Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 9, 2019

X TURNIEJ AMATORSKIEJ LIGI BILARDOWEJ LA SEZAM 2019

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Michał Grudziński
7 (6/1) 44 (31/13)
70%
2 Mariusz Andrzejczak
6 (5/1) 42 (28/14)
67%
3 Maciek Mandżak
5 (3/2) 36 (20/16)
56%
3 Krzysztof Wróbel
5 (4/1) 30 (20/10)
67%
5 Radosław Misiewicz
5 (5/0) 30 (25/5)
83%
5 Andrzej Stolarczyk
5 (4/1) 33 (24/9)
73%
7 Karol Nowacki
4 (3/1) 24 (17/7)
71%
7 Piotr Berczyński
5 (4/1) 37 (21/16)
57%
9 Włodzimierz Grozik
5 (3/2) 34 (17/17)
50%
Show more
9 Karol Szabat
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
9 Bartek Piechowiak
4 (2/2) 28 (14/14)
50%
9 Aleksander Chowaniec
5 (2/3) 32 (14/18)
44%
13 Paweł Szczerbo
5 (2/3) 36 (14/22)
39%
13 Konstantyn Demchuk
5 (3/2) 40 (22/18)
55%
13 Jarosław Czapla
4 (1/3) 23 (7/16)
30%
13 Marcin Barabasz
4 (1/3) 28 (10/18)
36%
17 Konrad Szeląg
5 (2/3) 28 (12/16)
43%
17 Piotr Sławenta
4 (0/4) 31 (11/20)
35%
17 Maciek Stasiak
5 (1/4) 32 (12/20)
38%
17 Oleksandr Tyshchenko
4 (0/4) 24 (4/20)
17%
21 Mateusz Prask
5 (0/5) 34 (9/25)
26%
21 Krzysztof Hofman
5 (0/5) 32 (7/25)
22%
Starts Jun 9, 2019, 11:00 AM (local time)
Format Round robin (22 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Krzysztof Wróbel 4 4 0 0 20 5 15 0 0 0 0.8 4
2 Karol Nowacki 4 3 0 1 17 7 10 0 0 0 0.708 3
3 Karol Szabat 4 2 0 2 15 15 0 0 0 0 0.5 2
4 Jarosław Czapla 4 1 0 3 7 16 -9 0 0 0 0.304 1
5 Oleksandr Tyshchenko 4 0 0 4 4 20 -16 0 0 0 0.167 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Radosław Misiewicz 5 5 0 0 25 5 20 0 0 0 0.833 5
2 Michał Grudziński 5 4 0 1 21 7 14 0 0 0 0.75 4
3 Aleksander Chowaniec 5 2 0 3 14 18 -4 0 0 0 0.438 2
4 Paweł Szczerbo 5 2 0 3 14 22 -8 0 0 0 0.389 2
5 Konrad Szeląg 5 2 0 3 12 16 -4 0 0 0 0.429 2
6 Krzysztof Hofman 5 0 0 5 7 25 -18 0 0 0 0.219 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Andrzej Stolarczyk 5 4 0 1 24 9 15 0 0 0 0.727 4
2 Piotr Berczyński 5 4 0 1 21 16 5 0 0 0 0.568 4
3 Włodzimierz Grozik 5 3 0 2 17 17 0 0 0 0 0.5 3
4 Konstantyn Demchuk 5 3 0 2 22 18 4 0 0 0 0.55 3
5 Maciek Stasiak 5 1 0 4 12 20 -8 0 0 0 0.375 1
6 Mateusz Prask 5 0 0 5 9 25 -16 0 0 0 0.265 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mariusz Andrzejczak 4 4 0 0 20 9 11 0 0 0 0.69 4
2 Maciek Mandżak 4 3 0 1 17 11 6 0 0 0 0.607 3
3 Bartek Piechowiak 4 2 0 2 14 14 0 0 0 0 0.5 2
4 Marcin Barabasz 4 1 0 3 10 18 -8 0 0 0 0.357 1
5 Piotr Sławenta 4 0 0 4 11 20 -9 0 0 0 0.355 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Poland
Karol Szabat
Germany
Karol Nowacki
Sun 11:02 
2-A   
Poland
Krzysztof Wróbel
Ukraine
Oleksandr Tyshchenko
Sun 11:02 
3-B   
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Poland
Krzysztof Hofman
Sun 11:02 
4-B   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Michał Grudziński
Sun 11:02 
5-B   
Poland
Aleksander Chowaniec
Poland
Konrad Szeląg
Sun 11:02 
6-C   
Poland
Piotr Berczyński
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 11:02 
7-C   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Sun 11:02 
8-C   
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Poland
Mateusz Prask
Sun 11:02 
9-D   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Piotr Sławenta
Sun 11:02 
10-D   
Poland
Bartek Piechowiak
Poland
Marcin Barabasz
Sun 11:02 

Round 2

Race to 5
11-A   
Germany
Karol Nowacki
Ukraine
Oleksandr Tyshchenko
Sun 11:31 
12-A   
Poland
Karol Szabat
Poland
Jarosław Czapla
Sun 11:31 
13-B   
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Poland
Michał Grudziński
Sun 12:03 
14-B   
Poland
Krzysztof Hofman
Poland
Konrad Szeląg
Sun 12:03 
15-B   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 11:45 
16-C   
Poland
Piotr Berczyński
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Sun 11:48 
17-C   
Poland
Włodzimierz Grozik
Poland
Mateusz Prask
Sun 11:59 
18-C   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Sun 12:03 
19-D   
Poland
Piotr Sławenta
Poland
Marcin Barabasz
Sun 12:05 
20-D   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Maciek Mandżak
Sun 11:37 

Round 3

Race to 5
21-A   
Ukraine
Oleksandr Tyshchenko
Poland
Jarosław Czapla
Sun 12:24 
22-A   
Germany
Karol Nowacki
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 11:51 
23-B   
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Poland
Konrad Szeląg
Sun 12:36 
24-B   
Poland
Michał Grudziński
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 12:26 
25-B   
Poland
Krzysztof Hofman
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 12:36 
26-C   
Poland
Piotr Berczyński
Poland
Mateusz Prask
Sun 13:04 
27-C   
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Sun 12:51 
28-C   
Poland
Włodzimierz Grozik
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 13:04 
29-D   
Poland
Marcin Barabasz
Poland
Maciek Mandżak
Sun 14:08 
30-D   
Poland
Piotr Sławenta
Poland
Bartek Piechowiak
Sun 12:55 

Round 4

Race to 5
31-A   
Poland
Jarosław Czapla
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 13:41 
32-A   
Ukraine
Oleksandr Tyshchenko
Poland
Karol Szabat
Sun 12:58 
33-B   
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 13:12 
34-B   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 13:12 
35-B   
Poland
Michał Grudziński
Poland
Krzysztof Hofman
Sun 13:06 
36-C   
Poland
Piotr Berczyński
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Sun 13:55 
37-C   
Poland
Mateusz Prask
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 13:55 
38-C   
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 13:38 
39-D   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Bartek Piechowiak
Sun 12:16 
40-D   
Poland
Marcin Barabasz
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 12:55 

Round 5

Race to 5
41-A   
Poland
Krzysztof Wróbel
Poland
Karol Szabat
Sun 12:25 
42-A   
Poland
Jarosław Czapla
Germany
Karol Nowacki
Sun 12:55 
43-B   
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 13:54 
44-B   
Poland
Aleksander Chowaniec
Poland
Krzysztof Hofman
Sun 13:54 
45-B   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Michał Grudziński
Sun 13:49 
46-C   
Poland
Piotr Berczyński
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 14:36 
47-C   
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 14:32 
48-C   
Poland
Mateusz Prask
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Sun 14:30 
49-D   
Poland
Bartek Piechowiak
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 13:27 
50-D   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Piotr Sławenta
Sun 13:24 

Semi final

Race to 5
51   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Michał Grudziński
Sun 17:11 
52   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 17:11 

Final

Race to 5
53   
Poland
Michał Grudziński
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 17:11 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment