Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 25, 2022

🍂 Tuusulan SyysRanking 🍂 4/11

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Toni Nampajärvi
7 (6/1) 33 (24/9)
73%
10
2 Mika Rönn
6 (5/1) 30 (22/8)
73%
8
3 Jaakko Vähäsarja
5 (4/1) 28 (17/11)
61%
6
3 Nora Niemi-Nikkola
6 (4/2) 32 (17/15)
53%
6
5 Stefan Immilä
5 (3/2) 28 (17/11)
61%
4
5 Amir Abdelraziq
MyBiljardi & Bar
5 (3/2) 23 (15/8)
65%
4
5 Janika Ström
3 (2/1) 15 (10/5)
67%
4
5 Juha Lähteenmäki
4 (3/1) 19 (12/7)
63%
4
9 Marko Gröning
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
2
Show more
9 Sami Parkkila
4 (2/2) 18 (10/8)
56%
2
9 Kimmo Pyykkinen
4 (2/2) 23 (14/9)
61%
2
9 Niko Arponen
3 (1/2) 15 (4/11)
27%
2
13 Juha Kinnunen
3 (1/2) 14 (4/10)
29%
1
13 Tobias Sandström
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
1
13 Nikita Penttinen
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
1
13 Petteri Nuutinen
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
1
17 Toni Kuronen
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
1
17 Maris Mellins
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
1
17 Harri Piiroinen
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
1
17 Sari Laitinen
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
17 Seppo Virtaranta
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
17 Niko Mäkipaakkanen
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
1
17 Petri Hakolampi
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
Entry deadline Sep 25, 2022, 1:05 PM (local time)
Starts Sep 25, 2022, 1:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (23 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings SyysRanking 2022
Organizer Tuusulan Keilahalli
Contact Tuusulan Keilahalli (info@tuusulankeilahalli.fi, 0504330606)
More info
Tervetuloa Tuusulan viikkokisoihin! 🍄🌾

Formaatti:
● pelataan vuoroviikoin 8,- 9,- & 10-palloa
● vuoroaloitukset, ensimmäinen aloittaja arvotaan
● tasoitukset ovat käytössä (skaala: -2 - +1)
● pelataan 4 - 5 voittoon
● kitchen-sääntö ei ole käytössä

Osallistumismaksu on 10 euroa, josta 9 euroa menee yksittäisen kilpailun loppupottiin ja 1 euro viikkokisafinaalin pottiin. Yksittäisen kilpailun palkinnot jaetaan 2 - 8 parhaalle, pelaajamäärästä riippuen.

Ilmoittautua voit täällä CueScoressa, paikan päällä hyvissä ajoin ennen kilpailun alkua tai soittamalla / viestittämällä Tuusulan Keilahallille numeroon: 050 433 0606.
Vastailemme aukioloaikojemme puitteissa. :)

⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺

🍂 SyysRanking 2022 🍂

● yhteensä 11 kilpailua
● jakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, jossa on talon puolesta jaossa added moneya seuraavanlaisesti kerrytetyn potin ohessa:
・10 pelaajaa = 100 euroa added money
・20 pelaajaa = 200 euroa added money
・30+ pelaajaa = 300 euroa added money
● kolme osallistumiskertaa Tuusulan viikkokisoihin syyskauden aikana oikeuttaa osallistumaan viikkokisafinaaliin
● viikkokisafinaaliin rankingin kolme parasta saavat ilmaisen osallistumisen (muille 10 euroa, joka menee tuolloin lyhentämättömänä finaalin loppupottiin)

⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺

Erittäin lämpimästi tervetuloa Tuusulaan viihtymään & pelailemaan! 💛

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Petteri Nuutinen
Finland
Mika Rönn
R1
Sun 13:05  Table 2
2   
Finland
Marko Gröning
Walk Over
 
3   
Finland
Petri Hakolampi
Finland
Nora Niemi-Nikkola
Sun 13:06  Table 1
4   
Finland
Jaakko Vähäsarja
Finland
Seppo Virtaranta
Sun 13:06  Table 3
5   
Finland
Amir Abdelraziq
Finland
Toni Kuronen
Sun 13:06  Table 4
6   
Finland
Sari Laitinen
Finland
Juha Lähteenmäki
Sun 13:06  Table 5
7   
Finland
Kimmo Pyykkinen
Finland
Tobias Sandström
Sun 13:06  Table 6
8   
Finland
Harri Piiroinen
Finland
Niko Mäkipaakkanen
Sun 13:06  Table 7

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Sami Parkkila
Finland
Mika Rönn
R2
Sun 13:31  Table 2
10   
Finland
Marko Gröning
Latvia
Maris Mellins
Sun 13:06  Table 8
11   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Nora Niemi-Nikkola
Sun 13:46  Table 1
12   
Finland
Jaakko Vähäsarja
Finland
Stefan Immilä
Sun 13:56  Table 3
13   
Finland
Juha Kinnunen
Finland
Amir Abdelraziq
Sun 13:35  Table 8
14   
Finland
Juha Lähteenmäki
Finland
Toni Nampajärvi
Sun 13:36  Table 5
15   
Finland
Niko Arponen
Finland
Kimmo Pyykkinen
Sun 13:33  Table 6
16   
Finland
Harri Piiroinen
Finland
Janika Ström
Sun 13:40  Table 4

Loser round 1

Race to 4
17   
Finland
Petteri Nuutinen
Finland
Harri Piiroinen
Sun 14:27  Table 6
18   
Walk Over
Finland
Kimmo Pyykkinen
 
19   
Finland
Petri Hakolampi
Finland
Toni Nampajärvi
Sun 14:02  Table 5
20   
Finland
Seppo Virtaranta
Finland
Juha Kinnunen
Sun 14:11  Table 7
21   
Finland
Toni Kuronen
Finland
Stefan Immilä
Sun 14:38  Table 3
22   
Finland
Sari Laitinen
Finland
Nikita Penttinen
Sun 14:50  Table 7
23   
Finland
Tobias Sandström
Latvia
Maris Mellins
Sun 13:38  Table 7
24   
Finland
Niko Mäkipaakkanen
Finland
Sami Parkkila
Sun 14:21  Table 2

Loser round 2

Race to 4
25   
Finland
Petteri Nuutinen
Finland
Kimmo Pyykkinen
Sun 15:08  Table 6
26   
Finland
Toni Nampajärvi
Finland
Juha Kinnunen
Sun 14:50  Table 2
27   
Finland
Stefan Immilä
Finland
Nikita Penttinen
Sun 15:46  Table 5
28   
Finland
Tobias Sandström
Finland
Sami Parkkila
Sun 15:05  Table 3

Winners qualification

Race to 4
29   
Finland
Mika Rönn
R1
Finland
Marko Gröning
Sun 14:38  Table 8
30   
Finland
Nora Niemi-Nikkola
Finland
Jaakko Vähäsarja
Sun 14:52  Table 1
31   
Finland
Amir Abdelraziq
Finland
Juha Lähteenmäki
Sun 14:38  Table 5
32   
Finland
Niko Arponen
Finland
Janika Ström
Sun 14:38  Table 4

Losers qualification

Race to 4
33   
Finland
Kimmo Pyykkinen
Finland
Nora Niemi-Nikkola
Sun 15:37  Table 1
34   
Finland
Toni Nampajärvi
Finland
Marko Gröning
Sun 15:29  Table 2
35   
Finland
Stefan Immilä
Finland
Niko Arponen
Sun 16:17  Table 6
36   
Finland
Sami Parkkila
Finland
Amir Abdelraziq
R1
Sun 15:53  Table 3

Quarter final

Race to 4
37   
Finland
Mika Rönn
Finland
Amir Abdelraziq
Sun 16:50  Table 2
38   
Finland
Jaakko Vähäsarja
Finland
Stefan Immilä
Sun 16:50  Table 3
39   
Finland
Juha Lähteenmäki
Finland
Toni Nampajärvi
Sun 16:50  Table 6
40   
Finland
Janika Ström
Finland
Nora Niemi-Nikkola
Sun 16:50  Table 1

Semi final

Race to 4
41   
Finland
Mika Rönn
Finland
Jaakko Vähäsarja
Sun 17:26  Table 2
42   
Finland
Toni Nampajärvi
Finland
Nora Niemi-Nikkola
Sun 17:52  Table 1

Final

Race to 4
43   
Finland
Mika Rönn
Finland
Toni Nampajärvi
Sun 18:27  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants