Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 10 - July 12, 2020

• SPORTING GEMA B' DIVISION 10BALL •

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Γιώργος Παλαιολόγος
6 (6/0) 99 (60/39)
61%
2 Loukas Meidanis
8 (6/2) 115 (75/40)
65%
3 Dimitris Konstantinidis
Hall of Fame
5 (4/1) 74 (47/27)
64%
3 George Hatzidakis
5 (3/2) 81 (40/41)
49%
5 Stelios Petrakis
5 (3/2) 72 (44/28)
61%
5 Νικος Χαλκιαδακης
4 (3/1) 67 (37/30)
55%
5 Χρήστος Κόστα
4 (3/1) 60 (31/29)
52%
5 Thodoris Pappas
5 (3/2) 83 (43/40)
52%
9 Panagiotis Zavalis
4 (2/2) 59 (27/32)
46%
Show more
9 Γιάννης Μπάσιος
5 (3/2) 80 (43/37)
54%
9 Iasonas Kostanasios
4 (2/2) 65 (33/32)
51%
9 Stefanos Kotselis
4 (2/2) 68 (33/35)
49%
13 Thanos Michailidis
4 (2/2) 64 (33/31)
52%
13 George Apostolopoulos
4 (2/2) 70 (35/35)
50%
13 Panagiotis Angelis
4 (2/2) 61 (30/31)
49%
13 Konstantinos Matemtzis
4 (2/2) 69 (36/33)
52%
17 Stathis_os
3 (1/2) 48 (19/29)
40%
17 Themis Vlachos
3 (1/2) 47 (23/24)
49%
17 Αντωνης Λυμνιούδης
2 (0/2) 30 (10/20)
33%
17 Thanos Koutsocheras
3 (1/2) 43 (18/25)
42%
17 Nick Xenoulis
" Πρεσβεια " Billiards Club
3 (1/2) 44 (16/28)
36%
17 Vaios Aggelopoulos
3 (1/2) 49 (24/25)
49%
17 Chris Coantas
1 (1/0) 13 (10/3)
77%
17 Konstantinos Serelis
3 (1/2) 48 (19/29)
40%
25 Xristos Giannitsas
2 (0/2) 34 (14/20)
41%
25 Dionysis Vythoulkas
2 (0/2) 29 (9/20)
31%
25 Kostas Filippas
2 (0/2) 34 (14/20)
41%
25 Nikos Kariofillis
2 (0/2) 29 (9/20)
31%
25 Grigoris Spithouris
1 (0/1) 18 (8/10)
44%
25 Mary Goumenopoulou
2 (0/2) 27 (7/20)
26%
25 Antonis Vamvakaris
1 (0/1) 16 (6/10)
38%
25 Xhelil Malushi
2 (0/2) 30 (10/20)
33%
Entry deadline Jul 9, 2020, 5:00 PM (local time)
Starts Jul 10, 2020, 4:43 PM (local time)
Format Double to Single elimination (32 Participants)
Race to 10
Handicap No handicap
Organizer GregSpithouris
Contact Grigoris Spithouris (gregsuriwths77@gmail.com)
More info
Συμμετοχές:
B΄ 40 ΕΥΡΩ
Γ΄ 25 ΕΥΡΩ
Δ΄ 10 ΕΥΡΩ
______________________________________________________________________________

"ΕΠΑΘΛΑ: ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ +300ΕΥΡΩ bonus:GEMA FUN"
Η κλήρωση των αγώνων θα γίνει Πεμπτη 09/07/2020 στης 16.30

______________________________________________________________________________

• Οι παίκτες καλούνται να βρίσκονται στο χώρο αγώνων 20 λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα τους
• Ζέσταμα: 5 λεπτά ανά παίκτη
• Δικαίωμα time out: 5 λεπτά ανά παίκτη
• Σπάσιμο εναλλαξ.
• Επίσημη ενδυμασία στην οκτάδα.

CONTACT INFO : 6937978096

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 10
1   
Greece
Thanos Koutsocheras
Greece
Dimitris Konstantinidis
Fri 18:03 
2   
Australia
Xristos Giannitsas
Greece
Stathis Panagoutsos
Fri 20:49 
3   
Greece
Thanos Michailidis
Greece
Konstantinos Serelis
Fri 20:13 
4   
Greece
Kostas Filippas
Greece
Panagiotis Zavalis
Fri 18:03 
5   
Greece
Antonis Vamvakaris
Stefanos Kotselis
Fri 23:21 
6   
Greece
Αντωνης Λυμνιούδης
Greece
Γιάννης Μπάσιος
Sat 14:00 
7   
Greece
Dionysis Vythoulkas
Greece
Γιώργος Παλαιολόγος
Fri 19:32 
8   
Greece
George Apostolopoulos
Albania
Thodoris Pappas
Fri 18:03 
9   
Greece
Themis Vlachos
Greece
George Hatzidakis
Sat 14:01 
10   
Greece
Mary Goumenopoulou
Greece
Chris Coantas
Fri 20:49 
11   
Greece
Χρήστος Κόστα
Albania
Xhelil Malushi
Fri 19:48 
12   
Greece
Konstantinos Matemtzis
Greece
Vaios Aggelopoulos
Fri 20:11 
13   
Greece
Stelios Petrakis
Greece
Iasonas Kostanasios
Fri 22:20 
14   
Greece
Grigoris Spithouris
Greece
Nick Xenoulis
Fri 23:21 
15   
Greece
Νικος Χαλκιαδακης
Greece
Panagiotis Angelis
Fri 19:48 
16   
Greece
Nikos Kariofillis
Greece
Loukas Meidanis
Fri 20:59 

Winner round 1

Race to 10
17   
Greece
Dimitris Konstantinidis
Greece
Stathis Panagoutsos
Sat 19:37 
18   
Greece
Konstantinos Serelis
Greece
Panagiotis Zavalis
Sat 17:41 
19   
Stefanos Kotselis
Greece
Γιάννης Μπάσιος
Sat 15:26 
20   
Greece
Γιώργος Παλαιολόγος
Greece
George Apostolopoulos
Sat 14:01 
21   
Greece
George Hatzidakis
Greece
Chris Coantas
Sat 16:00 
22   
Greece
Χρήστος Κόστα
Greece
Konstantinos Matemtzis
Fri 22:25 
23   
Greece
Stelios Petrakis
Greece
Nick Xenoulis
Sat 16:33 
24   
Greece
Νικος Χαλκιαδακης
Greece
Loukas Meidanis
Sat 17:41 

Loser round 1

Race to 10
25   
Greece
Thanos Koutsocheras
Australia
Xristos Giannitsas
Sat 15:25 
26   
Greece
Thanos Michailidis
Greece
Kostas Filippas
Fri 22:01 
27   
Greece
Antonis Vamvakaris
Greece
Αντωνης Λυμνιούδης
Sat 16:00 
28   
Greece
Dionysis Vythoulkas
Albania
Thodoris Pappas
Fri 22:13 
29   
Greece
Themis Vlachos
Greece
Mary Goumenopoulou
Sat 17:55 
30   
Albania
Xhelil Malushi
Greece
Vaios Aggelopoulos
Fri 22:25 
31   
Greece
Iasonas Kostanasios
Greece
Grigoris Spithouris
 
32   
Greece
Panagiotis Angelis
Greece
Nikos Kariofillis
Sat 14:01 

Loser round 2

Race to 10
33   
Greece
Thanos Koutsocheras
Greece
Loukas Meidanis
Sat 20:19 
34   
Greece
Thanos Michailidis
Greece
Nick Xenoulis
Sat 17:55 
35   
Greece
Αντωνης Λυμνιούδης
Greece
Konstantinos Matemtzis
Sat 17:55 
36   
Albania
Thodoris Pappas
Greece
Chris Coantas
Sat 20:00 
37   
Greece
Themis Vlachos
Greece
George Apostolopoulos
Sat 19:22 
38   
Greece
Vaios Aggelopoulos
Greece
Γιάννης Μπάσιος
Sat 17:55 
39   
Greece
Iasonas Kostanasios
Greece
Konstantinos Serelis
Sat 20:20 
40   
Greece
Panagiotis Angelis
Greece
Stathis Panagoutsos
Sat 21:21 

Winners qualification

Race to 10
41   
Greece
Dimitris Konstantinidis
Greece
Panagiotis Zavalis
Sat 22:00 
42   
Stefanos Kotselis
Greece
Γιώργος Παλαιολόγος
Sat 19:36 
43   
Greece
George Hatzidakis
Greece
Χρήστος Κόστα
Sat 21:12 
44   
Greece
Stelios Petrakis
Greece
Νικος Χαλκιαδακης
Sat 20:22 

Loser round 3

Race to 10
45   
Greece
Loukas Meidanis
Greece
Thanos Michailidis
Sat 22:07 
46   
Greece
Konstantinos Matemtzis
Albania
Thodoris Pappas
Sat 21:29 
47   
Greece
George Apostolopoulos
Greece
Γιάννης Μπάσιος
Sat 22:07 
48   
Greece
Iasonas Kostanasios
Greece
Panagiotis Angelis
Sat 23:03 

Losers qualification

Race to 10
49   
Greece
Loukas Meidanis
Stefanos Kotselis
Sun 13:56 
50   
Albania
Thodoris Pappas
Greece
Panagiotis Zavalis
Sun 13:56 
51   
Greece
Γιάννης Μπάσιος
Greece
Stelios Petrakis
Sun 14:03 
52   
Greece
Iasonas Kostanasios
Greece
George Hatzidakis
Sun 13:59 

Quarter final

Race to 10
53   
Greece
Dimitris Konstantinidis
Greece
Stelios Petrakis
Sun 16:18 
54   
Greece
Γιώργος Παλαιολόγος
Albania
Thodoris Pappas
Sun 16:18 
55   
Greece
Χρήστος Κόστα
Greece
Loukas Meidanis
Sun 16:18 
56   
Greece
Νικος Χαλκιαδακης
Greece
George Hatzidakis
Sun 16:18 

Semi final

Race to 10
57   
Greece
Dimitris Konstantinidis
Greece
Γιώργος Παλαιολόγος
Sun 18:28 
58   
Greece
Loukas Meidanis
Greece
George Hatzidakis
Sun 18:29 

Final

Race to 10
59   
Greece
Γιώργος Παλαιολόγος
Greece
Loukas Meidanis
Sun 21:27 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants