Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 13, 2021

Петти Мастерс, Дивизија "Б"

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Hristo Vasilevski
5 (5/0) 37 (26/11)
70%
550
2 Trajce Doncevski
5 (4/1) 42 (24/18)
57%
480
3 Kosta Manasiev
5 (3/2) 41 (23/18)
56%
420
3 Oliver Apostoloski
5 (3/2) 38 (20/18)
53%
420
5 Andrej Angelovski
5 (3/2) 37 (17/20)
46%
370
5 Kosta Katov
5 (3/2) 38 (22/16)
58%
370
7 Daniel Boskovski
4 (2/2) 28 (15/13)
54%
330
7 DIMITAR SIMOVSKI
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
330
9 Stefan Germov
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
300
9 Kiril Novakovski
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
300
9 Nikola Dimeski
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
300
9 Toni Petrovski
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
300
13 Marjan Stoilov
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
280
13 Benko ALIJA
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
280
13 Miki TODOROV
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
280
13 Rexhep Klenja
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
280
Entry deadline Nov 13, 2021, 9:00 AM (local time)
Starts Nov 13, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (16 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Национално првенство, сезона 2021, Дивизија Б
Organizer Billiard Association of North Macedonia
Contact Goran Gjurcinovski (goran981@gmail.com, 00389 71 285 270)

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
North Macedonia
DIMITAR SIMOVSKI
North Macedonia
Hristo Vasilevski
Sat 09:55  Table 1
2   
North Macedonia
Miki Todorov
North Macedonia
Daniel Boskovski
Sat 12:39 
3   
North Macedonia
Marjan Stoilov
North Macedonia
Oliver Apostoloski
Sat 09:55  Table 2
4   
North Macedonia
Stefan Germov
North Macedonia
Toni Petrovski
Sat 09:56 
5   
North Macedonia
Kosta Katov
North Macedonia
Andrej Angelovski
Sat 11:08  Table 1
6   
North Macedonia
Benko ALIJA
North Macedonia
Kosta Manasiev
Sat 11:31  Table 2
7   
North Macedonia
Nikola Dimeski
North Macedonia
Rexhep Klenja
Sat 11:41 
8   
North Macedonia
Kiril Novakovski
North Macedonia
Trajce Doncevski
Sat 12:11  Table 1

Winner round 1

Race to 5
9   
North Macedonia
Hristo Vasilevski
North Macedonia
Daniel Boskovski
Sat 14:43 
10   
North Macedonia
Oliver Apostoloski
North Macedonia
Toni Petrovski
Sat 12:37  Table 2
11   
North Macedonia
Andrej Angelovski
North Macedonia
Kosta Manasiev
Sat 13:54  Table 2
12   
North Macedonia
Nikola Dimeski
North Macedonia
Trajce Doncevski
Sat 14:32  Table 2

Loser round 1

Race to 5
13   
North Macedonia
DIMITAR SIMOVSKI
North Macedonia
Miki Todorov
Sat 14:43  Table 1
14   
North Macedonia
Marjan Stoilov
North Macedonia
Stefan Germov
Sat 13:11  Table 1
15   
North Macedonia
Kosta Katov
North Macedonia
Benko ALIJA
Sat 13:41 
16   
North Macedonia
Rexhep Klenja
North Macedonia
Kiril Novakovski
Sat 14:05  Table 1

Loser round 2

Race to 5
17   
North Macedonia
DIMITAR SIMOVSKI
North Macedonia
Nikola Dimeski
Sat 15:59  Table 2
18   
North Macedonia
Stefan Germov
North Macedonia
Andrej Angelovski
Sat 15:32  Table 1
19   
North Macedonia
Kosta Katov
North Macedonia
Toni Petrovski
Sat 15:12  Table 2
20   
North Macedonia
Kiril Novakovski
North Macedonia
Daniel Boskovski
Sat 15:21 

Winners qualification

Race to 5
21   
North Macedonia
Hristo Vasilevski
North Macedonia
Oliver Apostoloski
Sat 16:40  Table 2
22   
North Macedonia
Kosta Manasiev
North Macedonia
Trajce Doncevski
Sat 16:29  Table 1

Loser round 3

Race to 5
23   
North Macedonia
DIMITAR SIMOVSKI
North Macedonia
Andrej Angelovski
Sat 16:51 
24   
North Macedonia
Kosta Katov
North Macedonia
Daniel Boskovski
Sat 16:04 

Losers qualification

Race to 5
25   
North Macedonia
Andrej Angelovski
North Macedonia
Oliver Apostoloski
Sat 17:45  Table 2
26   
North Macedonia
Kosta Katov
North Macedonia
Kosta Manasiev
Sat 17:27 

Semi final

Race to 5
27   
North Macedonia
Hristo Vasilevski
North Macedonia
Kosta Manasiev
Sat 18:34  Table 2
28   
North Macedonia
Trajce Doncevski
North Macedonia
Oliver Apostoloski
Sat 18:34  Table 1

Final

Race to 6
29   
North Macedonia
Hristo Vasilevski
North Macedonia
Trajce Doncevski
Sat 19:46  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants