Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 12, 2021

147 Break Amateur Cup VII - turniej 16.

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Alina Buryma
5 (4/1) 13 (9/4)
69%
2 Łukasz Bojanowicz
5 (4/1) 13 (9/4)
69%
3 Maciej Kobuszewski
4 (3/1) 10 (6/4)
60%
3 Szymon Mielcarz
4 (1/3) 10 (4/6)
40%
5 Rafał Wiśniewski
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
5 Piotr Leśniowski
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
7 Krzysztof Doroszkiewicz
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
7 Damian Tokarski
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
Starts Sep 12, 2021, 2:30 PM (local time)
Format Round robin (8 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Rankings 147 Break Amateur Cup VII
Organizer Black Ball Events
Contact Arkadiusz Kadłubowski (arkadiusz.karol@gmail.com)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Łukasz Bojanowicz 3 3 0 0 6 0 6 0 0 0 1 3
2 Alina Buryma 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 2
3 Rafał Wiśniewski 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Krzysztof Doroszkiewicz 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Maciej Kobuszewski 3 3 0 0 6 2 4 0 0 0 0.75 3
2 Szymon Mielcarz 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
3 Piotr Leśniowski 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Damian Tokarski 3 1 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Alina Buryma
Sun 14:41 
2-A   
Poland
Rafał Wiśniewski
Poland
Łukasz Bojanowicz
Sun 14:41 
3-B   
Poland
Maciej Kobuszewski
Poland
Damian Tokarski
Sun 14:41 
4-B   
Poland
Szymon Mielcarz
Poland
Piotr Leśniowski
Sun 14:41 

Round 2

Race to 2
5-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Łukasz Bojanowicz
Sun 15:15 
6-A   
Poland
Alina Buryma
Poland
Rafał Wiśniewski
Sun 15:15 
7-B   
Poland
Maciej Kobuszewski
Poland
Piotr Leśniowski
Sun 15:15 
8-B   
Poland
Damian Tokarski
Poland
Szymon Mielcarz
Sun 15:15 

Round 3

Race to 2
9-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Rafał Wiśniewski
Sun 16:00 
10-A   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Alina Buryma
Sun 16:00 
11-B   
Poland
Maciej Kobuszewski
Poland
Szymon Mielcarz
Sun 16:00 
12-B   
Poland
Piotr Leśniowski
Poland
Damian Tokarski
Sun 16:00 

Semi final

Race to 2
13   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Szymon Mielcarz
Sun 16:30 
14   
Poland
Alina Buryma
Poland
Maciej Kobuszewski
Sun 16:30 

Final

Race to 2
15   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Alina Buryma
Sun 17:30 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants