Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 20, 2021

Viikkokilpailu (syys rg) 9/13

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Aleksanteri Piilola
5 (5/0) 20 (17/3)
85%
10
2 Markus Leppiaho
5 (4/1) 22 (16/6)
73%
8
3 Heikki Pietilä
6 (4/2) 35 (18/17)
51%
6
3 Leevi Auresto
5 (4/1) 29 (19/10)
66%
6
5 Samu Parilo
5 (3/2) 23 (12/11)
52%
3
5 Tuuliina Panula
4 (3/1) 24 (15/9)
63%
3
5 Lenni Auresto
5 (3/2) 24 (14/10)
58%
3
5 Mika Niemi
4 (2/2) 19 (10/9)
53%
3
9 Jori Luoma-aho
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
1
Show more
9 Mikko Anttila Sr
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
1
9 Julia Kuutti
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
1
9 Anna Palviainen
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
1
13 Jarmo Levänen
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
1
13 Petri Saarinen
2 (0/2) 7 (0/7)
0%
1
13 Riku Aaltonen
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
1
13 Marko Myllymäki
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
1
17 Riikka Saaranen
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
1
17 Sakke Mannila
3 (1/2) 14 (4/10)
29%
1
17 Nikita Penttinen
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
1
17 Toni Laamanen
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
1
9993 Nora Myllymäki
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Oct 20, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Oct 20, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (21 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Syyskauden 2021 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti (julia.kuutti@hotmail.fi)
More info
Ilmoittautuminen normaalisti CueScoreen.

Syyskauden ranking sijoittuu ajalle 26.8.-17.11. ja kestää yhteensä 13 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Osallistumismaksu rankingkisaan 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Riku Aaltonen
Finland
Tuuliina Panula
Wed 17:33  Table 2
2   
Finland
Jarmo Levänen
Walk Over
 
3   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Aleksanteri Piilola
Wed 17:33  Table 3
4   
Finland
Heikki Pietilä
Finland
Marko Myllymäki
R1
Wed 17:33  Table 4
5   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Leevi Auresto
R2
Wed 17:33  Table 1
6   
Finland
Mika Niemi
Walk Over
 
7   
Walk Over
Finland
Markus Leppiaho
 
8   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Samu Parilo
Wed 17:33  Table 5

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Tuuliina Panula
R1
Wed 18:28  Table 2
10   
Finland
Jarmo Levänen
Finland
Jori Luoma-aho
Wed 17:33  Table 6
11   
Finland
Petri Saarinen
Finland
Aleksanteri Piilola
Wed 17:37  Table 3
12   
Finland
Heikki Pietilä
R1
Finland
Riikka Saaranen
Wed 18:26  Table 4
13   
Finland
Toni Laamanen
Finland
Leevi Auresto
Wed 18:39  Table 3
14   
Finland
Mika Niemi
Finland
Anna Palviainen
Wed 17:33  Table 7
15   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Markus Leppiaho
R2
Wed 18:39  Table 1
16   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Mikko Anttila
Wed 19:00  Table 5

Loser round 1

Race to 3
17   
Finland
Riku Aaltonen
Isle of Man
Sakke Mannila
Wed 20:09  Table 5
18   
Walk Over
Finland
Julia Kuutti
 
19   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Mika Niemi
 
20   
Finland
Marko Myllymäki
Finland
Toni Laamanen
Wed 19:36  Table 3
21   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Riikka Saaranen
Wed 19:50  Table 4
22   
Walk Over
Finland
Petri Saarinen
 
23   
Walk Over
Finland
Jarmo Levänen
 
24   
Finland
Samu Parilo
Finland
Nikita Penttinen
Wed 19:30  Table 2

Loser round 2

Race to 3
25   
Finland
Riku Aaltonen
Finland
Julia Kuutti
Wed 20:52  Table 1
26   
Finland
Mika Niemi
Finland
Marko Myllymäki
Wed 20:20  Table 3
27   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Petri Saarinen
Wed 20:29  Table 4
28   
Finland
Jarmo Levänen
Finland
Samu Parilo
Wed 19:55  Table 2

Winners qualification

Race to 4
29   
Finland
Tuuliina Panula
Finland
Jori Luoma-aho
Wed 19:31  Table 1
30   
Finland
Aleksanteri Piilola
R1
Finland
Heikki Pietilä
Wed 19:50  Table 7
31   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Anna Palviainen
Wed 19:36  Table 6
32   
Finland
Markus Leppiaho
R1
Finland
Mikko Anttila
Wed 20:09  Table 6

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Heikki Pietilä
Wed 21:21  Table 1
34   
Finland
Mika Niemi
Finland
Jori Luoma-aho
Wed 20:57  Table 3
35   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Mikko Anttila
R1
Wed 21:03  Table 4
36   
Finland
Samu Parilo
Finland
Anna Palviainen
Wed 20:53  Table 2

Quarter final

Race to 4
37   
Finland
Tuuliina Panula
Finland
Heikki Pietilä
Wed 21:49  Table 1
38   
Finland
Aleksanteri Piilola
Finland
Samu Parilo
Wed 21:49  Table 2
39   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Mika Niemi
Wed 21:49  Table 3
40   
Finland
Markus Leppiaho
R1
Finland
Lenni Auresto
Wed 21:49  Table 4

Semi final

Race to 4
41   
Finland
Heikki Pietilä
Finland
Aleksanteri Piilola
Wed 23:19  Table 1
42   
Finland
Leevi Auresto
R2
Finland
Markus Leppiaho
Wed 22:47  Table 2

Final

Race to 4
43   
Finland
Aleksanteri Piilola
Finland
Markus Leppiaho
Thu 00:20 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants