Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 22, 2019

1. Oster Cup Finalrunde

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Frank Brouwer
5 (5/0) 67 (40/27)
60%
2 Moha Darwish
5 (4/1) 61 (36/25)
59%
3 Thomas Lindloff
PBV Pinneberg
4 (3/1) 46 (28/18)
61%
3 Arthur Glandorf
4 (3/1) 51 (30/21)
59%
5 Adnan El Boualiti
BSG Hannover
3 (2/1) 39 (22/17)
56%
5 Theodor Buchsmann
3 (2/1) 38 (22/16)
58%
5 Mike Evers
3 (2/1) 40 (23/17)
58%
5 Marcus Hopfe
3 (2/1) 33 (19/14)
58%
9 Tuncay Yazanel
BSG Hannover
2 (1/1) 23 (11/12)
48%
Show more
9 Thomas Kirsch
2 (1/1) 20 (10/10)
50%
9 Peter Mahlfeld
2 (1/1) 24 (10/14)
42%
9 Puria Mosane
BSG Hannover
2 (1/1) 22 (12/10)
55%
9 Damian Ziuber
2 (1/1) 25 (13/12)
52%
9 Tobias Steinbach
2 (1/1) 23 (12/11)
52%
9 Justin Dolling
2 (1/1) 25 (14/11)
56%
9 Jens Timmermann
2 (1/1) 24 (14/10)
58%
17 Rudy van der Veen
N-Joy Drachten
1 (0/1) 11 (3/8)
27%
17 Fitim .
1 (0/1) 10 (2/8)
20%
17 Agush Ahmeti
1 (0/1) 11 (3/8)
27%
17 Melanie Süßenguth
1 (0/1) 12 (4/8)
33%
17 Holger Bauer
1 (0/1) 12 (4/8)
33%
17 Thorben Brunnen
1 (0/1) 12 (4/8)
33%
17 Ramin Khalili
1 (0/1) 14 (6/8)
43%
17 Gert Schmitz
1 (0/1) 10 (2/8)
20%
17 Qeis Mansoor
1 (0/1) 11 (3/8)
27%
17 Benjamin Wanous
1 (0/1) 11 (3/8)
27%
17 Knud Engelhardt
1 (0/1) 11 (3/8)
27%
17 Tomas Roth
1 (0/1) 15 (7/8)
47%
17 Mirko Albrecht
1 (0/1) 10 (2/8)
20%
17 Marc Wolff
1 (0/1) 10 (2/8)
20%
17 William Limpens
1 (0/1) 13 (5/8)
38%
17 Ahmad Kalid Rashidi
1 (0/1) 12 (4/8)
33%
Entry deadline Apr 24, 2019, 12:00 AM (local time)
Starts Apr 22, 2019, 11:00 AM (local time)
Format Single elimination (32 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Dresscode nach STO
Organizer BC Queens Player e. V.
Contact Tomas Roth (queensplayer2013@gmail.com, 0163 2924176)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Kosovo
Fitim Haradinaj
Iran
Puria Mosane-Razawi
Mon 11:05  Table 12
2   
Germany
Marcus Hopfe
Germany
Marc Wolff
Mon 11:05  Table 11
3   
Germany
Ahmad Kalid Rashidi
Turkey
Tuncay Yazanel
Mon 11:05  Table 10
4   
Germany
Thomas Lindloff
Germany
Holger Bauer
Mon 11:05  Table 9
5   
Germany
Adnan El Boualiti
Netherlands
Rudy van der Veen
Mon 11:05  Table 8
6   
Germany
Mirko Albrecht
Jens Timmermann
Mon 11:05  Table 7
7   
Netherlands
William Limpens
Syria
Moha Darwish
Mon 11:05  Table 6
8   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
Gert Schmitz
Mon 11:05  Table 5
9   
Germany
Melanie Süßenguth
Germany
Damian Ziuber
Mon 11:05  Table 4
10   
Russia
Theodor Buchsmann
Afghanistan
Qeis Mansoor
Mon 11:06  Table 3
11   
Germany
Tobias Steinbach
Albania
Agush Ahmeti
Mon 11:06  Table 2
12   
Czech Republic
Tomas Roth
Netherlands
Frank Brouwer
Mon 11:52  Table 2
13   
Germany
Mike Evers
Germany
Knud Engelhardt
Mon 11:06  Table 1
14   
Germany
Benjamin Wanous
Germany
Justin Dolling
Mon 11:54  Table 11
15   
Germany
Ramin Khalili
Germany
Peter Mahlfeld
Mon 12:02  Table 12
16   
Germany
Thorben Brunnen
Germany
Arthur Glandorf
Mon 12:02  Table 8

Round 2

Race to 8
17   
Iran
Puria Mosane-Razawi
Germany
Marcus Hopfe
Mon 12:18  Table 5
18   
Turkey
Tuncay Yazanel
Germany
Thomas Lindloff
Mon 13:08  Table 5
19   
Germany
Adnan El Boualiti
Jens Timmermann
Mon 12:29  Table 4
20   
Syria
Moha Darwish
Germany
Thomas Kirsch
Mon 12:41  Table 1
21   
Germany
Damian Ziuber
Russia
Theodor Buchsmann
Mon 12:50  Table 3
22   
Germany
Tobias Steinbach
Netherlands
Frank Brouwer
Mon 14:02  Table 12
23   
Germany
Mike Evers
Germany
Justin Dolling
Mon 13:13  Table 9
24   
Germany
Peter Mahlfeld
Germany
Arthur Glandorf
Mon 14:03  Table 2

Quarter final

Race to 8
25   
Germany
Marcus Hopfe
Germany
Thomas Lindloff
Mon 15:30  Table 12
26   
Germany
Adnan El Boualiti
Syria
Moha Darwish
Mon 15:30  Table 9
27   
Russia
Theodor Buchsmann
Netherlands
Frank Brouwer
Mon 15:30  Table 8
28   
Germany
Mike Evers
Germany
Arthur Glandorf
Mon 15:30  Table 3

Semi final

Race to 8
29   
Germany
Thomas Lindloff
Syria
Moha Darwish
Mon 18:30  Table 12
30   
Netherlands
Frank Brouwer
R1
Germany
Arthur Glandorf
Mon 18:30  Table 9

Final

Race to 8
31   
Syria
Moha Darwish
Netherlands
Frank Brouwer
Mon 20:18  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment