
Slovenia
Aleksander Raišič
Slovenia
David Gradisnik
Sat 13:50 
44   
Slovenia
Edi Ramšak
Slovenia
Maj Badovinac
Sat 14:17 

Loser round 3

Race to 5
45   
Slovenia
Natalija Golob
Slovenia
Maya Globočnik
Sat 14:18 
46   
Slovenia
Blaz Rautar
Montenegro
Vuk Strugar
Sat 14:22 
47   
Slovenia
Beno Messner
Slovenia
Svit Pavlinjek
Sat 14:39 
48   
Slovenia
Sandi Rojko
Slovenia
Mark Metelko
Sat 14:22 

Losers qualification

Race to 5
49   
Slovenia
Maya Globočnik
Slovenia
Robert Rednak
Sat 15:27 
50   
Slovenia
Blaz Rautar
Slovenia
David Slaček
Sat 15:11 
51   
Slovenia
Beno Messner
Slovenia
Edi Ramšak
Sat 15:43 
52   
Slovenia
Mark Metelko
Slovenia
David Gradisnik
Sat 15:36 

Quarter final

Race to 5
53   
Slovenia
Klemen Sorak
Slovenia
Beno Messner
Sat 17:29 
54   
Slovenia
Peter Fijavž
Slovenia
Maya Globočnik
Sat 17:29 
55   
Slovenia
Aleksander Raišič
Slovenia
Blaz Rautar
Sat 17:29 
56   
Slovenia
Maj Badovinac
Slovenia
David Gradisnik
Sat 17:30 

Semi final

Race to 5
57   
Slovenia
Klemen Sorak
Slovenia
Peter Fijavž
Sat 17:56 
58   
Slovenia
Aleksander Raišič
Slovenia
David Gradisnik
Sat 17:56 

Final

Race to 5
59   
Slovenia
Peter Fijavž
Slovenia
Aleksander Raišič
Sat 19:26 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants