Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 31, 2021

Viikkokisat 9-pallo 31.8.2021 (Syksy21) 3/16

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Markus Leppiaho
6 (6/0) 31 (24/7)
77%
10
2 Leevi Auresto
6 (4/2) 30 (15/15)
50%
8
3 Jaakko Lamminaho
4 (3/1) 20 (12/8)
60%
6
3 Sebastian Lindholm
4 (3/1) 23 (13/10)
57%
6
5 George Savolainen
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
3
5 Joni Veteläinen
3 (2/1) 16 (9/7)
56%
3
5 Arthur Herranen
4 (2/2) 27 (14/13)
52%
3
5 Mika Herranen
4 (2/2) 27 (13/14)
48%
3
9 Tommi Peltonen
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
1
Show more
9 Tuuliina Panula
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
1
9 Joni Seppälä
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
1
9 Niko Vuorinen
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
1
13 Kari Patjas
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
13 janne Ikävalko
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
13 Sami Tuominen
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
1
13 Jorma Tyyskä
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
1
17 Anna Palviainen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
Entry deadline Aug 31, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Aug 31, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (17 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Syyskausi 2021
Organizer Tuusulan Keilahalli
Contact Antti Silvennoinen
More info
Tervetuloa Tuusulan Keilahallille pelaamaan viikkokisoja.

Pelimuoto: 9-pallo/8-pallo, vuoroviikoin, vuoroaloituksin, aloittaja arvotaan
Voittomäärä: 3-5 voittoon tasoituksilla
Pöydät: 8 kpl Dynamic III
Kaavio: Tuplaeliminaatio + 4-16 cup
Osallistujamäärä: minimissään 8 pelaajaa
Osallistumismaksu: 10 €, josta 1 € viikkokisojen jaksofinaaliin
Palkinnot: Jaetaan 2-4 parhaalle

Ilmoittautuminen: Cuescoren kautta tai 0504330606.

HUOM!!!
Turnaus alkaa tiistaisin klo 17.30
Viikkokisojen jaksofinaalit 3-4 kuukauden välein
- Jaksofinaaleihin osallistumisoikeus on vähintään 3 viikkokisaan jakson aikana osallistuneilla

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Anna Palviainen
Finland
Markus Leppiaho
R1
Tue 17:39  Table 8
2   
Finland
Joni Seppälä
Walk Over
 
3   
Walk Over
Jaakko Lamminaho
 
4   
Finland
Leevi Auresto
Walk Over
 
5   
Walk Over
Finland
Sebastian Lindholm
 
6   
Finland
Mika Herranen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Finland
Joni Veteläinen
 
8   
Finland
Niko Vuorinen
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Kari Patjas
Finland
Markus Leppiaho
R2
Tue 18:02  Table 6
10   
Finland
Joni Seppälä
Arthur Herranen
Tue 17:34  Table 1
11   
Thailand
Tommi Peltonen
Jaakko Lamminaho
Tue 17:36  Table 2
12   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Jorma Tyyskä
Tue 17:36  Table 3
13   
Finland
Sami Tuominen
Finland
Sebastian Lindholm
Tue 17:36  Table 4
14   
Finland
Mika Herranen
Finland
Tuuliina Panula
Tue 17:36  Table 5
15   
Finland
janne Ikävalko
Finland
Joni Veteläinen
Tue 17:36  Table 6
16   
Finland
Niko Vuorinen
Finland
George Savolainen
Tue 17:36  Table 7

Loser round 1

Race to 4
17   
Finland
Anna Palviainen
Finland
Niko Vuorinen
Tue 18:09  Table 2
18   
Walk Over
Finland
janne Ikävalko
 
19   
Walk Over
Finland
Mika Herranen
 
20   
Walk Over
Finland
Sami Tuominen
 
21   
Walk Over
Finland
Jorma Tyyskä
 
22   
Walk Over
Thailand
Tommi Peltonen
 
23   
Walk Over
Arthur Herranen
 
24   
Walk Over
Finland
Kari Patjas
 

Loser round 2

Race to 4
25   
Finland
Niko Vuorinen
Finland
janne Ikävalko
Tue 18:41  Table 1
26   
Finland
Mika Herranen
Finland
Sami Tuominen
Tue 18:20  Table 5
27   
Finland
Jorma Tyyskä
Thailand
Tommi Peltonen
R1
Tue 18:11  Table 1
28   
Arthur Herranen
Finland
Kari Patjas
Tue 18:25  Table 6

Winners qualification

Race to 4
29   
Finland
Markus Leppiaho
R1
Finland
Joni Seppälä
Tue 18:25  Table 4
30   
Jaakko Lamminaho
Finland
Leevi Auresto
Tue 18:11  Table 3
31   
Finland
Sebastian Lindholm
Finland
Tuuliina Panula
Tue 18:20  Table 8
32   
Finland
Joni Veteläinen
Finland
George Savolainen
Tue 18:11  Table 7

Losers qualification

Race to 4
33   
Finland
Niko Vuorinen
Finland
Leevi Auresto
Tue 19:20  Table 2
34   
Finland
Mika Herranen
Finland
Joni Seppälä
Tue 18:54  Table 5
35   
Thailand
Tommi Peltonen
Finland
George Savolainen
Tue 18:43  Table 3
36   
Arthur Herranen
Finland
Tuuliina Panula
Tue 19:11  Table 8

Quarter final

Race to 4
37   
Finland
Markus Leppiaho
Arthur Herranen
Tue 19:48  Table 1
38   
Jaakko Lamminaho
Finland
Mika Herranen
Tue 19:48  Table 3
39   
Finland
Sebastian Lindholm
Finland
George Savolainen
Tue 19:48  Table 8
40   
Finland
Joni Veteläinen
Finland
Leevi Auresto
R1
Tue 19:49  Table 6

Semi final

Race to 4
41   
Finland
Markus Leppiaho
R1
Jaakko Lamminaho
Tue 20:30  Table 6
42   
Finland
Sebastian Lindholm
Finland
Leevi Auresto
Tue 20:17  Table 2

Final

Race to 4
43   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Leevi Auresto
  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants