Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 28, 2021

Viikkokilpailufinaali (kesä rg)

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Leevi Auresto
6 (6/0) 43 (30/13)
70%
2 Markus Leppiaho
5 (4/1) 36 (22/14)
61%
3 Joni Savolainen
6 (4/2) 37 (21/16)
57%
3 Toni Laamanen
7 (5/2) 47 (27/20)
57%
5 Niko Tuominen
5 (3/2) 34 (18/16)
53%
5 Timo Kaartinen
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
5 Lenni Auresto
4 (3/1) 32 (18/14)
56%
5 Mika Niemi
4 (3/1) 24 (17/7)
71%
9 Julia Kuutti
4 (2/2) 28 (15/13)
54%
Show more
9 Ville Mäkinen
3 (1/2) 21 (11/10)
52%
9 Qäser Younis
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
9 Jussi Saarholm
5 (3/2) 33 (16/17)
48%
13 Turkka Salmela
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
13 Satu Eronen
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
13 Sakke Mannila
3 (1/2) 19 (7/12)
37%
13 Nikita Penttinen
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
17 Jukka Tähtinen
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
17 Janne Kiiski
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
17 Tanja Koski
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
17 mikko silfverberg
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
17 Nora Myllymäki
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
17 Jorma Lempinen
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
17 Yrjö Tuovinen
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
17 Janne Stenroos
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
25 Jori Luoma-aho
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
Entry deadline Aug 27, 2021, 7:00 PM (local time)
Starts Aug 28, 2021, 1:00 PM (local time)
Format Double elimination (25 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Rankings Kesäkauden 2021 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti (julia.kuutti@hotmail.fi)
More info
Viikkokilpailufinaali. 9-palloa 4-5 voittoon tasoituksilla. EI maksimiosallistujamäärää!

Osallistumisoikeus vain niillä pelaajilla, jotka ovat kesärankingkauden aikana osallistuneet vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Voit tarkastaa osallistumisoikeutesi kesäkauden rankinglistalta, joka löytyy painamalla yllä olevasta turnausinfosta rankinglistan linkkiä.

Osallistumismaksu 10€, jotka lisätään kokonaisuudessaan lähtöpottiin. Kaikki rahat jakoon.

Rankingin kolmelle parhaalle ilmainen osallistuminen.

Palkinnot 4-8 parhaalle.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Finland
Markus Leppiaho
Walk Over
 
2   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Joni Savolainen
Sat 13:01  Table 2
3   
Finland
Turkka Salmela
Finland
Jussi Saarholm
Sat 13:01  Table 3
4   
Finland
Jori Luoma-aho
Finland
Julia Kuutti
Sat 13:01  Table 1
5   
Finland
Satu Eronen
Walk Over
 
6   
Finland
Niko Tuominen
Finland
Lenni Auresto
Sat 13:01  Table 4
7   
Finland
Toni Laamanen
Isle of Man
Sakke Mannila
Sat 13:01  Table 5
8   
Walk Over
Brunei
Ville Mäkinen
 
9   
Finland
Nora Myllymäki
Walk Over
 
10   
Finland
Mika Niemi
Finland
Janne Stenroos
Sat 13:01  Table 6
11   
Finland
Jorma Lempinen
Finland
Jukka Tähtinen
Sat 13:01  Table 7
12   
Walk Over
Finland
Timo Kaartinen
 
13   
Finland
mikko silfverberg
Walk Over
 
14   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Tanja Koski
Sat 13:01  Table 8
15   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Yrjö Tuovinen
Sat 13:40  Table 8
16   
Walk Over
Pakistan
Qäser Younis
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Nikita Penttinen
Sat 13:52  Table 2
18   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Julia Kuutti
Sat 14:32  Table 2
19   
Finland
Satu Eronen
Finland
Lenni Auresto
Sat 14:00  Table 4
20   
Finland
Toni Laamanen
Brunei
Ville Mäkinen
Sat 14:09  Table 3
21   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Mika Niemi
Sat 13:54  Table 6
22   
Finland
Jorma Lempinen
Finland
Timo Kaartinen
Sat 13:44  Table 7
23   
Finland
mikko silfverberg
Finland
Leevi Auresto
Sat 14:02  Table 1
24   
Finland
Janne Kiiski
Pakistan
Qäser Younis
Sat 14:59  Table 8

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Finland
Joni Savolainen
 
26   
Finland
Turkka Salmela
Finland
Jori Luoma-aho
Sat 14:09  Table 5
27   
Walk Over
Finland
Niko Tuominen
 
28   
Isle of Man
Sakke Mannila
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Janne Stenroos
 
30   
Finland
Jukka Tähtinen
Walk Over
 
31   
Walk Over
Finland
Tanja Koski
 
32   
Finland
Yrjö Tuovinen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Finland
Joni Savolainen
Finland
Janne Kiiski
Sat 16:24  Table 3
34   
Finland
Turkka Salmela
Finland
mikko silfverberg
Sat 14:50  Table 4
35   
Finland
Niko Tuominen
Finland
Jorma Lempinen
Sat 14:28  Table 7
36   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Nora Myllymäki
Sat 14:29  Table 6
37   
Finland
Janne Stenroos
Finland
Toni Laamanen
Sat 14:55  Table 3
38   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Satu Eronen
Sat 14:45  Table 1
39   
Finland
Tanja Koski
Finland
Jussi Saarholm
Sat 15:36  Table 3
40   
Finland
Yrjö Tuovinen
Finland
Nikita Penttinen
Sat 15:00  Table 5

Winners qualification

Race to 5
41   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Julia Kuutti
Sat 15:37  Table 2
42   
Finland
Lenni Auresto
Brunei
Ville Mäkinen
Sat 15:03  Table 7
43   
Finland
Mika Niemi
Finland
Timo Kaartinen
Sat 15:22  Table 1
44   
Finland
Leevi Auresto
Pakistan
Qäser Younis
Sat 16:24  Table 1

Loser round 3

Race to 4
45   
Finland
Joni Savolainen
Finland
Turkka Salmela
Sat 16:47  Table 3
46   
Finland
Niko Tuominen
Isle of Man
Sakke Mannila
Sat 15:32  Table 6
47   
Finland
Toni Laamanen
Finland
Satu Eronen
Sat 15:40  Table 4
48   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Nikita Penttinen
Sat 16:24  Table 4

Losers qualification

Race to 4
49   
Finland
Joni Savolainen
Brunei
Ville Mäkinen
Sat 17:41  Table 1
50   
Finland
Niko Tuominen
Finland
Julia Kuutti
Sat 16:34  Table 2
51   
Finland
Toni Laamanen
R1
Pakistan
Qäser Younis
Sat 17:11  Table 1
52   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Timo Kaartinen
Sat 17:14  Table 2

Quarter final

Race to 5
53   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Timo Kaartinen
Sat 18:43  Table 1
54   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Toni Laamanen
Sat 18:43  Table 2
55   
Finland
Mika Niemi
Finland
Joni Savolainen
Sat 18:43  Table 3
56   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Niko Tuominen
Sat 18:43  Table 4

Semi final

Race to 5
57   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Toni Laamanen
Sat 19:26  Table 1
58   
Finland
Joni Savolainen
Finland
Leevi Auresto
Sat 19:26  Table 2

Final

Race to 5
59   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Leevi Auresto
Sat 20:36  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants