Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 4, 2021

Viikkokilpailufinaali (syys rg)

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Markus Leppiaho
5 (5/0) 35 (25/10)
71%
2 Lenni Auresto
6 (4/2) 39 (24/15)
62%
3 Jori Luoma-aho
7 (5/2) 49 (28/21)
57%
3 Mikko Anttila Sr
4 (3/1) 32 (18/14)
56%
5 Jarmo Levänen
4 (3/1) 28 (16/12)
57%
5 Jussi Nieminen
4 (2/2) 33 (16/17)
48%
5 Tuomo Malinen
3 (2/1) 23 (12/11)
52%
5 Jussi Saarholm
5 (3/2) 34 (20/14)
59%
9 Samu Parilo
4 (2/2) 28 (14/14)
50%
Show more
9 Riikka Saaranen
4 (2/2) 27 (11/16)
41%
9 Julia Kuutti
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
9 Toni Laamanen
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
13 mikko silfverberg
4 (2/2) 29 (16/13)
55%
13 Nikita Penttinen
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
13 Nora Myllymäki
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
17 Heikki Pietilä
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
17 Satu Eronen
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
17 Timo Kaartinen
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
17 Kennet Gadd
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
17 Tomi Raatikainen
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
9993 Akseli Hannukkala
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Entry deadline Dec 3, 2021, 6:00 PM (local time)
Starts Dec 4, 2021, 1:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (21 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Rankings Syyskauden 2021 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti (julia.kuutti@hotmail.fi)
More info
Tervetuloa pelaamaan syyskauden viikkokilpailufinaali lauantaina 4.12.

Pelataan 10-palloa 4-5 voittoon tasoituksilla. Aloitus klo 13.00, Poolbar avaa ovensa klo 12.30. Ilmoittautuminen turnaukseen päättyy perjantaina 3.12. klo 18.00.

Rankingin 3 parhaalle ilmainen osallistuminen, muille osallistumismaksu finaaliin 10 euroa.

Lähtöpottiin kertyi syyskauden aikana 290€. Pottiin lisätään finaalin os.maksut lyhentämättöminä ja rahapalkinnot 4-8 parhaalle osallistujamäärästä riippuen.

HUOM! Turnaukseen osallistumisoikeutettuja ovat vain ne pelaajat, jotka ovat syysrankingkauden aikana osallistuneet vähintään kolmeen viikkokilpailuun.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Finland
Satu Eronen
Finland
Jori Luoma-aho
Sat 13:00  Table 2
2   
Finland
Nora Myllymäki
Walk Over
 
3   
Finland
Samu Parilo
Finland
Tuomo Malinen
Sat 13:00  Table 3
4   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Kennet Gadd
Sat 13:00  Table 1
5   
Finland
Tomi Raatikainen
Finland
mikko silfverberg
Sat 13:00  Table 4
6   
Finland
Toni Laamanen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Finland
Nikita Penttinen
 
8   
Finland
Jarmo Levänen
Finland
Timo Kaartinen
Sat 13:00  Table 5

Winner round 1

Race to 5
9   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Jori Luoma-aho
Sat 13:46  Table 4
10   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Markus Leppiaho
R2
Sat 13:45  Table 2
11   
Finland
Akseli Hannukkala
Finland
Tuomo Malinen
Sat 13:45 
12   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Julia Kuutti
Sat 14:02  Table 1
13   
Finland
Mikko Anttila Sr
Finland
mikko silfverberg
Sat 13:55  Table 6
14   
Finland
Toni Laamanen
Finland
Heikki Pietilä
Sat 13:46  Table 7
15   
Finland
Jussi Nieminen
Finland
Nikita Penttinen
Sat 13:46  Table 8
16   
Finland
Jarmo Levänen
Finland
Riikka Saaranen
Sat 14:07  Table 2

Loser round 1

Race to 5
17   
Finland
Satu Eronen
Finland
Riikka Saaranen
Sat 15:03  Table 2
18   
Walk Over
Finland
Nikita Penttinen
 
19   
Finland
Samu Parilo
Finland
Heikki Pietilä
Sat 15:28  Table 7
20   
Finland
Kennet Gadd
Finland
mikko silfverberg
Sat 15:03  Table 4
21   
Finland
Tomi Raatikainen
Finland
Julia Kuutti
Sat 15:08  Table 1
22   
Walk Over
Finland
Akseli Hannukkala
 
23   
Walk Over
Finland
Nora Myllymäki
 
24   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Jori Luoma-aho
Sat 14:17  Table 3

Loser round 2

Race to 5
25   
Finland
Riikka Saaranen
Finland
Nikita Penttinen
Sat 16:19  Table 2
26   
Finland
Samu Parilo
Finland
mikko silfverberg
Sat 16:36  Table 3
27   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Akseli Hannukkala
 
28   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Jori Luoma-aho
Sat 15:08  Table 3

Winners qualification

Race to 5
29   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Markus Leppiaho
Sat 15:09  Table 5
30   
Finland
Tuomo Malinen
R-1
Finland
Jussi Saarholm
Sat 15:09  Table 6
31   
Finland
Mikko Anttila Sr
Finland
Toni Laamanen
Sat 15:53  Table 5
32   
Finland
Jussi Nieminen
Finland
Jarmo Levänen
Sat 15:09  Table 8

Losers qualification

Race to 5
33   
Finland
Riikka Saaranen
Finland
Jussi Saarholm
Sat 17:29  Table 2
34   
Finland
Samu Parilo
Finland
Lenni Auresto
Sat 17:46  Table 3
35   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Jussi Nieminen
Sat 17:01  Table 1
36   
Finland
Jori Luoma-aho
Finland
Toni Laamanen
Sat 17:01  Table 4

Quarter final

Race to 5
37   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Jussi Saarholm
Sat 18:33  Table 1
38   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Jori Luoma-aho
Sat 18:33  Table 2
39   
Finland
Mikko Anttila Sr
Finland
Jussi Nieminen
Sat 18:33  Table 3
40   
Finland
Jarmo Levänen
Finland
Lenni Auresto
Sat 18:33  Table 4

Semi final

Race to 5
41   
Finland
Markus Leppiaho
R1
Finland
Jori Luoma-aho
Sat 19:49  Table 1
42   
Finland
Mikko Anttila Sr
Finland
Lenni Auresto
Sat 20:08  Table 2

Final

Race to 5
43   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Lenni Auresto
Sat 21:14  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants