Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 17, 2022

1. BCQ Barkassen Master

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Marc Sleepwalker
PBV Pinneberg
3 (3/0) 32 (21/11)
66%
1 Narek Galstyan
3 (3/0) 26 (21/5)
81%
1 Mario Stahl
3 (3/0) 27 (21/6)
78%
1 Melis Pogossjan
3 (3/0) 28 (21/7)
75%
5 Fabian Ochs
4 (3/1) 40 (22/18)
55%
5 Marius Behrmann
4 (3/1) 49 (27/22)
55%
5 Moha Darwish
4 (3/1) 39 (23/16)
59%
5 Johann Bollhorst
4 (3/1) 38 (23/15)
61%
9 Benjamin Baier
4 (2/2) 37 (22/15)
59%
Show more
9 Markus Ast
BCQ Hamburg
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
9 Martin Haase
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
9 Balschi ..
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
13 Tuncay Gül
3 (1/2) 35 (18/17)
51%
13 Marko Thümler
3 (1/2) 33 (13/20)
39%
13 Finn Böge
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
13 Steffen Lange
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
17 Mihovil Kovacic
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
17 Kay Uwe Greifzu
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
17 Torsten Prack
PBV Pinneberg
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
17 Ralf Johannsen
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
17 Jan Herz
PBV Pinneberg
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
17 Milko Heuberger
3 (1/2) 30 (10/20)
33%
17 Luke Friester
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
Entry deadline Apr 17, 2022, 9:59 AM (local time)
Starts Apr 17, 2022, 9:30 AM (local time)
Format Double elimination qualifier (23 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Organizer BCQ Hamburg
Contact Turnierleitung BCQ Hamburg (info@bcqueue.de)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Germany
Benjamin Baier
Walk Over
 
2   
Armenia
Narek Galstyan
Germany
Fabian Ochs
Sun 10:01  Table 2
3   
Germany
Finn Böge
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Markus Ast
 
5   
Germany
Martin Haase
Walk Over
 
6   
Germany
Milko Heuberger
Germany
Marius Behrmann
Sun 10:02  Table 3
7   
Germany
Tuncay Gül
Germany
Marc Sleepy
Sun 10:11  Table 4
8   
Walk Over
Germany
Jan Herz
 
9   
South Africa
Luke Friester
Walk Over
 
10   
Germany
Mario Stahl
Syria
Moha Darwish
Sun 10:11  Table 1
11   
Germany
Steffen Lange
Germany
Johann Bollhorst
Sun 10:11  Table 5
12   
Walk Over
Germany
Torsten Prack
 
13   
Germany
Balschi ..
Walk Over
 
14   
Germany
Marko Thümler
Croatia
Mihovil Kovacic
Sun 10:55  Table 6
15   
Germany
Kay Uwe Greifzu
Armenia
Melis Pogossjan
Sun 10:11  Table 7
16   
Walk Over
Germany
Ralf Johannsen
 

Winner round 1

Race to 7
17   
Germany
Benjamin Baier
R1
Armenia
Narek Galstyan
Sun 11:25  Table 1
18   
Germany
Finn Böge
Germany
Markus Ast
Sun 11:25  Table 7
19   
Germany
Martin Haase
Germany
Milko Heuberger
Sun 11:48  Table 3
20   
Germany
Marc Sleepy
Germany
Jan Herz
Sun 11:25  Table 2
21   
South Africa
Luke Friester
Germany
Mario Stahl
Sun 12:30  Table 2
22   
Germany
Johann Bollhorst
Germany
Torsten Prack
Sun 11:25  Table 4
23   
Germany
Balschi ..
Germany
Marko Thümler
Sun 12:45  Table 6
24   
Armenia
Melis Pogossjan
Germany
Ralf Johannsen
Sun 11:26  Table 5

Loser round 1

Race to 7
25   
Walk Over
Germany
Fabian Ochs
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Germany
Marius Behrmann
 
28   
Germany
Tuncay Gül
Walk Over
 
29   
Walk Over
Syria
Moha Darwish
 
30   
Germany
Steffen Lange
Walk Over
 
31   
Walk Over
Croatia
Mihovil Kovacic
 
32   
Germany
Kay Uwe Greifzu
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 7
33   
Germany
Fabian Ochs
Germany
Ralf Johannsen
Sun 12:27  Table 4
34   
Walk Over
Germany
Marko Thümler
 
35   
Germany
Marius Behrmann
Germany
Torsten Prack
R1
Sun 12:26  Table 5
36   
Germany
Tuncay Gül
South Africa
Luke Friester
Sun 13:27  Table 2
37   
Syria
Moha Darwish
Germany
Jan Herz
Sun 12:28  Table 8
38   
Germany
Steffen Lange
Germany
Milko Heuberger
Sun 12:49  Table 3
39   
Croatia
Mihovil Kovacic
Germany
Finn Böge
Sun 12:53  Table 7
40   
Germany
Kay Uwe Greifzu
Germany
Benjamin Baier
R1
Sun 13:07  Table 1

Winners qualification

Race to 7
41   
Armenia
Narek Galstyan
Germany
Markus Ast
Sun 14:09  Table 8
42   
Germany
Martin Haase
Germany
Marc Sleepy
Sun 14:09  Table 7
43   
Germany
Mario Stahl
Germany
Johann Bollhorst
Sun 14:09  Table 6
44   
Germany
Balschi ..
Armenia
Melis Pogossjan
Sun 14:10  Table 3

Loser round 3

Race to 7
45   
Germany
Fabian Ochs
Germany
Marko Thümler
Sun 14:06  Table 5
46   
Germany
Marius Behrmann
Germany
Tuncay Gül
Sun 14:42  Table 2
47   
Syria
Moha Darwish
Germany
Steffen Lange
Sun 14:07  Table 1
48   
Germany
Finn Böge
Germany
Benjamin Baier
R1
Sun 14:06  Table 4

Losers qualification

Race to 7
49   
Germany
Fabian Ochs
Germany
Martin Haase
Sun 15:24  Table 5
50   
Germany
Marius Behrmann
R1
Germany
Markus Ast
Sun 16:18  Table 2
51   
Syria
Moha Darwish
Germany
Balschi ..
Sun 15:17  Table 1
52   
Germany
Benjamin Baier
Germany
Johann Bollhorst
Sun 15:16  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants