Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 22, 2019

XI TURNIEJ AMATORSKIEJ LIGI BILARDOWEJ LA SEZAM 2019

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Karol Nowacki
9 (7/2) 55 (33/22)
60%
2 Radosław Misiewicz
9 (8/1) 49 (38/11)
78%
3 Michał Grudziński
8 (6/2) 43 (28/15)
65%
3 Andrzej Stolarczyk
8 (6/2) 40 (29/11)
73%
5 Konrad Szeląg
7 (6/1) 31 (24/7)
77%
5 Mariusz Andrzejczak
6 (4/2) 31 (20/11)
65%
5 Bartek Szurlej
7 (5/2) 35 (22/13)
63%
5 Jacek Barteczek
7 (3/4) 37 (16/21)
43%
9 Karol Czoch
Spider
6 (4/2) 27 (17/10)
63%
Show more
9 Paweł Szczerbo
6 (4/2) 30 (16/14)
53%
9 Dawid Adamkiewicz
6 (2/4) 31 (12/19)
39%
9 Jarosław Czapla
6 (3/3) 31 (13/18)
42%
9 Włodzimierz Grozik
5 (2/3) 23 (9/14)
39%
9 Krzysztof Wróbel
5 (4/1) 23 (16/7)
70%
9 Adam Porębski
6 (1/5) 31 (11/20)
35%
9 Paweł Szymański
5 (1/4) 24 (8/16)
33%
17 Marek Czupkiewicz
5 (2/3) 27 (10/17)
37%
18 Piotr Sławenta
5 (1/4) 25 (6/19)
24%
18 Maciek Stasiak
5 (1/4) 25 (7/18)
28%
18 Dawid Skibiński
4 (0/4) 16 (0/16)
0%
21 Maciek Mandżak
5 (0/5) 28 (8/20)
29%
21 Piotr Skibicki
5 (0/5) 29 (9/20)
31%
21 Karol Szabat
5 (0/5) 27 (7/20)
26%
Starts Sep 22, 2019, 11:00 AM (local time)
Format Round robin (23 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Krzysztof Wróbel 4 4 0 0 16 3 13 0 0 0 0.842 4
2 Mariusz Andrzejczak 4 3 0 1 13 5 8 0 0 0 0.722 3
3 Włodzimierz Grozik 4 2 0 2 9 10 -1 0 0 0 0.474 2
4 Paweł Szymański 4 1 0 3 8 12 -4 0 0 0 0.4 1
5 Dawid Skibiński 4 0 0 4 0 16 -16 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Andrzej Stolarczyk 5 4 0 1 18 6 12 0 0 0 0.75 4
2 Karol Czoch 5 4 0 1 16 6 10 0 0 0 0.727 4
3 Bartek Szurlej 5 4 0 1 16 8 8 0 0 0 0.667 4
4 Dawid Adamkiewicz 5 2 0 3 11 15 -4 0 0 0 0.423 2
5 Piotr Sławenta 5 1 0 4 6 19 -13 0 0 0 0.24 1
6 Karol Szabat 5 0 0 5 7 20 -13 0 0 0 0.259 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Radosław Misiewicz 5 5 0 0 20 3 17 0 0 0 0.87 5
2 Paweł Szczerbo 5 4 0 1 16 10 6 0 0 0 0.615 4
3 Karol Nowacki 5 3 0 2 14 13 1 0 0 0 0.519 3
4 Marek Czupkiewicz 5 2 0 3 10 17 -7 0 0 0 0.37 2
5 Adam Porębski 5 1 0 4 11 16 -5 0 0 0 0.407 1
6 Maciek Mandżak 5 0 0 5 8 20 -12 0 0 0 0.286 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Konrad Szeląg 5 5 0 0 20 2 18 0 0 0 0.909 5
2 Michał Grudziński 5 4 0 1 18 8 10 0 0 0 0.692 4
3 Jarosław Czapla 5 3 0 2 12 14 -2 0 0 0 0.462 3
4 Jacek Barteczek 5 2 0 3 12 16 -4 0 0 0 0.429 2
5 Maciek Stasiak 5 1 0 4 7 18 -11 0 0 0 0.28 1
6 Piotr Skibicki 5 0 0 5 9 20 -11 0 0 0 0.31 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Paweł Szymański
Sun 11:27 
2-A   
Poland
Włodzimierz Grozik
Poland
Dawid Skibiński
Sun 11:27 
3-B   
Poland
Karol Czoch
Poland
Bartek Szurlej
Sun 11:27 
4-B   
Poland
Piotr Sławenta
Poland
Karol Szabat
Sun 11:27 
5-B   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Dawid Adamkiewicz
Sun 11:27 
6-C   
Poland
Paweł Szczerbo
Germany
Karol Nowacki
Sun 11:27 
7-C   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Marek Czupkiewicz
Sun 11:28 
8-C   
Poland
Adam Porębski
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 11:28 
9-D   
Poland
Jacek Barteczek
Poland
Konrad Szeląg
Sun 11:28 
10-D   
Poland
Piotr Skibicki
Poland
Michał Grudziński
Sun 11:28 
11-D   
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Poland
Jarosław Czapla
Sun 11:28 

Round 2

Race to 4
12-A   
Poland
Paweł Szymański
Poland
Dawid Skibiński
Sun 12:18 
13-A   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 12:01 
14-B   
Poland
Karol Czoch
Poland
Karol Szabat
Sun 12:19 
15-B   
Poland
Bartek Szurlej
Poland
Dawid Adamkiewicz
Sun 11:59 
16-B   
Poland
Piotr Sławenta
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 12:18 
17-C   
Poland
Paweł Szczerbo
Poland
Marek Czupkiewicz
Sun 12:16 
18-C   
Germany
Karol Nowacki
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 12:03 
19-C   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Adam Porębski
Sun 12:18 
20-D   
Poland
Jacek Barteczek
Poland
Michał Grudziński
Sun 12:06 
21-D   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Jarosław Czapla
Sun 12:25 
22-D   
Poland
Piotr Skibicki
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Sun 12:25 

Round 3

Race to 4
23-A   
Poland
Dawid Skibiński
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 13:19 
24-A   
Poland
Paweł Szymański
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 13:05 
25-B   
Poland
Karol Czoch
Poland
Dawid Adamkiewicz
Sun 12:40 
26-B   
Poland
Karol Szabat
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 12:49 
27-B   
Poland
Bartek Szurlej
Poland
Piotr Sławenta
Sun 12:49 
28-C   
Poland
Paweł Szczerbo
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 13:05 
29-C   
Poland
Marek Czupkiewicz
Poland
Adam Porębski
Sun 13:05 
30-C   
Germany
Karol Nowacki
Poland
Maciek Mandżak
Sun 13:10 
31-D   
Poland
Jacek Barteczek
Poland
Jarosław Czapla
Sun 13:02 
32-D   
Poland
Michał Grudziński
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Sun 13:41 
33-D   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Piotr Skibicki
Sun 13:41 

Round 4

Race to 4
34-A   
Poland
Krzysztof Wróbel
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 12:42 
35-A   
Poland
Dawid Skibiński
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 13:04 
36-B   
Poland
Karol Czoch
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 13:23 
37-B   
Poland
Dawid Adamkiewicz
Poland
Piotr Sławenta
Sun 13:23 
38-B   
Poland
Karol Szabat
Poland
Bartek Szurlej
Sun 13:16 
39-C   
Poland
Paweł Szczerbo
Poland
Adam Porębski
Sun 13:54 
40-C   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Maciek Mandżak
Sun 13:49 
41-C   
Poland
Marek Czupkiewicz
Germany
Karol Nowacki
Sun 13:54 
42-D   
Poland
Jacek Barteczek
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Sun 14:50 
43-D   
Poland
Jarosław Czapla
Poland
Piotr Skibicki
Sun 14:16 
44-D   
Poland
Michał Grudziński
Poland
Konrad Szeląg
Sun 13:02 

Round 5

Race to 4
45-A   
Poland
Włodzimierz Grozik
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 14:15 
46-A   
Poland
Krzysztof Wróbel
Poland
Paweł Szymański
Sun 14:15 
47-B   
Poland
Karol Czoch
Poland
Piotr Sławenta
Sun 14:04 
48-B   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Bartek Szurlej
Sun 13:59 
49-B   
Poland
Dawid Adamkiewicz
Poland
Karol Szabat
Sun 14:05 
50-C   
Poland
Paweł Szczerbo
Poland
Maciek Mandżak
Sun 15:03 
51-C   
Poland
Adam Porębski
Germany
Karol Nowacki
Sun 15:03 
52-C   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Marek Czupkiewicz
Sun 14:24 
53-D   
Poland
Jacek Barteczek
Poland
Piotr Skibicki
Sun 15:35 
54-D   
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Poland
Konrad Szeląg
Sun 14:24 
55-D   
Poland
Jarosław Czapla
Poland
Michał Grudziński
Sun 15:06 

Last sixteen

Race to 4
56   
Poland
Krzysztof Wróbel
Poland
Jacek Barteczek
Sun 15:48 
57   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Adam Porębski
Sun 15:48 
58   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Dawid Adamkiewicz
Sun 15:49 
59   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Paweł Szymański
Sun 15:49 
60   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Jarosław Czapla
Sun 15:49 
61   
Poland
Karol Czoch
Germany
Karol Nowacki
Sun 15:49 
62   
Poland
Paweł Szczerbo
Poland
Bartek Szurlej
Sun 15:49 
63   
Poland
Michał Grudziński
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 15:49 

Quarter final

Race to 5
64   
Poland
Jacek Barteczek
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 16:06 
65   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Konrad Szeląg
Sun 16:22 
66   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Germany
Karol Nowacki
Sun 16:18 
67   
Poland
Bartek Szurlej
Poland
Michał Grudziński
Sun 16:18 

Semi final

Race to 5
68   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 16:55 
69   
Germany
Karol Nowacki
Poland
Michał Grudziński
Sun 17:00 

Final

Race to 5
70   
Poland
Radosław Misiewicz
Germany
Karol Nowacki
Sun 17:49 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment