Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 22, 2020

Viikkokilpailu

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Toma Auresto
6 (6/0) 31 (24/7)
77%
2 Mika Palviainen
5 (4/1) 29 (17/12)
59%
3 Ville Mäkinen
5 (4/1) 28 (19/9)
68%
3 Jouni Mikkonen
5 (4/1) 29 (19/10)
66%
5 Jani Paalasmaa
4 (3/1) 22 (12/10)
55%
5 Julia Kuutti
5 (3/2) 31 (16/15)
52%
5 Olli Salonen
5 (3/2) 27 (12/15)
44%
5 Jani Pekkola
5 (3/2) 31 (18/13)
58%
9 Tuuliina Panula
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
Show more
9 Jarkko Anttonen
3 (2/1) 19 (11/8)
58%
9 Mervi Salonen
3 (1/2) 18 (9/9)
50%
9 Timo Kaartinen
2 (1/1) 14 (7/7)
50%
9 Lenni Auresto
3 (1/2) 16 (9/7)
56%
9 Anna Palviainen
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
9 Leevi Auresto
3 (2/1) 19 (10/9)
53%
9 Sakke Mannila
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
17 Jukka Tähtinen
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
17 Antti Heilakka
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
17 Janne Kiiski
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
17 Kristian Kleemola
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
17 Kennet Gadd
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
17 Niko Koskinen
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
17 Jenna Jokinen
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
17 Lenni Mikkonen
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
25 Tanja Tähtinen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
25 Veli-veikko Peltonen
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
25 Marko Myllymäki
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
25 Jorma Lempinen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
Entry deadline Jul 22, 2020, 5:59 PM (local time)
Starts Jul 22, 2020, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (28 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti
More info
Viikkokilpailu. Liukuvat tasoitukset käytössä. Tarkemmat kilpailutiedot löytyvät Riihimäen Poolbarin Facebook-sivuilta. Os.maksu 10€.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Lenni Auresto
Walk Over
 
2   
Finland
Jouni Mikkonen
Finland
Kristian Kleemola
Wed 18:03  Table 1
3   
Finland
Tuuliina Panula
Finland
Tanja Koski
Wed 18:03  Table 2
4   
Finland
Anna Palviainen
Finland
Jani Paalasmaa
Wed 18:03  Table 3
5   
Finland
Lenni Mikkonen
Finland
Leevi Auresto
Wed 18:03  Table 4
6   
Finland
Jorma Lempinen
Finland
Jani Pekkola
Wed 18:03  Table 5
7   
Finland
Jenna Jokinen
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 18:03  Table 6
8   
Walk Over
Finland
Mika Palviainen
 
9   
Isle of Man
Sakke Mannila
Walk Over
 
10   
Finland
Mervi Salonen
Finland
Jarkko Anttonen
Wed 18:03  Table 7
11   
Finland
Niko Koskinen
Finland
Toma Auresto
Wed 18:13 
12   
Finland
Olli Salonen
Finland
Veli-veikko Peltonen
Wed 18:29  Table 5
13   
Brunei
Ville Mäkinen
Finland
Marko Myllymäki
Wed 18:36 
14   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Janne Kiiski
Wed 18:37  Table 3
15   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Antti Heilakka
Wed 18:37  Table 1
16   
Walk Over
Finland
Timo Kaartinen
 

Winners qualification

Race to 4
17   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Jouni Mikkonen
Wed 18:40  Table 4
18   
Finland
Tuuliina Panula
Finland
Jani Paalasmaa
Wed 19:06  Table 5
19   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Jani Pekkola
Wed 19:01  Table 6
20   
Finland
Jenna Jokinen
Finland
Mika Palviainen
Wed 19:02  Table 2
21   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Jarkko Anttonen
Wed 18:40  Table 7
22   
Finland
Toma Auresto
Finland
Olli Salonen
Wed 19:07  Table 3
23   
Brunei
Ville Mäkinen
Finland
Janne Kiiski
Wed 19:21 
24   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Timo Kaartinen
Wed 19:34  Table 6

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Finland
Kristian Kleemola
 
26   
Finland
Tanja Koski
Finland
Anna Palviainen
Wed 19:17  Table 7
27   
Finland
Lenni Mikkonen
Finland
Jorma Lempinen
Wed 19:18  Table 1
28   
Finland
Jukka Tähtinen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Mervi Salonen
 
30   
Finland
Niko Koskinen
Finland
Veli-veikko Peltonen
Wed 19:35  Table 4
31   
Finland
Marko Myllymäki
Finland
Kennet Gadd
Wed 19:38  Table 3
32   
Finland
Antti Heilakka
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 4
33   
Finland
Kristian Kleemola
Finland
Julia Kuutti
Wed 20:21  Table 3
34   
Finland
Anna Palviainen
Finland
Janne Kiiski
Wed 20:07  Table 7
35   
Finland
Lenni Mikkonen
Finland
Olli Salonen
Wed 19:58  Table 1
36   
Finland
Jukka Tähtinen
Isle of Man
Sakke Mannila
Wed 19:43  Table 5
37   
Finland
Mervi Salonen
Finland
Jenna Jokinen
Wed 19:46  Table 2
38   
Finland
Niko Koskinen
Finland
Jani Pekkola
Wed 19:56  Table 4
39   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Tuuliina Panula
Wed 20:20  Table 5
40   
Finland
Antti Heilakka
Finland
Lenni Auresto
Wed 20:12 

Last sixteen

Race to 4
41   
Finland
Jouni Mikkonen
Finland
Anna Palviainen
Wed 21:24  Table 2
42   
Finland
Jani Paalasmaa
Isle of Man
Sakke Mannila
Wed 21:24  Table 3
43   
Finland
Leevi Auresto
R1
Finland
Julia Kuutti
Wed 21:24  Table 1
44   
Finland
Mika Palviainen
Finland
Lenni Auresto
Wed 21:24  Table 4
45   
Finland
Jarkko Anttonen
Finland
Olli Salonen
Wed 21:24  Table 5
46   
Finland
Toma Auresto
Finland
Mervi Salonen
Wed 21:24  Table 6
47   
Brunei
Ville Mäkinen
Finland
Tuuliina Panula
Wed 21:24  Table 7
48   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Jani Pekkola
Wed 21:24 

Quarter final

Race to 4
49   
Finland
Jouni Mikkonen
Finland
Jani Paalasmaa
Wed 22:17  Table 1
50   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Mika Palviainen
Wed 22:32  Table 4
51   
Finland
Olli Salonen
Finland
Toma Auresto
Wed 22:23  Table 2
52   
Brunei
Ville Mäkinen
Finland
Jani Pekkola
Wed 22:13  Table 3

Semi final

Race to 4
53   
Finland
Jouni Mikkonen
Finland
Mika Palviainen
Wed 23:28  Table 1
54   
Finland
Toma Auresto
Brunei
Ville Mäkinen
Wed 22:52  Table 2

Final

Race to 4
55   
Finland
Mika Palviainen
Finland
Toma Auresto
Thu 00:32  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants