Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 10, 2024

huistoernooi 10 juni 9ball

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Netherlands Michael Sagar
6 (6/0) 35 (24/11)
69%
2 Netherlands Lesley Weeterings
5 (4/1) 26 (19/7)
73%
3 Netherlands Youri Luiken
6 (4/2) 31 (18/13)
58%
3 Poland Arek Skorski
8 (6/2) 41 (25/16)
61%
5 Netherlands Mathijs Waijers
5 (3/2) 26 (17/9)
65%
5 Netherlands remco snoeren
7 (5/2) 33 (20/13)
61%
7 Netherlands Ron Versantvoort
5 (3/2) 23 (11/12)
48%
7 Netherlands Peter Nelis
5 (3/2) 19 (11/8)
58%
9 Netherlands Kwok Sung
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
Show more
9 Spain Andrés Mena
5 (3/2) 26 (15/11)
58%
9 Philippines Paulo Chu
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
9 Netherlands saf lesteluhu
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
13 Netherlands Luuc Otten
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
13 Netherlands Maarten Poirters
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
13 Netherlands Zakaria Almatar
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
13 Netherlands Bawan Rashid
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
17 Palestinian Territory Jordi Wattimena - Likumahuwa
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
17 Netherlands Djoro De kort
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
17 Netherlands Joep Van der Aa
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
17 Netherlands Greg Flanegin
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
17 Netherlands jacco Bianchi
2 (0/2) 7 (0/7)
0%
17 Netherlands ruud van roemburg
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
17 Netherlands Didier Berens
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
17 Netherlands Bob Melis
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
25 Netherlands Edwin Boot
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
25 Netherlands Jan Gerretsen
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
25 Montenegro Fedja Cicic
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
Starts Jun 10, 2024, 8:00 PM (local time)
Organizer Poolcentrum 4friends
Contact Liesbeth Jacobi
Format Double to Single elimination (27 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Palestinian Territory
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Walk Over
 
2   
Netherlands
Peter Nelis
Netherlands
jacco Bianchi
Mon 20:00  Table 1
3   
Netherlands
Youri Luiken
Poland
Arek Skorski
Mon 20:00  Table 2
4   
Netherlands
remco snoeren
Montenegro
Fedja Cicic
Mon 20:00  Table 3
5   
Netherlands
Lesley Weeterings
Walk Over
 
6   
Netherlands
ruud van roemburg
Netherlands
Greg Flanegin
Mon 20:31  Table 17
7   
Netherlands
Joep Van der Aa
Netherlands
saf lesteluhu
Mon 20:01  Table 5
8   
Walk Over
Philippines
Paulo Chu
 
9   
Netherlands
Bawan Rashid
Walk Over
 
10   
Netherlands
Bob melis
Netherlands
Mathijs Waijers
Mon 20:01  Table 6
11   
Netherlands
Zakaria Almatar
Spain
Andrés Mena
Mon 20:01  Table 7
12   
Netherlands
Jan Gerretsen
Netherlands
Kwok Sung
Mon 20:01  Table 8
13   
Netherlands
Michael Sagar
Netherlands
Didier Berens
Mon 20:01  Table 17
14   
Netherlands
Djoro De kort
Netherlands
Edwin Boot
Mon 20:08  Table 4
15   
Netherlands
Ron Versantvoort
Netherlands
Maarten Poirters
Mon 20:01  Table 18
16   
Walk Over
Netherlands
Luuc Otten
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Palestinian Territory
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Netherlands
Peter Nelis
Mon 21:00 
18   
Netherlands
Youri Luiken
Netherlands
remco snoeren
Mon 20:38  Table 3
19   
Netherlands
Lesley Weeterings
Netherlands
ruud van roemburg
Mon 20:41  Table 17
20   
Netherlands
saf lesteluhu
Philippines
Paulo Chu
Mon 20:41  Table 5
21   
Netherlands
Bawan Rashid
Netherlands
Mathijs Waijers
Mon 20:34  Table 2
22   
Spain
Andrés Mena
Netherlands
Kwok Sung
Mon 20:43  Table 1
23   
Netherlands
Michael Sagar
Netherlands
Djoro De kort
Mon 20:33  Table 4
24   
Netherlands
Ron Versantvoort
Netherlands
Luuc Otten
Mon 20:45  Table 18

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Netherlands
jacco Bianchi
 
26   
Poland
Arek Skorski
Montenegro
Fedja Cicic
Mon 20:39  Table 7
27   
Walk Over
Netherlands
Greg Flanegin
 
28   
Netherlands
Joep Van der Aa
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
Bob melis
 
30   
Netherlands
Zakaria Almatar
Netherlands
Jan Gerretsen
Mon 20:38  Table 8
31   
Netherlands
Didier Berens
Netherlands
Edwin Boot
Mon 20:35  Table 6
32   
Netherlands
Maarten Poirters
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Netherlands
jacco Bianchi
Netherlands
Luuc Otten
Mon 21:42 
34   
Poland
Arek Skorski
Netherlands
Djoro De kort
Mon 21:27  Table 4
35   
Netherlands
Greg Flanegin
Spain
Andrés Mena
Mon 21:28 
36   
Netherlands
Joep Van der Aa
Netherlands
Bawan Rashid
Mon 21:09  Table 4
37   
Netherlands
Bob melis
Philippines
Paulo Chu
Mon 21:28  Table 1
38   
Netherlands
Zakaria Almatar
Netherlands
ruud van roemburg
Mon 21:05  Table 2
39   
Netherlands
Didier Berens
Netherlands
remco snoeren
Mon 21:28  Table 3
40   
Netherlands
Maarten Poirters
Palestinian Territory
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Mon 21:28 

Winner round 2

Race to 4
41   
Netherlands
Peter Nelis
Netherlands
Youri Luiken
Mon 21:29  Table 5
42   
Netherlands
Lesley Weeterings
Netherlands
saf lesteluhu
Mon 21:29  Table 6
43   
Netherlands
Mathijs Waijers
Netherlands
Kwok Sung
Mon 21:29  Table 7
44   
Netherlands
Michael Sagar
Netherlands
Ron Versantvoort
Mon 21:42  Table 2

Loser round 3

Race to 4
45   
Netherlands
Luuc Otten
Poland
Arek Skorski
Mon 21:56  Table 4
46   
Spain
Andrés Mena
Netherlands
Bawan Rashid
Mon 21:43  Table 17
47   
Philippines
Paulo Chu
Netherlands
Zakaria Almatar
Mon 22:14  Table 6
48   
Netherlands
remco snoeren
Netherlands
Maarten Poirters
R1
Mon 21:51  Table 3

Loser round 4

Race to 3
49   
Poland
Arek Skorski
Netherlands
saf lesteluhu
Mon 22:40  Table 4
50   
Spain
Andrés Mena
Netherlands
Peter Nelis
Mon 22:21  Table 8
51   
Philippines
Paulo Chu
Netherlands
Ron Versantvoort
Mon 23:02  Table 1
52   
Netherlands
remco snoeren
Netherlands
Kwok Sung
Mon 22:18  Table 3

Winners qualification

Race to 4
53   
Netherlands
Youri Luiken
Netherlands
Lesley Weeterings
R1
Mon 22:15  Table 1
54   
Netherlands
Mathijs Waijers
R1
Netherlands
Michael Sagar
R1
Mon 22:15  Table 2

Loser round 5

Race to 3
55   
Poland
Arek Skorski
Netherlands
Peter Nelis
Mon 23:10  Table 4
56   
Netherlands
Ron Versantvoort
Netherlands
remco snoeren
Mon 23:31  Table 1

Losers qualification

Race to 3
57   
Poland
Arek Skorski
Netherlands
Mathijs Waijers
Mon 23:30  Table 4
58   
Netherlands
remco snoeren
Netherlands
Youri Luiken
Mon 23:47  Table 1

Semi final

Race to 4
59   
Netherlands
Lesley Weeterings
Poland
Arek Skorski
Tue 00:11  Table 4
60   
Netherlands
Michael Sagar
R1
Netherlands
Youri Luiken
Tue 00:11  Table 1

Final

Race to 3
61   
Netherlands
Lesley Weeterings
Netherlands
Michael Sagar
R2
Tue 00:42  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants