Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 22, 2021

Viikkokilpailu (syys rg) 5/13

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ville Mäkinen
5 (5/0) 25 (17/8)
68%
10
2 Markus Leppiaho
6 (5/1) 29 (20/9)
69%
8
3 Mikko Anttila
5 (4/1) 28 (16/12)
57%
6
3 Leevi Auresto
5 (4/1) 33 (17/16)
52%
6
5 Jukka Tähtinen
5 (3/2) 31 (17/14)
55%
3
5 Julia Kuutti
5 (3/2) 31 (18/13)
58%
3
5 Niko Koskinen
5 (3/2) 30 (15/15)
50%
3
5 Teemu Oksanen
5 (3/2) 30 (16/14)
53%
3
9 Jarmo Levänen
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
1
Show more
9 Timo Kaartinen
5 (3/2) 26 (15/11)
58%
1
9 Olli Salonen
5 (3/2) 29 (15/14)
52%
1
9 Nikita Penttinen
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
1
13 Pekka Lähde
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
1
13 Kennet Gadd
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
1
13 Qäser Younis
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
1
13 Tomi Raatikainen
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
1
17 Satu Eronen
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
1
17 Mervi Salonen
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
17 Tanja Koski
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
17 Sakke Mannila
3 (1/2) 19 (10/9)
53%
1
17 Nora Myllymäki
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
1
17 Jorma Lempinen
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
1
17 Yrjö Tuovinen
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
17 Lucas Kanerva
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
1
25 Janne Kiiski
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
1
25 Jussi Nieminen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
Entry deadline Sep 22, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Sep 22, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double elimination (26 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Syyskauden 2021 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti (julia.kuutti@hotmail.fi)
More info
Ilmoittautuminen normaalisti CueScoreen.

Syyskauden ranking sijoittuu ajalle 26.8.-17.11. ja kestää yhteensä 13 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Osallistumismaksu rankingkisaan 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Satu Eronen
Walk Over
 
2   
Finland
Teemu Oksanen
Finland
Markus Leppiaho
Wed 17:57  Table 4
3   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Tomi Raatikainen
Wed 17:32  Table 2
4   
Finland
Jussi Nieminen
Finland
Niko Koskinen
Wed 17:32  Table 3
5   
Finland
Nikita Penttinen
Walk Over
 
6   
Finland
Yrjö Tuovinen
Finland
Timo Kaartinen
Wed 17:32  Table 4
7   
Finland
Mikko Anttila
Finland
Tanja Koski
Wed 17:32  Table 5
8   
Walk Over
Finland
Jorma Lempinen
 
9   
Brunei
Ville Mäkinen
Walk Over
 
10   
Finland
Pekka Lähde
Finland
Olli Salonen
Wed 17:32  Table 6
11   
Finland
Mervi Salonen
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 18:20  Table 7
12   
Walk Over
Finland
Kennet Gadd
 
13   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Lucas Kanerva
Wed 18:22  Table 2
14   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Julia Kuutti
Wed 17:32  Table 1
15   
Finland
Jarmo Levänen
Finland
Leevi Auresto
R1
Wed 17:32  Table 7
16   
Walk Over
Finland
Nora Myllymäki
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Finland
Satu Eronen
Finland
Markus Leppiaho
Wed 18:42  Table 1
18   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Niko Koskinen
Wed 18:28  Table 3
19   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Timo Kaartinen
Wed 18:28  Table 5
20   
Finland
Mikko Anttila
Finland
Jorma Lempinen
Wed 18:28  Table 6
21   
Brunei
Ville Mäkinen
Finland
Olli Salonen
Wed 18:36  Table 4
22   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Kennet Gadd
Wed 18:55  Table 2
23   
Finland
Lucas Kanerva
Finland
Julia Kuutti
Wed 19:13  Table 1
24   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Nora Myllymäki
Wed 18:42  Table 7

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Finland
Teemu Oksanen
 
26   
Finland
Tomi Raatikainen
Finland
Jussi Nieminen
Wed 18:56  Table 5
27   
Walk Over
Finland
Yrjö Tuovinen
 
28   
Finland
Tanja Koski
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Pekka Lähde
 
30   
Finland
Mervi Salonen
Walk Over
 
31   
Finland
Janne Kiiski
Isle of Man
Sakke Mannila
Wed 19:18  Table 7
32   
Finland
Jarmo Levänen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Finland
Teemu Oksanen
Finland
Nora Myllymäki
Wed 19:17  Table 3
34   
Finland
Tomi Raatikainen
Finland
Lucas Kanerva
Wed 19:52  Table 1
35   
Finland
Yrjö Tuovinen
Finland
Kennet Gadd
Wed 19:53  Table 2
36   
Finland
Tanja Koski
Finland
Olli Salonen
Wed 19:33  Table 5
37   
Finland
Pekka Lähde
Finland
Jorma Lempinen
Wed 19:30  Table 6
38   
Finland
Mervi Salonen
Finland
Timo Kaartinen
Wed 19:26  Table 4
39   
Isle of Man
Sakke Mannila
Pakistan
Qäser Younis
Wed 19:54  Table 4
40   
Finland
Jarmo Levänen
Finland
Satu Eronen
Wed 19:53  Table 7

Winners qualification

Race to 4
41   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Niko Koskinen
Wed 20:01  Table 3
42   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Mikko Anttila
Wed 20:18  Table 5
43   
Brunei
Ville Mäkinen
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 20:32  Table 2
44   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Leevi Auresto
Wed 20:37  Table 1

Loser round 3

Race to 4
45   
Finland
Teemu Oksanen
Finland
Tomi Raatikainen
Wed 20:43  Table 3
46   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Olli Salonen
Wed 20:32  Table 6
47   
Finland
Pekka Lähde
Finland
Timo Kaartinen
Wed 20:53  Table 7
48   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Jarmo Levänen
Wed 20:56  Table 4

Losers qualification

Race to 4
49   
Finland
Teemu Oksanen
Finland
Nikita Penttinen
Wed 21:14  Table 1
50   
Finland
Olli Salonen
Finland
Niko Koskinen
Wed 21:31  Table 3
51   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Julia Kuutti
Wed 21:19  Table 2
52   
Finland
Jarmo Levänen
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 21:29  Table 4

Quarter final

Race to 4
53   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Teemu Oksanen
Wed 22:06  Table 2
54   
Finland
Mikko Anttila
Finland
Niko Koskinen
Wed 22:06  Table 3
55   
Brunei
Ville Mäkinen
Finland
Julia Kuutti
Wed 22:06  Table 1
56   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 22:06  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Mikko Anttila
Wed 22:44  Table 2
58   
Brunei
Ville Mäkinen
Finland
Leevi Auresto
Wed 22:55  Table 1

Final

Race to 4
59   
Finland
Markus Leppiaho
Brunei
Ville Mäkinen
Wed 23:27 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants