Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 9, 2019

"FESTAT E QERSHORIT"

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Labinot Markaj
6 (6/0) 59 (42/17)
71%
2 Naser Bajrami
8 (6/2) 89 (51/38)
57%
3 Faton Bajgora
7 (5/2) 79 (42/37)
53%
3 Arlind Juniku
Federata Kosovare e Biliardos
6 (5/1) 64 (38/26)
59%
5 Valdrin Bllaca
Remi's Billiards & Sports bar
4 (3/1) 43 (27/16)
63%
5 Burim Qyqalla
4 (3/1) 44 (24/20)
55%
5 Hashim Berisha
6 (4/2) 66 (36/30)
55%
5 shpetim espana
6 (4/2) 62 (35/27)
56%
9 Kastriot Ukimeri
4 (2/2) 42 (19/23)
45%
Show more
9 Fahri Smaili
3 (2/1) 36 (18/18)
50%
9 Senad Smailji
4 (2/2) 43 (17/26)
40%
9 Dhurim Hoxha
6 (4/2) 62 (38/24)
61%
13 Shkelqim Bllaca
4 (2/2) 47 (25/22)
53%
13 Labi Mamaj
4 (2/2) 49 (23/26)
47%
13 Hekuran Sadiku
6 (4/2) 66 (36/30)
55%
13 Agim Hoxha
5 (3/2) 57 (31/26)
54%
17 Bedri Sijarina
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
17 Veton Dyla
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
17 Ylber Hyseni
3 (1/2) 38 (19/19)
50%
17 Labinot Berisha
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
17 Don Hajra
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
17 Arjan Salihu
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
17 Bekim Beqiri
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
17 Agron Krasniqi
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
25 Islam Kutleshi
3 (1/2) 37 (19/18)
51%
25 Faton Kerolli
3 (1/2) 36 (18/18)
50%
25 Mirsad Zeqiri
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
25 Luan Vllasa
Federata Kosovare e Biliardos
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
25 Gani Ahmeti
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
25 Mal Shehu
2 (0/2) 15 (1/14)
7%
25 Emil Šaipi
3 (1/2) 31 (17/14)
55%
25 Meriton Bilalli
1 (0/1) 9 (2/7)
22%
33 Ibro Sadiki
3 (1/2) 36 (17/19)
47%
33 Rinor Berisha
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
33 Hasan Shehu
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
33 Shefqet Thaqi
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
33 Petrit Kleqka
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
33 Rrezon Berisha
2 (0/2) 26 (12/14)
46%
33 Samir Abduramani
3 (1/2) 33 (19/14)
58%
Starts Jun 9, 2019, 11:00 AM (local time)
Format Double elimination (39 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Contact Federata Kosovare E Biliardos (federatakosovareebiliardos@yahoo.com, +38344112201) and Prizren 1890 (prizrenklub1890@gmail.com, +38344625403)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Kosovo
Burim Qyqalla
Sun 12:29 
2   
Kosovo
Agron Krasniqi
Walk Over
 
3   
Walk Over
Kosovo
shpetim espana
 
4   
Kosovo
Fahri Smaili
Walk Over
 
5   
Kosovo
Hekuran Sadiku
Kosovo
Faton Kerolli
Sun 12:29 
6   
Macedonia (FYROM)
Mirsad Zeqiri
Walk Over
 
7   
Walk Over
Kosovo
Veton Dyla
 
8   
Kosovo
Naser Bajrami
Kosovo
Rrezon Berisha
Sun 12:29 
9   
Kosovo
Arlind Juniku
Kosovo
Petrit Kleqka
Sun 12:29 
10   
Kosovo
Arjan Salihu
Walk Over
 
11   
Walk Over
Kosovo
Ylber Hyseni
 
12   
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Kosovo
Shefqet Thaqi
Sun 12:29 
13   
Kosovo
Emil Šaipi
Kosovo
Hasan Shehu
Sun 13:46 
14   
Kosovo
Labinot Berisha
Walk Over
 
15   
Walk Over
Kosovo
Meriton Bilalli
 
16   
Kosovo
Rinor Berisha
Macedonia (FYROM)
Samir Abduramani
Sun 12:29 

Winner round 1

Race to 7
17   
Kosovo
Dhurim Hoxha
Kosovo
Burim Qyqalla
Sun 13:56 
18   
Kosovo
Agron Krasniqi
Kosovo
Luan Vllasa
Sun 12:29 
19   
Kosovo
Don Hajra
Kosovo
shpetim espana
Sun 12:29 
20   
Kosovo
Fahri Smaili
Kosovo
Islam Kutleshi
Sun 12:29 
21   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sun 13:56 
22   
Macedonia (FYROM)
Mirsad Zeqiri
Kosovo
Faton Bajgora
Sun 12:29 
23   
Kosovo
Bedri Sijarina
Kosovo
Veton Dyla
Sun 13:11 
24   
Kosovo
Naser Bajrami
Kosovo
Gani Ahmeti
Sun 13:54 
25   
Kosovo
Agim Hoxha
Kosovo
Arlind Juniku
Sun 13:23 
26   
Kosovo
Arjan Salihu
Kosovo
Mal Shehu
Sun 12:29 
27   
Kosovo
Senad Smailji
Kosovo
Ylber Hyseni
Sun 12:29 
28   
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Kosovo
Labi Mamaj
Sun 14:19 
29   
Kosovo
Bekim Beqiri
Kosovo
Emil Šaipi
Sun 14:24 
30   
Kosovo
Labinot Berisha
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 12:29 
31   
Kosovo
Hashim Berisha
Kosovo
Meriton Bilalli
Sun 13:00 
32   
Macedonia (FYROM)
Samir Abduramani
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Sun 13:45 

Loser round 1

Race to 7
33   
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Macedonia (FYROM)
Samir Abduramani
Sun 15:35 
34   
Walk Over
Kosovo
Meriton Bilalli
 
35   
Walk Over
Kosovo
Labinot Berisha
 
36   
Walk Over
Kosovo
Emil Šaipi
 
37   
Kosovo
Faton Kerolli
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Sun 16:08 
38   
Walk Over
Kosovo
Ylber Hyseni
 
39   
Walk Over
Kosovo
Mal Shehu
 
40   
Kosovo
Rrezon Berisha
Kosovo
Agim Hoxha
Sun 14:32 
41   
Kosovo
Petrit Kleqka
Kosovo
Gani Ahmeti
Sun 15:41 
42   
Walk Over
Kosovo
Veton Dyla
 
43   
Walk Over
Macedonia (FYROM)
Mirsad Zeqiri
 
44   
Kosovo
Shefqet Thaqi
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sun 14:48 
45   
Kosovo
Hasan Shehu
Kosovo
Islam Kutleshi
Sun 14:31 
46   
Walk Over
Kosovo
Don Hajra
 
47   
Walk Over
Kosovo
Luan Vllasa
 
48   
Kosovo
Rinor Berisha
Kosovo
Dhurim Hoxha
Sun 15:10 

Winner round 2

Race to 7
49   
Kosovo
Burim Qyqalla
Kosovo
Agron Krasniqi
Sun 16:03 
50   
Kosovo
shpetim espana
Kosovo
Fahri Smaili
Sun 13:57 
51   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Kosovo
Faton Bajgora
Sun 16:01 
52   
Kosovo
Bedri Sijarina
Kosovo
Naser Bajrami
Sun 15:31 
53   
Kosovo
Arlind Juniku
Kosovo
Arjan Salihu
Sun 14:22 
54   
Kosovo
Senad Smailji
Kosovo
Labi Mamaj
Sun 15:44 
55   
Kosovo
Bekim Beqiri
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 15:40 
56   
Kosovo
Hashim Berisha
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Sun 15:33 

Loser round 2

Race to 7
57   
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Kosovo
Meriton Bilalli
 
58   
Kosovo
Labinot Berisha
Kosovo
Emil Šaipi
Sun 15:33 
59   
Kosovo
Faton Kerolli
Kosovo
Ylber Hyseni
Sun 17:19 
60   
Kosovo
Mal Shehu
Kosovo
Agim Hoxha
Sun 17:17 
61   
Kosovo
Gani Ahmeti
Kosovo
Veton Dyla
Sun 16:42 
62   
Macedonia (FYROM)
Mirsad Zeqiri
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sun 14:49 
63   
Kosovo
Islam Kutleshi
Kosovo
Don Hajra
Sun 15:10 
64   
Kosovo
Luan Vllasa
Kosovo
Dhurim Hoxha
Sun 16:15 

Loser round 3

Race to 7
65   
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Kosovo
Bedri Sijarina
Sun 17:47 
66   
Kosovo
Labinot Berisha
Kosovo
Faton Bajgora
Sun 16:58 
67   
Kosovo
Ylber Hyseni
Kosovo
shpetim espana
Sun 18:44 
68   
Kosovo
Agim Hoxha
Kosovo
Agron Krasniqi
Sun 17:40 
69   
Kosovo
Veton Dyla
Kosovo
Hashim Berisha
Sun 17:47 
70   
Kosovo
Hekuran Sadiku
Kosovo
Bekim Beqiri
Sun 17:03 
71   
Kosovo
Don Hajra
Kosovo
Labi Mamaj
Sun 17:36 
72   
Kosovo
Dhurim Hoxha
Kosovo
Arjan Salihu
Sun 17:25 

Winners qualification

Race to 7
73   
Kosovo
Burim Qyqalla
Kosovo
Fahri Smaili
 
74   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Kosovo
Naser Bajrami
Sun 17:25 
75   
Kosovo
Arlind Juniku
Kosovo
Senad Smailji
Sun 18:06 
76   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Sun 17:24 

Loser round 4

Race to 7
77   
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Kosovo
Faton Bajgora
Sun 18:34 
78   
Kosovo
shpetim espana
Kosovo
Agim Hoxha
Sun 20:18 
79   
Kosovo
Hashim Berisha
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sun 19:18 
80   
Kosovo
Labi Mamaj
Kosovo
Dhurim Hoxha
Sun 18:52 

Losers qualification

Race to 7
81   
Kosovo
Faton Bajgora
Kosovo
Senad Smailji
Sun 19:20 
82   
Kosovo
shpetim espana
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Sun 21:08 
83   
Kosovo
Hashim Berisha
Kosovo
Fahri Smaili
Sun 21:00 
84   
Kosovo
Dhurim Hoxha
Kosovo
Naser Bajrami
Sun 19:53 

Quarter final

Race to 7
85   
Kosovo
Burim Qyqalla
Kosovo
Naser Bajrami
Sun 22:01 
86   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Kosovo
Faton Bajgora
Sun 22:01 
87   
Kosovo
Arlind Juniku
Kosovo
Hashim Berisha
Sun 22:00 
88   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
shpetim espana
Sun 22:00 

Semi final

Race to 7
89   
Kosovo
Naser Bajrami
Kosovo
Faton Bajgora
Sun 23:51 
90   
Kosovo
Arlind Juniku
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 23:32 

Final

Race to 7
91   
Kosovo
Naser Bajrami
Kosovo
Labinot Markaj
Mon 01:09 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment