Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 25, 2017

1E ONE POCKET SERIES CHAMPIONSHIP

Onepocket

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Marc Bijsterbosch
7 (6/1) 27 (20/7)
74%
250
2 Tim De Ruyter
6 (5/1) 24 (16/8)
67%
180
3 Rolf van As
5 (4/1) 20 (13/7)
65%
140
3 Pepijn de Wit
Hague 5
5 (4/1) 23 (14/9)
61%
140
5 Arthur Mooibroek
Hague 5
4 (3/1) 17 (9/8)
53%
100
5 Jelle Kijlstra
6 (4/2) 25 (15/10)
60%
100
5 Tim Jonkman
5 (3/2) 21 (13/8)
62%
100
5 Same Afzali
6 (4/2) 23 (15/8)
65%
100
9 Jan van Lierop
5 (3/2) 19 (11/8)
58%
60
Show more
9 Howard Holwijn
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
60
9 Ingo der Prediger
4 (2/2) 15 (8/7)
53%
60
9 Thomas Kirsch
5 (3/2) 20 (12/8)
60%
60
13 Hoa Nguyen
4 (2/2) 16 (7/9)
44%
55
13 Staaf Verharen
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
55
13 Nimesha Niem
4 (2/2) 14 (6/8)
43%
55
13 Olaf Köster
TheGamblers
4 (2/2) 15 (9/6)
60%
55
17 Patrick Lie Kiauw
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
50
17 Hugo Hecht
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
50
17 Kai Corvalan
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
50
17 Gilliano Smit
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
50
17 Ronald van Adrichem
3 (1/2) 12 (6/6)
50%
50
17 Richard Eijmberts
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
50
17 Lennaert Speijker
3 (1/2) 11 (3/8)
27%
50
17 Gethin Davies
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
50
25 Michiel de Graaf
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
40
25 Ijsbrand Bergisch
Plan B
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
40
25 Gino De Ruyter
De Distel
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
40
25 George Labigar
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
40
25 Espen Falkenhaug
Plan B
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
40
25 Govert-Jan Vos
Hague 5
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
40
25 Csabi Honffy
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
40
25 Chris van der Heijden
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
40
Entry deadline Jun 22, 2017, 6:00 PM (local time)
Starts Jun 25, 2017, 11:00 AM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Rankings One Pocket Series
Organizer Hague 5 and Railbirds
Contact Pepijn de Wit
More info
Het 1e toernooi van de One Pocket Series, de nieuwe Nederlandse One Pocket tour!

3 OPEN TOERNOOIEN - 1 GRAND FINALE

EEN TOTAAL VAN €2500 TOEGEVOEGD AAN PRIJZENGELD

1e* One Pocket Series Championship
2e* One Pocket Series Championship
3e* One Pocket Series Championship
Grand Finale** One Pocket Series Grand Finale

*Inschrijfgeld per open toernooi: €25 vooraf online, €30 ter plekke.
** Inschrijfgeld voor de Grand Finale: €0

Zaal open: 10:00 uur
Melden: 10:30 uur
Start tijd: 11:00 uur

Meer informatie op www.onepocketseries.nl

CONTACT
Email: info@onepocketseries.nl
Facebook: @onepocketseries
www.onepocketseries.nl

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Lennaert Speijker
Netherlands
Govert-Jan Vos
Sun 12:01 
2   
Nepal
Richard Eijmberts
Netherlands
Tim Jonkman
Sun 12:26  Table 2
3   
Netherlands
Chris van der Heijden
Germany
Thomas Kirsch
Sun 11:54  Table 3
4   
Netherlands
Nimesha Niem
Netherlands
Pepijn de Wit
Sun 12:23  Table 8
5   
Netherlands
Jan van Lierop
Netherlands
Kai Corvalan
Sun 12:25  Table 4
6   
Netherlands
George Labigar
Germany
Ingo der Prediger
Sun 12:25  Table 5
7   
Netherlands
Arthur Mooibroek
Netherlands
Espen Falkenhaug
Sun 12:17  Table 6
8   
Vietnam
Hoa Nguyen
Netherlands
Ronald van Adrichem
Sun 12:25  Table 7
9   
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sun 12:00  Table 8
10   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Staaf Verharen
Sun 12:25  Table 10
11   
Netherlands
Tim De Ruyter
Belgium
Gino De Ruyter
Sun 12:18  Table 9
12   
Netherlands
Same Afzali
Wales
Gethin Davies
Sun 12:25  Table 11
13   
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
Netherlands
Howard Holwijn
Sun 12:06  Table 12
14   
Netherlands
Hugo Hecht
Hungary
Csabi Honffy
Sun 12:13 
15   
Germany
Olaf Köster
Netherlands
Jelle Kijlstra
Sun 11:57  Table 14
16   
Netherlands
Rolf van As
Netherlands
Michiel Casper de Graaf
Sun 12:25  Table 15

Winner round 1

Race to 3
17   
Netherlands
Lennaert Speijker
Netherlands
Tim Jonkman
Sun 13:35 
18   
Germany
Thomas Kirsch
Netherlands
Pepijn de Wit
Sun 13:32  Table 3
19   
Netherlands
Kai Corvalan
Germany
Ingo der Prediger
Sun 13:10  Table 7
20   
Netherlands
Arthur Mooibroek
Netherlands
Ronald van Adrichem
Sun 12:49  Table 12
21   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 12:51  Table 3
22   
Netherlands
Tim De Ruyter
Wales
Gethin Davies
Sun 13:05  Table 4
23   
Netherlands
Howard Holwijn
Netherlands
Hugo Hecht
Sun 12:22  Table 9
24   
Netherlands
Jelle Kijlstra
Netherlands
Rolf van As
Sun 12:47  Table 11

Loser round 1

Race to 3
25   
Netherlands
Govert-Jan Vos
Nepal
Richard Eijmberts
Sun 13:35  Table 6
26   
Netherlands
Chris van der Heijden
Netherlands
Nimesha Niem
Sun 13:01 
27   
Netherlands
Jan van Lierop
Netherlands
George Labigar
Sun 13:11  Table 5
28   
Netherlands
Espen Falkenhaug
Vietnam
Hoa Nguyen
Sun 12:53  Table 15
29   
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
Netherlands
Staaf Verharen
Sun 12:44  Table 2
30   
Belgium
Gino De Ruyter
Netherlands
Same Afzali
Sun 12:46  Table 10
31   
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
Hungary
Csabi Honffy
Sun 12:21  Table 6
32   
Germany
Olaf Köster
Netherlands
Michiel Casper de Graaf
Sun 12:44  Table 6

Loser round 2

Race to 3
33   
Nepal
Richard Eijmberts
Netherlands
Jelle Kijlstra
Sun 15:28  Table 6
34   
Netherlands
Nimesha Niem
Netherlands
Hugo Hecht
Sun 14:28  Table 11
35   
Netherlands
Jan van Lierop
Wales
Gethin Davies
Sun 14:14  Table 12
36   
Vietnam
Hoa Nguyen
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 14:22  Table 10
37   
Netherlands
Staaf Verharen
Netherlands
Ronald van Adrichem
Sun 14:37  Table 2
38   
Netherlands
Same Afzali
Netherlands
Kai Corvalan
Sun 15:09  Table 5
39   
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
Germany
Thomas Kirsch
Sun 15:07  Table 7
40   
Germany
Olaf Köster
Netherlands
Lennaert Speijker
Sun 14:22  Table 15

Winners qualification

Race to 3
41   
Netherlands
Tim Jonkman
Netherlands
Pepijn de Wit
Sun 15:09  Table 12
42   
Germany
Ingo der Prediger
Netherlands
Arthur Mooibroek
Sun 15:27  Table 4
43   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Netherlands
Tim De Ruyter
Sun 14:23  Table 8
44   
Netherlands
Howard Holwijn
Netherlands
Rolf van As
Sun 14:32 

Loser round 3

Race to 3
45   
Netherlands
Jelle Kijlstra
Netherlands
Nimesha Niem
Sun 16:50  Table 8
46   
Netherlands
Jan van Lierop
Vietnam
Hoa Nguyen
Sun 15:49  Table 10
47   
Netherlands
Staaf Verharen
Netherlands
Same Afzali
Sun 16:24  Table 12
48   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
Olaf Köster
Sun 16:39  Table 11

Losers qualification

Race to 3
49   
Netherlands
Jelle Kijlstra
Germany
Ingo der Prediger
Sun 17:44  Table 8
50   
Netherlands
Jan van Lierop
Netherlands
Tim Jonkman
Sun 18:07  Table 10
51   
Netherlands
Same Afzali
Netherlands
Howard Holwijn
Sun 18:07  Table 12
52   
Germany
Thomas Kirsch
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sun 18:18  Table 11

Quarter final

Race to 3
53   
Netherlands
Pepijn de Wit
Netherlands
Jelle Kijlstra
Sun 19:33 
54   
Netherlands
Arthur Mooibroek
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sun 19:33 
55   
Netherlands
Tim De Ruyter
Netherlands
Tim Jonkman
Sun 19:33 
56   
Netherlands
Rolf van As
Netherlands
Same Afzali
Sun 19:33 

Semi final

Race to 3
57   
Netherlands
Pepijn de Wit
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sun 22:45 
58   
Netherlands
Tim De Ruyter
Netherlands
Rolf van As
Sun 22:46 

Final

Race to 3
59   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Netherlands
Tim De Ruyter
Sun 22:51 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants