Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 27, 2019

XIV TURNIEJ AMATORSKIEJ LIGI BILARDOWEJ LA SEZAM 2019

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Mariusz Andrzejczak
9 (8/1) 73 (43/30)
59%
2 Radosław Misiewicz
8 (7/1) 55 (40/15)
73%
3 Konrad Szeląg
8 (5/3) 58 (31/27)
53%
3 Andrzej Stolarczyk
8 (4/4) 58 (32/26)
55%
5 Jakub Kucharski
6 (4/2) 40 (26/14)
65%
5 Paweł Chołodowski
7 (5/2) 48 (28/20)
58%
5 Krzysztof Hofman
6 (3/3) 44 (19/25)
43%
5 Darek Nita
6 (3/3) 48 (23/25)
48%
9 Karol Czoch
Spider
5 (4/1) 34 (24/10)
71%
Show more
9 Paweł Szczerbo
6 (1/5) 43 (18/25)
42%
9 Maciek Mandżak
6 (4/2) 41 (23/18)
56%
9 Mateusz Prask
5 (1/4) 29 (9/20)
31%
9 Bartek Konieczny
6 (4/2) 48 (27/21)
56%
9 Łukasz Krzemień
6 (4/2) 42 (25/17)
60%
9 Adam Porębski
5 (2/3) 33 (14/19)
42%
9 Karol Szabat
5 (2/3) 36 (18/18)
50%
17 Aleksander Chowaniec
5 (2/3) 36 (16/20)
44%
18 Kamil Kotopka
5 (1/4) 38 (14/24)
37%
18 Piotr Berczyński
4 (0/4) 20 (0/20)
0%
18 Maciek Stasiak
4 (0/4) 29 (9/20)
31%
21 Dawid Adamkiewicz
5 (1/4) 33 (11/22)
33%
21 Włodzimierz Grozik
5 (0/5) 36 (11/25)
31%
Starts Oct 27, 2019, 11:00 AM (local time)
Format Round robin (22 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Karol Czoch 4 4 0 0 20 5 15 0 0 0 0.8 4
2 Jakub Kucharski 4 3 0 1 19 9 10 0 0 0 0.679 3
3 Karol Szabat 4 2 0 2 14 13 1 0 0 0 0.519 2
4 Mateusz Prask 4 1 0 3 9 15 -6 0 0 0 0.375 1
5 Piotr Berczyński 4 0 0 4 0 20 -20 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bartek Konieczny 5 4 0 1 23 16 7 0 0 0 0.59 4
2 Łukasz Krzemień 5 4 0 1 22 12 10 0 0 0 0.647 4
3 Maciek Mandżak 5 4 0 1 20 13 7 0 0 0 0.606 4
4 Paweł Szczerbo 5 1 0 4 17 20 -3 0 0 0 0.459 1
5 Kamil Kotopka 5 1 0 4 14 24 -10 0 0 0 0.368 1
6 Dawid Adamkiewicz 5 1 0 4 11 22 -11 0 0 0 0.333 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mariusz Andrzejczak 5 4 0 1 22 16 6 0 0 0 0.579 4
2 Paweł Chołodowski 5 4 0 1 23 14 9 0 0 0 0.622 4
3 Konrad Szeląg 5 3 0 2 17 16 1 0 0 0 0.515 3
4 Aleksander Chowaniec 5 2 0 3 16 20 -4 0 0 0 0.444 2
5 Andrzej Stolarczyk 5 2 0 3 19 17 2 0 0 0 0.528 2
6 Włodzimierz Grozik 5 0 0 5 11 25 -14 0 0 0 0.306 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Radosław Misiewicz 4 4 0 0 20 6 14 0 0 0 0.769 4
2 Darek Nita 4 2 0 2 16 16 0 0 0 0 0.5 2
3 Adam Porębski 4 2 0 2 14 14 0 0 0 0 0.5 2
4 Krzysztof Hofman 4 2 0 2 13 16 -3 0 0 0 0.448 2
5 Maciek Stasiak 4 0 0 4 9 20 -11 0 0 0 0.31 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Poland
Piotr Berczyński
Poland
Karol Szabat
Sun 11:01 
2-A   
Poland
Mateusz Prask
Japan
Jakub Kucharski
Sun 11:01 
3-B   
Poland
Bartek Konieczny
Poland
Łukasz Krzemień
Sun 11:01 
4-B   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Sun 11:01 
5-B   
Poland
Dawid Adamkiewicz
Poland
Kamil Kotopka
Sun 11:02 
6-C   
Poland
Paweł Chołodowski
Poland
Konrad Szeląg
Sun 11:02 
7-C   
Poland
Aleksander Chowaniec
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 11:02 
8-C   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 11:02 
9-D   
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Poland
Krzysztof Hofman
Sun 11:02 
10-D   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Darek Nita
Sun 11:02 

Round 2

Race to 5
11-A   
Poland
Karol Szabat
Japan
Jakub Kucharski
Sun 12:21 
12-A   
Poland
Piotr Berczyński
Poland
Karol Czoch
Sun 11:03 
13-B   
Poland
Bartek Konieczny
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Sun 11:55 
14-B   
Poland
Łukasz Krzemień
Poland
Kamil Kotopka
Sun 11:52 
15-B   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Dawid Adamkiewicz
Sun 11:55 
16-C   
Poland
Paweł Chołodowski
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 11:49 
17-C   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 11:49 
18-C   
Poland
Aleksander Chowaniec
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 11:49 
19-D   
Poland
Krzysztof Hofman
Poland
Darek Nita
Sun 13:31 
20-D   
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Poland
Adam Porębski
Sun 13:31 

Round 3

Race to 5
21-A   
Japan
Jakub Kucharski
Poland
Karol Czoch
Sun 11:29 
22-A   
Poland
Karol Szabat
Poland
Mateusz Prask
Sun 11:29 
23-B   
Poland
Bartek Konieczny
Poland
Kamil Kotopka
Sun 12:50 
24-B   
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Poland
Dawid Adamkiewicz
Sun 12:50 
25-B   
Poland
Łukasz Krzemień
Poland
Maciek Mandżak
Sun 12:40 
26-C   
Poland
Paweł Chołodowski
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 12:40 
27-C   
Poland
Włodzimierz Grozik
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 12:40 
28-C   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 12:29 
29-D   
Poland
Darek Nita
Poland
Adam Porębski
Sun 14:34 
30-D   
Poland
Krzysztof Hofman
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 14:23 

Round 4

Race to 5
31-A   
Poland
Karol Czoch
Poland
Mateusz Prask
Sun 12:21 
32-A   
Japan
Jakub Kucharski
Poland
Piotr Berczyński
Sun 12:35 
33-B   
Poland
Bartek Konieczny
Poland
Dawid Adamkiewicz
Sun 14:05 
34-B   
Poland
Kamil Kotopka
Poland
Maciek Mandżak
Sun 14:05 
35-B   
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Poland
Łukasz Krzemień
Sun 13:23 
36-C   
Poland
Paweł Chołodowski
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 13:27 
37-C   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 13:27 
38-C   
Poland
Włodzimierz Grozik
Poland
Konrad Szeląg
Sun 13:19 
39-D   
Poland
Adam Porębski
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 13:31 
40-D   
Poland
Darek Nita
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Sun 13:02 

Round 5

Race to 5
41-A   
Poland
Mateusz Prask
Poland
Piotr Berczyński
Sun 12:36 
42-A   
Poland
Karol Czoch
Poland
Karol Szabat
Sun 11:05 
43-B   
Poland
Bartek Konieczny
Poland
Maciek Mandżak
Sun 15:02 
44-B   
Poland
Dawid Adamkiewicz
Poland
Łukasz Krzemień
Sun 15:27 
45-B   
Poland
Kamil Kotopka
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Sun 14:40 
46-C   
Poland
Paweł Chołodowski
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 14:08 
47-C   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Konrad Szeląg
Sun 14:08 
48-C   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 14:08 
49-D   
Poland
Radosław Misiewicz
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Sun 14:36 
50-D   
Poland
Adam Porębski
Poland
Krzysztof Hofman
Sun 13:01 

Last sixteen

Race to 5
51   
Poland
Karol Czoch
Poland
Krzysztof Hofman
Sun 15:39 
52   
Poland
Łukasz Krzemień
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 15:39 
53   
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Poland
Paweł Chołodowski
Sun 15:39 
54   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Mateusz Prask
Sun 15:39 
55   
Japan
Jakub Kucharski
Poland
Adam Porębski
Sun 15:39 
56   
Poland
Bartek Konieczny
Poland
Konrad Szeląg
Sun 15:39 
57   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Maciek Mandżak
Sun 15:39 
58   
Poland
Darek Nita
Poland
Karol Szabat
Sun 15:39 

Quarter final

Race to 5
59   
Poland
Krzysztof Hofman
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 16:21 
60   
Poland
Paweł Chołodowski
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 16:21 
61   
Japan
Jakub Kucharski
Poland
Konrad Szeląg
Sun 16:21 
62   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Darek Nita
Sun 16:35 

Semi final

Race to 5
63   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 16:56 
64   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 17:14 

Final

Race to 6
65   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 17:47 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment