Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 18, 2021

147 Break Amateur Cup VII - turniej 8.

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Łukasz Bojanowicz
6 (5/1) 16 (11/5)
69%
2 Kamil Pietruszewski
5 (4/1) 14 (9/5)
64%
3 Maciej Kobuszewski
5 (3/2) 14 (7/7)
50%
3 Marek Wójtowicz
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
5 Tomasz Ejsmont
4 (2/2) 10 (6/4)
60%
5 Bartosz Kusy
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
7 Krzysztof Doroszkiewicz
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
7 Alina Buryma
3 (0/3) 8 (2/6)
25%
9 Krzysztof Orzechowski
4 (0/4) 10 (2/8)
20%
Starts Jul 18, 2021, 2:30 PM (local time)
Format Round robin (9 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Rankings 147 Break Amateur Cup VII
Organizer Black Ball Events
Contact Arkadiusz Kadłubowski (arkadiusz.karol@gmail.com)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Łukasz Bojanowicz 4 3 0 1 6 4 2 0 0 0 0.6 3
2 Maciej Kobuszewski 4 3 0 1 7 5 2 0 0 0 0.583 3
3 Tomasz Ejsmont 4 2 0 2 6 4 2 0 0 0 0.6 2
4 Krzysztof Doroszkiewicz 4 2 0 2 6 6 0 0 0 0 0.5 2
5 Krzysztof Orzechowski 4 0 0 4 2 8 -6 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kamil Pietruszewski 3 3 0 0 6 2 4 0 0 0 0.75 3
2 Marek Wójtowicz 3 2 0 1 4 2 2 0 0 0 0.667 2
3 Bartosz Kusy 3 1 0 2 3 5 -2 0 0 0 0.375 1
4 Alina Buryma 3 0 0 3 2 6 -4 0 0 0 0.25 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Tomasz Ejsmont
Sun 14:44 
2-A   
Poland
Maciej Kobuszewski
Poland
Krzysztof Orzechowski
Sun 14:44 
3-B   
Poland
Alina Buryma
Poland
Marek Wójtowicz
Sun 14:44 
4-B   
Poland
Bartosz Kusy
Poland
Kamil Pietruszewski
Sun 14:44 

Round 2

Race to 2
5-A   
Poland
Tomasz Ejsmont
Poland
Krzysztof Orzechowski
Sun 16:30 
6-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Łukasz Bojanowicz
Sun 16:30 
7-B   
Poland
Alina Buryma
Poland
Kamil Pietruszewski
Sun 15:15 
8-B   
Poland
Marek Wójtowicz
Poland
Bartosz Kusy
Sun 15:15 

Round 3

Race to 2
9-A   
Poland
Krzysztof Orzechowski
Poland
Łukasz Bojanowicz
Sun 16:00 
10-A   
Poland
Tomasz Ejsmont
Poland
Maciej Kobuszewski
Sun 16:00 
11-B   
Poland
Alina Buryma
Poland
Bartosz Kusy
Sun 16:00 
12-B   
Poland
Kamil Pietruszewski
Poland
Marek Wójtowicz
Sun 16:00 

Round 4

Race to 2
13-A   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Maciej Kobuszewski
Sun 15:15 
14-A   
Poland
Krzysztof Orzechowski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Sun 15:15 

Round 5

Race to 2
15-A   
Poland
Maciej Kobuszewski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Sun 15:33 
16-A   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Tomasz Ejsmont
Sun 15:33 

Semi final

Race to 2
17   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Marek Wójtowicz
Sun 17:00 
18   
Poland
Maciej Kobuszewski
Poland
Kamil Pietruszewski
Sun 17:00 

Final

Race to 2
19   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Kamil Pietruszewski
Sun 17:33 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants