Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 22, 2021

Viikkokilpailu (talvi rg) 5/13

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Aleksanteri Piilola
5 (5/0) 27 (20/7)
74%
10
2 Tuomo Malinen
6 (4/2) 34 (19/15)
56%
8
3 Julia Kuutti
4 (3/1) 26 (15/11)
58%
6
3 Toni Laamanen
4 (3/1) 22 (14/8)
64%
6
5 Riikka Saaranen
3 (2/1) 17 (10/7)
59%
3
5 Lenni Auresto
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
3
5 Akseli Hannukkala
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
3
5 Mika Niemi
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
3
9 Jani Paalasmaa
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
1
Show more
9 Mikko Anttila Sr
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
1
9 Kennet Gadd
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
1
9 Tanja Koski
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
1
13 Jukka Tähtinen
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
1
13 Tero Riskumäki
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
1
13 Timo Kaartinen
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
1
13 Jussi Nieminen
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
1
17 Jorma Lempinen
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
1
Entry deadline Dec 22, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Dec 22, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (17 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Talvikauden 2021-2022 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti
More info
Ilmoittautuminen normaalisti CueScoreen.

Talvikauden 2021-2022 rankingjakso kestää yhteensä 13 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Osallistumismaksu rankingkisaan 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Tero Riskumäki
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 18:09  Table 4
2   
Finland
Mikko Anttila Sr
Walk Over
 
3   
Walk Over
Finland
Jussi Nieminen
 
4   
Finland
Lenni Auresto
Walk Over
 
5   
Walk Over
Finland
Akseli Hannukkala
 
6   
Finland
Tuomo Malinen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Finland
Jani Paalasmaa
 
8   
Finland
Toni Laamanen
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Aleksanteri Piilola
R1
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 18:54  Table 7
10   
Finland
Mikko Anttila Sr
Finland
Kennet Gadd
Wed 17:34  Table 2
11   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Jussi Nieminen
Wed 17:34  Table 1
12   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Tanja Koski
Wed 17:35  Table 3
13   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Akseli Hannukkala
Wed 17:35  Table 4
14   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Riikka Saaranen
Wed 17:35  Table 5
15   
Finland
Mika Niemi
Finland
Jani Paalasmaa
Wed 17:35  Table 6
16   
Finland
Toni Laamanen
Finland
Jorma Lempinen
Wed 17:35  Table 7

Loser round 1

Race to 3
17   
Finland
Tero Riskumäki
Finland
Jorma Lempinen
Wed 18:54  Table 4
18   
Walk Over
Finland
Mika Niemi
 
19   
Walk Over
Finland
Tuomo Malinen
 
20   
Walk Over
Finland
Timo Kaartinen
 
21   
Walk Over
Finland
Lenni Auresto
 
22   
Walk Over
Finland
Jussi Nieminen
 
23   
Walk Over
Finland
Mikko Anttila Sr
 
24   
Walk Over
Finland
Jukka Tähtinen
 

Loser round 2

Race to 3
25   
Finland
Tero Riskumäki
Finland
Mika Niemi
Wed 19:33  Table 3
26   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Timo Kaartinen
Wed 18:40  Table 3
27   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Jussi Nieminen
Wed 18:40  Table 2
28   
Finland
Mikko Anttila Sr
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 19:40  Table 1

Winners qualification

Race to 4
29   
Finland
Aleksanteri Piilola
Finland
Kennet Gadd
Wed 19:40  Table 2
30   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Tanja Koski
Wed 18:41  Table 1
31   
Finland
Akseli Hannukkala
Finland
Riikka Saaranen
Wed 18:41  Table 5
32   
Finland
Jani Paalasmaa
Finland
Toni Laamanen
Wed 18:41  Table 6

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Mika Niemi
Finland
Tanja Koski
Wed 20:09  Table 3
34   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Kennet Gadd
Wed 20:18  Table 2
35   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Jani Paalasmaa
Wed 19:13  Table 2
36   
Finland
Mikko Anttila Sr
Finland
Akseli Hannukkala
Wed 20:25  Table 1

Quarter final

Race to 4
37   
Finland
Aleksanteri Piilola
Finland
Mika Niemi
Wed 21:01  Table 2
38   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Akseli Hannukkala
Wed 21:01  Table 1
39   
Finland
Riikka Saaranen
Finland
Tuomo Malinen
Wed 21:01  Table 3
40   
Finland
Toni Laamanen
Finland
Lenni Auresto
Wed 21:01  Table 4

Semi final

Race to 4
41   
Finland
Aleksanteri Piilola
Finland
Julia Kuutti
Wed 22:08  Table 1
42   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Toni Laamanen
Wed 21:52  Table 2

Final

Race to 4
43   
Finland
Aleksanteri Piilola
R1
Finland
Tuomo Malinen
Wed 23:11  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants