Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 17, 2021

Viikkokilpailu (syys rg) 13/13

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Leevi Auresto
6 (6/0) 31 (24/7)
77%
10
2 Lenni Auresto
5 (4/1) 29 (19/10)
66%
8
3 Jukka Tähtinen
6 (4/2) 35 (18/17)
51%
6
3 Julia Kuutti
4 (3/1) 23 (13/10)
57%
6
5 Jori Luoma-aho
5 (3/2) 24 (13/11)
54%
3
5 Pekka Lähde
3 (2/1) 18 (10/8)
56%
3
5 Nikita Penttinen
4 (2/2) 23 (13/10)
57%
3
5 Toni Laamanen
4 (2/2) 22 (13/9)
59%
3
9 Janne Kiiski
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
1
Show more
9 Akseli Hannukkala
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
1
9 Tanja Koski
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
1
9 Lucas Kanerva
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
1
13 Timo Kaartinen
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
1
13 Kennet Gadd
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
13 Qäser Younis
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
1
13 Jussi Saarholm
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
1
17 Jarmo Levänen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
17 Satu Eronen
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
17 Yrjö Tuovinen
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
Entry deadline Nov 17, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Nov 17, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (19 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Syyskauden 2021 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti (julia.kuutti@hotmail.fi)
More info
Ilmoittautuminen normaalisti CueScoreen.

Syyskauden ranking sijoittuu ajalle 26.8.-17.11. ja kestää yhteensä 13 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Osallistumismaksu rankingkisaan 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Lucas Kanerva
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 17:48  Table 8
2   
Finland
Kennet Gadd
Walk Over
 
3   
Walk Over
Finland
Janne Kiiski
 
4   
Finland
Jussi Saarholm
Walk Over
 
5   
Finland
Jarmo Levänen
Pakistan
Qäser Younis
Wed 17:48  Table 1
6   
Finland
Tanja Koski
Walk Over
 
7   
Walk Over
Finland
Timo Kaartinen
 
8   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Yrjö Tuovinen
Wed 17:48  Table 7

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Jori Luoma-aho
Finland
Lucas Kanerva
Wed 18:28  Table 4
10   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Lenni Auresto
R1
Wed 17:48  Table 6
11   
Finland
Akseli Hannukkala
Finland
Janne Kiiski
Wed 17:48  Table 2
12   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Pekka Lähde
Wed 17:48  Table 3
13   
Finland
Julia Kuutti
Pakistan
Qäser Younis
Wed 18:16  Table 1
14   
Finland
Tanja Koski
Finland
Nikita Penttinen
Wed 17:48  Table 4
15   
Finland
Toni Laamanen
Finland
Timo Kaartinen
Wed 17:48  Table 5
16   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Satu Eronen
Wed 18:00  Table 5

Loser round 1

Race to 4
17   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Satu Eronen
Wed 18:32  Table 6
18   
Walk Over
Finland
Timo Kaartinen
 
19   
Walk Over
Finland
Nikita Penttinen
 
20   
Walk Over
Pakistan
Qäser Younis
 
21   
Finland
Jarmo Levänen
Finland
Jussi Saarholm
Wed 18:16  Table 3
22   
Walk Over
Finland
Janne Kiiski
 
23   
Walk Over
Finland
Kennet Gadd
 
24   
Finland
Yrjö Tuovinen
Finland
Jori Luoma-aho
Wed 19:10  Table 3

Loser round 2

Race to 4
25   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Timo Kaartinen
Wed 19:09  Table 4
26   
Finland
Nikita Penttinen
Pakistan
Qäser Younis
Wed 19:16  Table 7
27   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Janne Kiiski
Wed 19:05  Table 2
28   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Jori Luoma-aho
Wed 19:50  Table 3

Winners qualification

Race to 4
29   
Finland
Lucas Kanerva
Finland
Lenni Auresto
Wed 19:10  Table 6
30   
Finland
Akseli Hannukkala
Finland
Pekka Lähde
Wed 18:10  Table 2
31   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Tanja Koski
Wed 19:16  Table 1
32   
Finland
Toni Laamanen
Finland
Leevi Auresto
Wed 18:33  Table 5

Losers qualification

Race to 4
33   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Akseli Hannukkala
Wed 19:51  Table 4
34   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Lucas Kanerva
Wed 19:59  Table 1
35   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Toni Laamanen
Wed 19:44  Table 2
36   
Finland
Jori Luoma-aho
Finland
Tanja Koski
Wed 20:31  Table 3

Quarter final

Race to 4
37   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Nikita Penttinen
Wed 20:44  Table 2
38   
Finland
Pekka Lähde
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 20:44  Table 4
39   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Toni Laamanen
Wed 20:44  Table 1
40   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Jori Luoma-aho
Wed 20:57  Table 3

Semi final

Race to 4
41   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 21:18  Table 2
42   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Leevi Auresto
Wed 21:30  Table 1

Final

Race to 4
43   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Leevi Auresto
Wed 22:10  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants