Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 21, 2022

147 Break Amateur Cup X turniej 3/20

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Łukasz Bojanowicz
6 (5/1) 15 (10/5)
67%
100
2 Artur Lewandowski
6 (4/2) 16 (9/7)
56%
90
3 Dariusz Perzanowski
6 (4/2) 15 (9/6)
60%
80
3 Mariusz Zaręba
6 (4/2) 15 (8/7)
53%
80
5 Dariusz Sawicki
5 (3/2) 12 (7/5)
58%
70
5 Jakub Ładyński
5 (3/2) 14 (8/6)
57%
70
5 Krzysztof Doroszkiewicz
5 (3/2) 13 (8/5)
62%
70
5 Radosław F. Kos
5 (4/1) 14 (9/5)
64%
70
9 Wojciech Szpygiel
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
60
Show more
9 Łukasz Kusior
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
60
9 Maciej Pęśko
3 (1/2) 8 (4/4)
50%
60
9 Pawel Florecki
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
60
13 Piotr Zych
4 (1/3) 12 (5/7)
42%
50
13 Robin Błaszkiewicz
4 (2/2) 9 (4/5)
44%
50
13 Marian Svidzinskyi
4 (1/3) 11 (4/7)
36%
50
13 Alina Buryma
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
50
17 Piotr Fąfara
4 (0/4) 11 (3/8)
27%
40
17 Anna Danielczyk
4 (1/3) 10 (3/7)
30%
40
17 Karol Urbański
4 (0/4) 10 (2/8)
20%
40
17 Wolny Los1
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Starts Aug 21, 2022, 2:30 PM (local time)
Format Round robin (20 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Rankings 147 Break Amateur Cup X
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dariusz Sawicki 4 3 0 1 7 3 4 0 0 0 0.7 10
2 Mariusz Zaręba 4 3 0 1 6 4 2 0 0 0 0.6 10
3 Pawel Florecki 4 2 0 2 5 5 0 0 0 0 0.5 8
4 Robin Błaszkiewicz 4 2 0 2 4 5 -1 0 0 0 0.444 8
5 Piotr Fąfara 4 0 0 4 3 8 -5 0 0 0 0.273 4
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Łukasz Bojanowicz 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 7
2 Artur Lewandowski 3 2 0 1 4 4 0 0 0 0 0.5 7
3 Maciej Pęśko 3 1 0 2 4 4 0 0 0 0 0.5 5
4 Alina Buryma 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 5
5 Wolny Los1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Radosław F. Kos 4 4 0 0 8 3 5 0 0 0 0.727 12
2 Dariusz Perzanowski 4 3 0 1 7 4 3 0 0 0 0.636 10
3 Wojciech Szpygiel 4 2 0 2 6 6 0 0 0 0 0.5 8
4 Piotr Zych 4 1 0 3 5 7 -2 0 0 0 0.417 6
5 Karol Urbański 4 0 0 4 2 8 -6 0 0 0 0.2 4
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Krzysztof Doroszkiewicz 4 3 0 1 7 3 4 0 0 0 0.7 10
2 Jakub Ładyński 4 3 0 1 7 4 3 0 0 0 0.636 10
3 Łukasz Kusior 4 2 0 2 5 5 0 0 0 0 0.5 8
4 Marian Svidzinskyi 4 1 0 3 4 7 -3 0 0 0 0.364 6
5 Anna Danielczyk 4 1 0 3 3 7 -4 0 0 0 0.3 6

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Poland
Dariusz Sawicki
Poland
Mariusz Zaręba
Sun 16:55 
2-A   
Poland
Pawel Florecki
Poland
Piotr Fąfara
Sun 18:07 
3-B   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Wolny Los1
 
4-B   
Poland
Alina Buryma
Poland
Artur Lewandowski
Sun 16:15 
5-C   
Poland
Dariusz Perzanowski
Poland
Karol Urbański
Sun 16:43 
6-C   
Poland
Wojciech Szpygiel
Poland
Piotr Zych
Sun 16:15 
7-D   
Poland
Jakub Ładyński
Poland
Łukasz Kusior
Sun 16:45 
8-D   
Poland
Anna Danielczyk
Ukraine
Marian Svidzinskyi
Sun 16:43 

Round 2

Race to 2
9-A   
Poland
Mariusz Zaręba
Poland
Piotr Fąfara
Sun 15:37 
10-A   
Poland
Dariusz Sawicki
Poland
Robin Błaszkiewicz
Sun 15:21 
11-B   
Wolny Los1
Poland
Artur Lewandowski
 
12-B   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Maciej Pęśko
Sun 16:15 
13-C   
Poland
Karol Urbański
Poland
Piotr Zych
Sun 15:37 
14-C   
Poland
Dariusz Perzanowski
Poland
Radosław F. Kos
Sun 16:11 
15-D   
Poland
Łukasz Kusior
Ukraine
Marian Svidzinskyi
Sun 16:03 
16-D   
Poland
Jakub Ładyński
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Sun 16:22 

Round 3

Race to 2
17-A   
Poland
Piotr Fąfara
Poland
Robin Błaszkiewicz
Sun 14:37  Table 9
18-A   
Poland
Mariusz Zaręba
Poland
Pawel Florecki
Sun 14:50  Table 10
19-B   
Poland
Artur Lewandowski
Poland
Maciej Pęśko
Sun 15:23 
20-B   
Wolny Los1
Poland
Alina Buryma
 
21-C   
Poland
Piotr Zych
Poland
Radosław F. Kos
Sun 16:55 
22-C   
Poland
Karol Urbański
Poland
Wojciech Szpygiel
Sun 17:04 
23-D   
Ukraine
Marian Svidzinskyi
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Sun 15:07 
24-D   
Poland
Łukasz Kusior
Poland
Anna Danielczyk
Sun 15:17 

Round 4

Race to 2
25-A   
Poland
Robin Błaszkiewicz
Poland
Pawel Florecki
Sun 16:55 
26-A   
Poland
Piotr Fąfara
Poland
Dariusz Sawicki
Sun 17:15 
27-B   
Poland
Maciej Pęśko
Poland
Alina Buryma
Sun 14:38  Table 11
28-B   
Poland
Artur Lewandowski
Poland
Łukasz Bojanowicz
Sun 14:38  Table 12
29-C   
Poland
Radosław F. Kos
Poland
Wojciech Szpygiel
Sun 14:39  Table 13
30-C   
Poland
Piotr Zych
Poland
Dariusz Perzanowski
Sun 14:39  Table 15
31-D   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Anna Danielczyk
Sun 15:44 
32-D   
Ukraine
Marian Svidzinskyi
Poland
Jakub Ładyński
Sun 15:26 

Round 5

Race to 2
33-A   
Poland
Pawel Florecki
Poland
Dariusz Sawicki
Sun 16:19 
34-A   
Poland
Robin Błaszkiewicz
Poland
Mariusz Zaręba
Sun 16:35 
35-B   
Poland
Alina Buryma
Poland
Łukasz Bojanowicz
Sun 15:23 
36-B   
Poland
Maciej Pęśko
Wolny Los1
 
37-C   
Poland
Wojciech Szpygiel
Poland
Dariusz Perzanowski
Sun 15:21 
38-C   
Poland
Radosław F. Kos
Poland
Karol Urbański
Sun 15:17 
39-D   
Poland
Anna Danielczyk
Poland
Jakub Ładyński
Sun 14:38  Table 17
40-D   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Łukasz Kusior
Sun 14:38  Table 18

Quarter final

Race to 2
41   
Poland
Dariusz Sawicki
Poland
Dariusz Perzanowski
Sun 18:09 
42   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Jakub Ładyński
Sun 18:09 
43   
Poland
Radosław F. Kos
Poland
Mariusz Zaręba
Sun 18:09 
44   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Artur Lewandowski
Sun 18:09 

Semi final

Race to 2
45   
Poland
Dariusz Perzanowski
Poland
Łukasz Bojanowicz
Sun 18:46 
46   
Poland
Mariusz Zaręba
Poland
Artur Lewandowski
Sun 18:47 

Final

Race to 2
47   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Artur Lewandowski
Sun 19:22 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants