Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 17, 2022

Viikkokilpailu (kevät rg) 9/13

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 mikko silfverberg
5 (5/0) 20 (15/5)
75%
10
2 Ari Ratinen
5 (4/1) 22 (14/8)
64%
8
3 Mikko Anttila Sr
6 (4/2) 22 (13/9)
59%
6
3 Lenni Auresto
4 (3/1) 14 (9/5)
64%
6
5 Leevi Auresto
5 (3/2) 19 (11/8)
58%
3
5 Marko Myllymäki
4 (3/1) 17 (11/6)
65%
3
5 Nora Myllymäki
4 (2/2) 18 (8/10)
44%
3
5 Toni Laamanen
5 (3/2) 18 (10/8)
56%
3
9 Qäser Younis
4 (2/2) 17 (7/10)
41%
1
Show more
9 Nikita Penttinen
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
1
9 Antti Heilakka
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
1
9 Joona Satomaa
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
1
13 Henri Honkasalo
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
1
13 Janne Kiiski
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
1
13 Kennet Gadd
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
1
13 Juho Mäkynen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
1
17 Jomi Myllymäki
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
1
17 Julia Kuutti
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
1
17 Timo Kaartinen
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
1
Entry deadline Apr 17, 2022, 3:29 PM (local time)
Starts Apr 17, 2022, 3:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (19 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Kevätkauden 2022 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti
More info
Tervetuloa viikkokisoihin!

Ilmoittautuminen CueScoreen, Poolbarin kilpailut -ryhmään tai suoraan kilpailunjohtajalle 045 6197730.

Osallistumismaksu 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kevätkauden 2022 rankingjakso kestää yhteensä 13 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Toni Laamanen
Sun 15:35  Table 2
2   
Finland
Ari Ratinen
Walk Over
 
3   
Walk Over
Finland
Lenni Auresto
 
4   
Pakistan
Qäser Younis
Walk Over
 
5   
Finland
Jomi Myllymäki
Finland
Marko Myllymäki
Sun 15:36  Table 3
6   
Finland
Kennet Gadd
Walk Over
 
7   
Walk Over
Finland
Juho Mäkynen
 
8   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Mikko Anttila Sr
Sun 15:35  Table 1

Winner round 1

Race to 3
9   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Toni Laamanen
R1
Sun 16:23  Table 2
10   
Finland
Ari Ratinen
R3
Finland
Nikita Penttinen
Sun 15:36  Table 4
11   
Finland
Henri Honkasalo
Finland
Lenni Auresto
R1
Sun 15:36  Table 5
12   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Antti Heilakka
Sun 15:36  Table 6
13   
Finland
Joona Satomaa
Finland
Marko Myllymäki
Sun 16:19  Table 3
14   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Nora Myllymäki
Sun 15:36  Table 7
15   
Finland
mikko silfverberg
Finland
Juho Mäkynen
Sun 15:36  Table 8
16   
Finland
Mikko Anttila Sr
Finland
Julia Kuutti
Sun 16:19  Table 1

Loser round 1

Race to 3
17   
Finland
Leevi Auresto
R1
Finland
Julia Kuutti
Sun 16:58  Table 1
18   
Walk Over
Finland
Juho Mäkynen
 
19   
Walk Over
Finland
Kennet Gadd
 
20   
Walk Over
Finland
Joona Satomaa
 
21   
Finland
Jomi Myllymäki
Pakistan
Qäser Younis
Sun 16:20  Table 5
22   
Walk Over
Finland
Henri Honkasalo
 
23   
Walk Over
Finland
Nikita Penttinen
 
24   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Timo Kaartinen
Sun 16:51  Table 2

Loser round 2

Race to 3
25   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Juho Mäkynen
Sun 17:29  Table 1
26   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Joona Satomaa
Sun 16:50  Table 3
27   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Henri Honkasalo
Sun 17:05  Table 5
28   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Janne Kiiski
Sun 17:37  Table 2

Winners qualification

Race to 3
29   
Finland
Toni Laamanen
Finland
Ari Ratinen
Sun 16:51  Table 6
30   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Antti Heilakka
Sun 16:50  Table 4
31   
Finland
Marko Myllymäki
Finland
Nora Myllymäki
Sun 16:51  Table 7
32   
Finland
mikko silfverberg
Finland
Mikko Anttila Sr
Sun 17:40  Table 4

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Leevi Auresto
R2
Finland
Antti Heilakka
Sun 17:58  Table 1
34   
Finland
Joona Satomaa
Finland
Toni Laamanen
Sun 18:06  Table 3
35   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Mikko Anttila Sr
Sun 18:34  Table 2
36   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Nora Myllymäki
Sun 18:22  Table 1

Quarter final

Race to 3
37   
Finland
Ari Ratinen
R1
Finland
Leevi Auresto
R1
Sun 19:27  Table 1
38   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Toni Laamanen
Sun 19:27  Table 2
39   
Finland
Marko Myllymäki
Finland
Mikko Anttila Sr
Sun 19:27  Table 3
40   
Finland
mikko silfverberg
Finland
Nora Myllymäki
Sun 19:27  Table 4

Semi final

Race to 3
41   
Finland
Ari Ratinen
Finland
Lenni Auresto
Sun 20:22  Table 1
42   
Finland
Mikko Anttila Sr
Finland
mikko silfverberg
Sun 20:32  Table 2

Final

Race to 3
43   
Finland
Ari Ratinen
Finland
mikko silfverberg
Sun 21:18  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants