Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 13, 2022

2 Ranking Andaluz

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Aitor Barba
6 (6/0) 57 (40/17)
70%
2 Ivo Boyanov
6 (5/1) 55 (39/16)
71%
3 Carlos Belmonte blanca
5 (4/1) 51 (32/19)
63%
3 Francisco Rodriguez Barker
6 (4/2) 56 (30/26)
54%
5 Rafael Guzmán
5 (3/2) 43 (23/20)
53%
5 José Carlos Jimenez
4 (3/1) 35 (21/14)
60%
5 David Blanca
5 (3/2) 46 (22/24)
48%
5 Salvador Garcia
5 (3/2) 47 (26/21)
55%
9 Khader Faiez Abu-Helaiel
3 (2/1) 31 (16/15)
52%
Show more
9 Fran Palacios
4 (2/2) 34 (19/15)
56%
9 Diego Yuma
3 (2/1) 27 (16/11)
59%
9 Daniel Muñoz Oliveira
3 (2/1) 29 (16/13)
55%
9 Luis Soria Legaza
3 (2/1) 30 (17/13)
57%
9 Javier Escudero
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
9 Ruben Rodriguez Fernandez
4 (2/2) 30 (13/17)
43%
9 DANI LEON
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
17 Javi Saenz
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
17 Alfonso Milchon
3 (1/2) 28 (14/14)
50%
17 Francisco Cañada
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
17 David Nuñez Blanco
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
17 Javi Amat
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
17 Liberto Vivar Gonzalez
3 (1/2) 24 (8/16)
33%
17 Ruslan Ovstroskyi
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
17 Luis Bravo Escudero
3 (1/2) 26 (9/17)
35%
25 Juan Ucles
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
25 Danilo bruni
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
25 Diego Mateo Del Pino
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
25 Antonio Senciales
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
25 adrian casandra
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
25 Jesus Baena Hidalgo
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
25 Miguel Ángel Cruz Cano
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
25 Miguel Canillas
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
Starts Nov 13, 2022, 11:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (32 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer Federación Andaluza de Bilar

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Spain
Salvador Garcia
Sun 10:59 
2   
Spain
Ruben Rodriguez Fernandez
Spain
Jesus Baena Hidalgo
Sun 11:00 
3   
Spain
adrian casandra
Spain
Francisco Rodríguez Barker
Sun 11:00 
4   
Spain
José Carlos Jimenez
Spain
Javi Amat
Sun 11:01 
5   
Spain
Francisco Cañada
Spain
Alfonso Milchon
Sun 11:01 
6   
Spain
Antonio Senciales
Spain
Aitor Barba
Sun 11:01 
7   
Spain
Javier Escudero
Spain
David Nuñez Blanco
Sun 11:01 
8   
Palestinian Territory
Khader Faiez Abu-Helaiel
Spain
Miguel Ángel Cruz Cano
Sun 11:17 
9   
Spain
Danilo bruni
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Sun 11:48 
10   
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
Spain
Rafael Guzmán
Sun 11:51 
11   
Spain
Miguel Canillas
Spain
Luis Soria Legaza
Sun 11:51 
12   
Spain
David Blanca
Spain
DANI LEON
Sun 12:00 
13   
Spain
Fran Palacios
Spain
Diego Mateo Del Pino
Sun 12:03 
14   
Spain
Ruslan Ovstroskyi
Bulgaria
Ivo Boyanov
Sun 12:04 
15   
Spain
Juan Ucles
Spain
Javi Saenz
Sun 12:15 
16   
Spain
Luis Bravo Escudero
Spain
Diego Yuma
Sun 12:15 

Winners qualification

Race to 6
17   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Spain
Ruben Rodriguez Fernandez
Sun 12:31 
18   
Spain
Francisco Rodríguez Barker
Spain
José Carlos Jimenez
Sun 13:03 
19   
Spain
Francisco Cañada
Spain
Aitor Barba
Sun 13:03 
20   
Spain
David Nuñez Blanco
Palestinian Territory
Khader Faiez Abu-Helaiel
Sun 13:06 
21   
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
Sun 13:14 
22   
Spain
Luis Soria Legaza
Spain
David Blanca
Sun 13:07 
23   
Spain
Fran Palacios
Bulgaria
Ivo Boyanov
Sun 13:08 
24   
Spain
Javi Saenz
Spain
Diego Yuma
Sun 13:30 

Loser round 1

Race to 6
25   
Spain
Salvador Garcia
Spain
Jesus Baena Hidalgo
Sun 13:10 
26   
Spain
adrian casandra
Spain
Javi Amat
Sun 13:44 
27   
Spain
Alfonso Milchon
Spain
Antonio Senciales
Sun 13:49 
28   
Spain
Javier Escudero
Spain
Miguel Ángel Cruz Cano
Sun 14:09 
29   
Spain
Danilo bruni
Spain
Rafael Guzmán
Sun 13:53 
30   
Spain
Miguel Canillas
Spain
DANI LEON
Sun 14:10 
31   
Spain
Diego Mateo Del Pino
Spain
Ruslan Ovstroskyi
Sun 14:30 
32   
Spain
Juan Ucles
Spain
Luis Bravo Escudero
Sun 14:35 

Losers qualification

Race to 6
33   
Spain
Salvador Garcia
Spain
Javi Saenz
Sun 14:36 
34   
Spain
Javi Amat
Spain
Fran Palacios
Sun 14:38 
35   
Spain
Alfonso Milchon
Spain
David Blanca
Sun 14:52 
36   
Spain
Javier Escudero
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
Sun 15:08 
37   
Spain
Rafael Guzmán
Spain
David Nuñez Blanco
Sun 14:47 
38   
Spain
DANI LEON
Spain
Francisco Cañada
Sun 14:56 
39   
Spain
Ruslan Ovstroskyi
Spain
Francisco Rodríguez Barker
Sun 15:28 
40   
Spain
Luis Bravo Escudero
Spain
Ruben Rodriguez Fernandez
Sun 15:47 

Last sixteen

Race to 7
41   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Spain
Fran Palacios
Sun 17:06 
42   
Spain
José Carlos Jimenez
Spain
Javier Escudero
Sun 17:06 
43   
Spain
Aitor Barba
Spain
Ruben Rodriguez Fernandez
Sun 17:06 
44   
Palestinian Territory
Khader Faiez Abu-Helaiel
Spain
Rafael Guzmán
Sun 17:07 
45   
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Spain
Francisco Rodríguez Barker
Sun 17:07 
46   
Spain
Luis Soria Legaza
Spain
Salvador Garcia
Sun 17:07 
47   
Bulgaria
Ivo Boyanov
Spain
DANI LEON
Sun 17:07 
48   
Spain
Diego Yuma
Spain
David Blanca
Sun 17:07 

Quarter final

Race to 7
49   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Spain
José Carlos Jimenez
Sun 18:26 
50   
Spain
Aitor Barba
Spain
Rafael Guzmán
Sun 18:23 
51   
Spain
Francisco Rodríguez Barker
Spain
Salvador Garcia
Sun 18:26 
52   
Bulgaria
Ivo Boyanov
Spain
David Blanca
Sun 18:23 

Semi final

Race to 7
53   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Spain
Aitor Barba
Sun 19:40 
54   
Spain
Francisco Rodríguez Barker
Bulgaria
Ivo Boyanov
Sun 19:40 

Final

Race to 7
55   
Spain
Aitor Barba
Bulgaria
Ivo Boyanov
Sun 20:44 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants