Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 26, 2024

#20 Delfshaven 9ball Huistoernooi 2023/2024

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Netherlands Hsu-jong Sun
SPC Capelle
7 (6/1) 34 (24/10)
71%
50
2 Ukraine Sergiy Hazebroek
Thurston Rotterdam
6 (4/2) 30 (19/11)
63%
35
3 Netherlands Bram Hofland
5 (4/1) 22 (15/7)
68%
25
3 Netherlands Metin Savkin
6 (4/2) 29 (15/14)
52%
25
5 Netherlands Patrick Lie Kiauw
4 (3/1) 18 (10/8)
56%
20
5 Netherlands Nick Franken
4 (3/1) 18 (11/7)
61%
20
5 Netherlands Arthur d0lk
5 (3/2) 25 (11/14)
44%
20
5 Greece Greg Psomas
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
20
9 Netherlands Xavier Karis
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
15
Show more
9 Netherlands Raymond Meuldijk
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
15
9 Netherlands Mario Martokarijo
2 (1/1) 10 (6/4)
60%
15
9 Netherlands Jum Ž
Poolcafé Delfshaven
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
15
9 Netherlands Jeroen de Hertog
3 (2/1) 14 (7/7)
50%
15
9 Philippines Angelo Gavin
3 (2/1) 14 (9/5)
64%
15
9 Netherlands Ben Zaza
3 (2/1) 15 (9/6)
60%
15
9 Poland Kamil Szewczuk
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
15
17 Netherlands Mirjam Alfons
Boven 't IJ
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
10
17 Poland Adam Kiernicki
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
10
17 Netherlands Martin van Gelderen
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
10
17 Netherlands Jorrit Rogaar
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
10
17 Lithuania Povilas Toliušis
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
10
17 Netherlands Paul Tahapary
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
10
17 Suriname Tahier Enait
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
10
17 Netherlands Raies Shaikrojan
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
10
25 Netherlands Mike van Gelderen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
5
25 Netherlands Martin Wieringa
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
5
Starts Feb 26, 2024, 8:00 PM Until Feb 26, 2024 (local time)
Entry deadline Feb 26, 2024, 8:00 PM (local time)
Organizer Poolcafé Delfshaven
Rankings Pool Ranking Nederland and Poolcafé Delfshaven Huistoernooi 23/24
Format Double to Single elimination (26 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
More info
**Toernooi opzet**
We beginnen een nieuwe reeks van 34 huistoernooien.
Je kan je plaatsen voor de masters door minimaal 10x deel te nemen en te eindigen bij de top 16 van de: 9ball Huistoernooi ranking 2023/2024.

Er zal 9ball gespeeld worden, alternate-break.
Minimaal race naar de 3, afhankelijk van het toernooi verloop kan deze verhoogd worden.

Meld je bijtijds aan via cuescore, er geldt een max van 32 deelnemers.
Mocht je verhinderd zijn meld je dan zsm zelf af. Er wordt geen reservelijst bijgehouden, first come first serve.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Greece
Greg Psomas
Walk Over
 
2   
Ukraine
Sergiy Hazebroek
Netherlands
Nick Franken
R1
Mon 20:03  Table 1
3   
Netherlands
Martin Wieringa
Netherlands
Hsu-jong Sun
Mon 20:03  Table 2
4   
Netherlands
Paul Tahapary
Netherlands
Ben Zaza
Mon 20:03  Table 3
5   
Netherlands
Mario Martokarijo
Walk Over
 
6   
Lithuania
Povilas Toliušis
Netherlands
Metin Savkin
Mon 20:03  Table 4
7   
Netherlands
Xavier Karis
Poland
Kamil Szewczuk
Mon 20:03  Table 5
8   
Walk Over
Suriname
Tahier Enait
 
9   
Netherlands
Jorrit Rogaar
Walk Over
 
10   
Netherlands
Jeroen de Hertog
Netherlands
Raymond Meuldijk
Mon 20:03  Table 9
11   
Netherlands
Mirjam Alfons
Philippines
Angelo Pangilinan
Mon 20:26  Table 2
12   
Walk Over
Netherlands
Jum Ž
 
13   
Netherlands
Mike van Gelderen
Netherlands
Arthur d0lk
Mon 20:03  Table 8
14   
Netherlands
Martin van Gelderen
Netherlands
Patrick Lie Kiauw
R1
Mon 20:28  Table 3
15   
Netherlands
Bram Hofland
Netherlands
Raies Shaikrojan
Mon 20:31  Table 5
16   
Walk Over
Poland
Adam Kiernicki
 

Winners qualification

Race to 3
17   
Greece
Greg Psomas
Netherlands
Nick Franken
Mon 20:49  Table 2
18   
Netherlands
Hsu-jong Sun
Netherlands
Ben Zaza
Mon 20:38  Table 1
19   
Netherlands
Mario Martokarijo
Netherlands
Metin Savkin
Mon 20:45  Table 3
20   
Netherlands
Xavier Karis
Suriname
Tahier Enait
Mon 20:47  Table 9
21   
Netherlands
Jorrit Rogaar
Netherlands
Jeroen de Hertog
Mon 20:54  Table 5
22   
Philippines
Angelo Pangilinan
Netherlands
Jum Ž
Mon 21:06  Table 1
23   
Netherlands
Arthur d0lk
Netherlands
Patrick Lie Kiauw
Mon 20:58  Table 4
24   
Netherlands
Bram Hofland
Poland
Adam Kiernicki
Mon 21:02  Table 9

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Ukraine
Sergiy Hazebroek
 
26   
Netherlands
Martin Wieringa
Netherlands
Paul Tahapary
Mon 20:32  Table 4
27   
Walk Over
Lithuania
Povilas Toliušis
 
28   
Poland
Kamil Szewczuk
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
Raymond Meuldijk
 
30   
Netherlands
Mirjam Alfons
Walk Over
 
31   
Netherlands
Mike van Gelderen
Netherlands
Martin van Gelderen
Mon 20:51  Table 8
32   
Netherlands
Raies Shaikrojan
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 3
33   
Ukraine
Sergiy Hazebroek
Poland
Adam Kiernicki
R1
Mon 21:26  Table 9
34   
Netherlands
Paul Tahapary
Netherlands
Arthur d0lk
Mon 21:20  Table 2
35   
Lithuania
Povilas Toliušis
Netherlands
Jum Ž
Mon 21:26  Table 1
36   
Poland
Kamil Szewczuk
Netherlands
Jorrit Rogaar
Mon 21:29  Table 5
37   
Netherlands
Raymond Meuldijk
Suriname
Tahier Enait
Mon 21:13  Table 3
38   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Metin Savkin
Mon 21:13  Table 8
39   
Netherlands
Martin van Gelderen
Netherlands
Hsu-jong Sun
Mon 21:15  Table 4
40   
Netherlands
Raies Shaikrojan
Greece
Greg Psomas
Mon 21:27  Table 4

Last sixteen

Race to 4
41   
Netherlands
Nick Franken
Netherlands
Raymond Meuldijk
Mon 21:36  Table 3
42   
Netherlands
Ben Zaza
Netherlands
Metin Savkin
Mon 21:51  Table 4
43   
Netherlands
Mario Martokarijo
Netherlands
Hsu-jong Sun
Mon 21:44  Table 8
44   
Netherlands
Xavier Karis
Greece
Greg Psomas
Mon 21:53  Table 5
45   
Netherlands
Jeroen de Hertog
Ukraine
Sergiy Hazebroek
Mon 21:55  Table 1
46   
Philippines
Angelo Pangilinan
Netherlands
Arthur d0lk
Mon 22:02  Table 2
47   
Netherlands
Patrick Lie Kiauw
Netherlands
Jum Ž
Mon 22:12  Table 3
48   
Netherlands
Bram Hofland
Poland
Kamil Szewczuk
Mon 21:53  Table 9

Quarter final

Race to 4
49   
Netherlands
Nick Franken
Netherlands
Metin Savkin
Mon 22:28  Table 4
50   
Netherlands
Hsu-jong Sun
Greece
Greg Psomas
Mon 22:37  Table 5
51   
Ukraine
Sergiy Hazebroek
Netherlands
Arthur d0lk
Mon 22:50  Table 1
52   
Netherlands
Patrick Lie Kiauw
Netherlands
Bram Hofland
Mon 22:48  Table 2

Semi final

Race to 4
53   
Netherlands
Metin Savkin
Netherlands
Hsu-jong Sun
Mon 23:15  Table 4
54   
Ukraine
Sergiy Hazebroek
Netherlands
Bram Hofland
Mon 23:26  Table 1

Final

Race to 4
55   
Netherlands
Hsu-jong Sun
Ukraine
Sergiy Hazebroek
Tue 00:00  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants