Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 23, 2022

Viikkokilpailu (talvi rg) 9/13

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Markus Leppiaho
5 (5/0) 22 (17/5)
77%
10
2 Lenni Auresto
6 (4/2) 25 (16/9)
64%
8
3 Jouni Mikkonen
5 (4/1) 29 (19/10)
66%
6
3 Joona Satomaa
6 (4/2) 32 (18/14)
56%
6
5 Ville Kröger
4 (3/1) 21 (13/8)
62%
3
5 Toma Auresto
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
3
5 Riku Aaltonen
3 (2/1) 14 (8/6)
57%
3
5 Riku Romppanen
5 (3/2) 27 (16/11)
59%
3
9 Timo Kaartinen
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
1
Show more
9 Nikita Penttinen
4 (2/2) 24 (10/14)
42%
1
9 Nora Myllymäki
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
1
9 Lucas Kanerva
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
1
13 Jomi Myllymäki
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
1
13 Juha Renkola
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
1
13 Marko Myllymäki
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
1
13 Toni Laamanen
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
1
17 Julia Kuutti
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
1
17 Janne Kiiski
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
1
17 Kennet Gadd
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
1
17 Vesa Nurmi
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
1
17 Leevi Auresto
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
1
17 Yrjö Tuovinen
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
1
Entry deadline Jan 23, 2022, 11:59 AM (local time)
Starts Jan 23, 2022, 12:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (22 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Talvikauden 2021-2022 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti
More info
MAX 24 PELAAJAA! Ovet auki 11.30.

Ilmoittautuminen normaalisti CueScoreen.

Talvikauden 2021-2022 rankingjakso kestää yhteensä 13 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Osallistumismaksu rankingkisaan 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Toni Laamanen
Finland
Ville Kröger
Sun 12:02  Table 2
2   
Finland
Nora Myllymäki
Walk Over
 
3   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Marko Myllymäki
Sun 12:02  Table 1
4   
Finland
Yrjö Tuovinen
Finland
Juha Renkola
Sun 12:02  Table 3
5   
Finland
Toma Auresto
Finland
Jouni Mikkonen
Sun 12:02  Table 4
6   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Joona Satomaa
Sun 12:02  Table 5
7   
Walk Over
Finland
Markus Leppiaho
 
8   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Nikita Penttinen
Sun 12:02  Table 6

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Jomi Myllymäki
Finland
Ville Kröger
Sun 12:27  Table 2
10   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Timo Kaartinen
Sun 12:02  Table 7
11   
Finland
Lucas Kanerva
Finland
Marko Myllymäki
Sun 12:40  Table 1
12   
Finland
Yrjö Tuovinen
Finland
Riku Aaltonen
Sun 12:40  Table 3
13   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Jouni Mikkonen
R1
Sun 13:14  Table 3
14   
Finland
Joona Satomaa
Finland
Riku Romppanen
Sun 12:39  Table 5
15   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Markus Leppiaho
R1
Sun 12:02  Table 8
16   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Vesa Nurmi
Sun 12:39  Table 6

Loser round 1

Race to 4
17   
Finland
Toni Laamanen
Finland
Vesa Nurmi
Sun 13:28  Table 6
18   
Walk Over
Finland
Lenni Auresto
 
19   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Riku Romppanen
R1
Sun 13:08  Table 1
20   
Finland
Juha Renkola
Finland
Kennet Gadd
Sun 13:54  Table 3
21   
Finland
Toma Auresto
Finland
Yrjö Tuovinen
Sun 13:15  Table 4
22   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Marko Myllymäki
Sun 13:09  Table 2
23   
Walk Over
Finland
Timo Kaartinen
 
24   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Jomi Myllymäki
Sun 12:48  Table 2

Loser round 2

Race to 4
25   
Finland
Toni Laamanen
Finland
Lenni Auresto
Sun 14:13  Table 1
26   
Finland
Riku Romppanen
Finland
Juha Renkola
Sun 14:35  Table 3
27   
Finland
Toma Auresto
Finland
Marko Myllymäki
Sun 13:56  Table 2
28   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Jomi Myllymäki
Sun 13:15  Table 5

Winners qualification

Race to 4
29   
Finland
Ville Kröger
Finland
Nora Myllymäki
Sun 13:15  Table 7
30   
Finland
Lucas Kanerva
Finland
Riku Aaltonen
Sun 13:15  Table 8
31   
Finland
Jouni Mikkonen
Finland
Joona Satomaa
Sun 13:54  Table 4
32   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Nikita Penttinen
Sun 13:31  Table 1

Losers qualification

Race to 4
33   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Lucas Kanerva
Sun 14:42  Table 1
34   
Finland
Riku Romppanen
Finland
Nora Myllymäki
Sun 15:02  Table 3
35   
Finland
Toma Auresto
Finland
Nikita Penttinen
Sun 14:40  Table 2
36   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Joona Satomaa
Sun 14:35  Table 4

Quarter final

Race to 4
37   
Finland
Ville Kröger
Finland
Lenni Auresto
Sun 15:21  Table 1
38   
Finland
Riku Aaltonen
Finland
Joona Satomaa
Sun 15:21  Table 2
39   
Finland
Jouni Mikkonen
Finland
Riku Romppanen
Sun 15:37  Table 3
40   
Finland
Markus Leppiaho
R1
Finland
Toma Auresto
Sun 15:21  Table 4

Semi final

Race to 4
41   
Finland
Lenni Auresto
R1
Finland
Joona Satomaa
Sun 16:05  Table 1
42   
Finland
Jouni Mikkonen
R3
Finland
Markus Leppiaho
R2
Sun 16:17  Table 2

Final

Race to 4
43   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Markus Leppiaho
Sun 16:58 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants