Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 2, 2022

147 Break Amateur Cup VIII - turniej 11.

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Hubert Trojan
6 (5/1) 13 (11/2)
85%
2 Jarosław Pyzel
6 (5/1) 15 (10/5)
67%
3 Piotr Kot
5 (4/1) 11 (8/3)
73%
3 Łukasz Bojanowicz
5 (4/1) 13 (9/4)
69%
5 Jarosław Lipiński
4 (1/3) 10 (3/7)
30%
5 Alina Buryma
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
5 Paweł Pracownik
4 (2/2) 9 (4/5)
44%
5 Mahmoud Kamel
4 (1/3) 9 (3/6)
33%
9 Krzysztof Doroszkiewicz
3 (0/3) 7 (1/6)
14%
9 Szymon Mielcarz
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
9 Ireneusz Stacewicz
3 (0/3) 8 (2/6)
25%
9 Jakub Rudnik
3 (0/3) 7 (1/6)
14%
Starts Jan 2, 2022, 2:30 PM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Rankings 147 Break Amateur Cup VIII
Organizer Black Ball Events
Contact Arkadiusz Kadłubowski (arkadiusz.karol@gmail.com)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jarosław Pyzel 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Hubert Trojan 3 2 0 1 4 2 2 0 0 0 0.667 2
3 Szymon Mielcarz 3 1 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 1
4 Jakub Rudnik 3 0 0 3 1 6 -5 0 0 0 0.143 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Łukasz Bojanowicz 3 3 0 0 6 2 4 0 0 0 0.75 3
2 Alina Buryma 3 2 0 1 5 3 2 0 0 0 0.625 2
3 Mahmoud Kamel 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Krzysztof Doroszkiewicz 3 0 0 3 1 6 -5 0 0 0 0.143 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Piotr Kot 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Paweł Pracownik 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 2
3 Jarosław Lipiński 3 1 0 2 3 5 -2 0 0 0 0.375 1
4 Ireneusz Stacewicz 3 0 0 3 2 6 -4 0 0 0 0.25 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Poland
Hubert Trojan
Poland
Szymon Mielcarz
Sun 14:44 
2-A   
Poland
Jarosław Pyzel
Poland
Jakub Rudnik
Sun 14:44 
3-B   
Egypt
Mahmoud Kamel
Poland
Łukasz Bojanowicz
Sun 14:44 
4-B   
Poland
Alina Buryma
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Sun 14:44 
5-C   
Poland
Paweł Pracownik
Poland
Ireneusz Stacewicz
Sun 14:44 
6-C   
Poland
Jarosław Lipiński
Poland
Piotr Kot
Sun 14:44 

Round 2

Race to 2
7-A   
Poland
Hubert Trojan
Poland
Jakub Rudnik
Sun 15:30 
8-A   
Poland
Szymon Mielcarz
Poland
Jarosław Pyzel
Sun 15:30 
9-B   
Egypt
Mahmoud Kamel
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Sun 15:30 
10-B   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Alina Buryma
Sun 15:30 
11-C   
Poland
Paweł Pracownik
Poland
Piotr Kot
Sun 15:30 
12-C   
Poland
Ireneusz Stacewicz
Poland
Jarosław Lipiński
Sun 15:30 

Round 3

Race to 2
13-A   
Poland
Hubert Trojan
Poland
Jarosław Pyzel
Sun 16:16 
14-A   
Poland
Jakub Rudnik
Poland
Szymon Mielcarz
Sun 16:16 
15-B   
Egypt
Mahmoud Kamel
Poland
Alina Buryma
Sun 16:16 
16-B   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Łukasz Bojanowicz
Sun 16:16 
17-C   
Poland
Paweł Pracownik
Poland
Jarosław Lipiński
Sun 16:16 
18-C   
Poland
Piotr Kot
Poland
Ireneusz Stacewicz
Sun 16:16 

Quarter final

Race to 2
19   
Poland
Jarosław Pyzel
Poland
Jarosław Lipiński
Sun 17:00 
20   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Paweł Pracownik
Sun 17:00 
21   
Poland
Piotr Kot
Egypt
Mahmoud Kamel
Sun 17:00 
22   
Poland
Hubert Trojan
Poland
Alina Buryma
Sun 17:00 

Semi final

Race to 2
23   
Poland
Jarosław Pyzel
Poland
Łukasz Bojanowicz
Sun 17:30 
24   
Poland
Piotr Kot
Poland
Hubert Trojan
Sun 17:30 

Final

Race to 2
25   
Poland
Jarosław Pyzel
Poland
Hubert Trojan
Sun 18:00 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants