Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 20, 2019

XIII TURNIEJ AMATORSKIEJ LIGI BILARDOWEJ LA SEZAM 2019

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Krzysztof Wróbel
9 (9/0) 46 (40/6)
87%
2 Radosław Misiewicz
8 (5/3) 47 (28/19)
60%
3 Konrad Szeląg
7 (6/1) 36 (26/10)
72%
3 Michał Grudziński
7 (5/2) 45 (27/18)
60%
5 Karol Nowacki
6 (5/1) 33 (23/10)
70%
5 Mariusz Andrzejczak
7 (5/2) 39 (24/15)
62%
5 Kornel Mirkowski
6 (4/2) 36 (17/19)
47%
5 Andrzej Stolarczyk
7 (3/4) 43 (21/22)
49%
9 Paweł Szczerbo Pablo
5 (4/1) 24 (17/7)
71%
Show more
9 Szymon Wołoszyn
5 (1/4) 32 (13/19)
41%
9 Piotr Cyran
5 (2/3) 26 (12/14)
46%
9 Krzysztof Hofman
5 (1/4) 29 (10/19)
34%
9 Jacek Barteczek
5 (2/3) 28 (12/16)
43%
9 Piotr Skibicki
5 (2/3) 26 (10/16)
38%
9 Karol Szabat
5 (2/3) 32 (13/19)
41%
9 Aleksander Chowaniec
6 (2/4) 32 (15/17)
47%
17 Maciek Mandżak
5 (2/3) 25 (10/15)
40%
17 Piotr Berczyński
4 (0/4) 16 (0/16)
0%
17 Piotr Sławenta
4 (0/4) 23 (7/16)
30%
17 Maciek Stasiak
4 (0/4) 19 (3/16)
16%
21 Włodzimierz Grozik
5 (0/5) 21 (1/20)
5%
Starts Oct 20, 2019, 11:00 AM (local time)
Format Round robin (21 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Karol Nowacki 4 4 0 0 16 4 12 0 0 0 0.8 4
2 Michał Grudziński 4 3 0 1 14 10 4 0 0 0 0.583 3
3 Radosław Misiewicz 4 2 0 2 11 10 1 0 0 0 0.524 2
4 Szymon Wołoszyn 4 1 0 3 10 14 -4 0 0 0 0.417 1
5 Maciek Stasiak 4 0 0 4 3 16 -13 0 0 0 0.158 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Krzysztof Wróbel 5 5 0 0 20 2 18 0 0 0 0.909 5
2 Mariusz Andrzejczak 5 4 0 1 17 8 9 0 0 0 0.68 4
3 Andrzej Stolarczyk 5 2 0 3 14 16 -2 0 0 0 0.467 2
4 Aleksander Chowaniec 5 2 0 3 11 12 -1 0 0 0 0.478 2
5 Maciek Mandżak 5 2 0 3 10 15 -5 0 0 0 0.4 2
6 Włodzimierz Grozik 5 0 0 5 1 20 -19 0 0 0 0.048 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Paweł Szczerbo Pablo 4 4 0 0 16 2 14 0 0 0 0.889 4
2 Kornel Mirkowski 4 3 0 1 12 10 2 0 0 0 0.545 3
3 Karol Szabat 4 2 0 2 11 14 -3 0 0 0 0.44 2
4 Krzysztof Hofman 4 1 0 3 10 14 -4 0 0 0 0.417 1
5 Piotr Sławenta 4 0 0 4 7 16 -9 0 0 0 0.304 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Konrad Szeląg 4 4 0 0 16 0 16 0 0 0 1 4
2 Piotr Cyran 4 2 0 2 11 9 2 0 0 0 0.55 2
3 Jacek Barteczek 4 2 0 2 11 11 0 0 0 0 0.5 2
4 Piotr Skibicki 4 2 0 2 9 11 -2 0 0 0 0.45 2
5 Piotr Berczyński 4 0 0 4 0 16 -16 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 11:04 
2-A   
Poland
Szymon Wołoszyn
Germany
Karol Nowacki
Sun 11:04 
3-B   
Poland
Krzysztof Wróbel
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 11:04 
4-B   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 11:04 
5-B   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 11:04 
6-C   
Poland
Karol Szabat
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Sun 11:04 
7-C   
Poland
Piotr Sławenta
Poland
Krzysztof Hofman
Sun 11:04 
8-D   
Poland
Piotr Cyran
Poland
Piotr Berczyński
Sun 11:04 
9-D   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Piotr Skibicki
Sun 11:04 

Round 2

Race to 4
10-A   
Poland
Radosław Misiewicz
Germany
Karol Nowacki
Sun 11:42 
11-A   
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Poland
Michał Grudziński
Sun 11:39 
12-B   
Poland
Krzysztof Wróbel
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 11:55 
13-B   
Poland
Aleksander Chowaniec
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 12:06 
14-B   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 12:06 
15-C   
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Poland
Krzysztof Hofman
Sun 12:04 
16-C   
Poland
Karol Szabat
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Sun 12:00 
17-D   
Poland
Piotr Berczyński
Poland
Piotr Skibicki
Sun 11:20 
18-D   
Poland
Piotr Cyran
Poland
Jacek Barteczek
Sun 11:20 

Round 3

Race to 4
19-A   
Germany
Karol Nowacki
Poland
Michał Grudziński
Sun 12:14 
20-A   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Szymon Wołoszyn
Sun 12:13 
21-B   
Poland
Krzysztof Wróbel
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 12:47 
22-B   
Poland
Włodzimierz Grozik
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 12:47 
23-B   
Poland
Aleksander Chowaniec
Poland
Maciek Mandżak
Sun 12:47 
24-C   
Poland
Krzysztof Hofman
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Sun 12:50 
25-C   
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Poland
Piotr Sławenta
Sun 12:50 
26-D   
Poland
Piotr Skibicki
Poland
Jacek Barteczek
Sun 13:03 
27-D   
Poland
Piotr Berczyński
Poland
Konrad Szeląg
Sun 11:20 

Round 4

Race to 4
28-A   
Poland
Michał Grudziński
Poland
Szymon Wołoszyn
Sun 12:56 
29-A   
Germany
Karol Nowacki
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Sun 12:56 
30-B   
Poland
Krzysztof Wróbel
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 13:25 
31-B   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Maciek Mandżak
Sun 13:23 
32-B   
Poland
Włodzimierz Grozik
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 13:25 
33-C   
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Poland
Piotr Sławenta
Sun 14:19 
34-C   
Poland
Krzysztof Hofman
Poland
Karol Szabat
Sun 14:19 
35-D   
Poland
Jacek Barteczek
Poland
Konrad Szeląg
Sun 12:21 
36-D   
Poland
Piotr Skibicki
Poland
Piotr Cyran
Sun 12:21 

Round 5

Race to 4
37-A   
Poland
Szymon Wołoszyn
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Sun 13:28 
38-A   
Poland
Michał Grudziński
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 13:28 
39-B   
Poland
Krzysztof Wróbel
Poland
Maciek Mandżak
Sun 14:10 
40-B   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 14:10 
41-B   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 14:03 
42-C   
Poland
Piotr Sławenta
Poland
Karol Szabat
Sun 13:32 
43-C   
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Sun 13:48 
44-D   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Piotr Cyran
Sun 13:03 
45-D   
Poland
Jacek Barteczek
Poland
Piotr Berczyński
Sun 11:20 

Last sixteen

Race to 5
46   
Germany
Karol Nowacki
Poland
Piotr Skibicki
Sun 15:17 
47   
Poland
Krzysztof Wróbel
Poland
Krzysztof Hofman
Sun 15:17 
48   
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 15:17 
49   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Szymon Wołoszyn
Sun 15:17 
50   
Poland
Jacek Barteczek
Poland
Michał Grudziński
Sun 15:17 
51   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Karol Szabat
Sun 15:17 
52   
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 15:17 
53   
Poland
Piotr Cyran
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 15:17 

Quarter final

Race to 5
54   
Germany
Karol Nowacki
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 15:54 
55   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Konrad Szeląg
Sun 15:54 
56   
Poland
Michał Grudziński
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 15:56 
57   
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 15:48 

Semi final

Race to 5
58   
Poland
Krzysztof Wróbel
Poland
Konrad Szeląg
Sun 16:40 
59   
Poland
Michał Grudziński
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 16:43 

Final

Race to 5
60   
Poland
Krzysztof Wróbel
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 17:33 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment