Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 6, 2022

Viikkokilpailu (kevät rg) 7/13

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Markus Leppiaho
6 (5/1) 34 (22/12)
65%
10
2 Leevi Auresto
5 (4/1) 29 (19/10)
66%
8
3 Tuuliina Panula
5 (3/2) 29 (15/14)
52%
6
3 Qäser Younis
4 (3/1) 23 (13/10)
57%
6
5 Lenni Auresto
5 (3/2) 28 (16/12)
57%
3
5 Anna Palviainen
5 (3/2) 28 (16/12)
57%
3
7 Jenny Moilanen
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
1
7 Jorma Lempinen
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
1
9 Nikita Penttinen
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
1
9 Juho Mäkynen
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
1
9 Tomi Raatikainen
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
1
9 Nora Niemi-Nikkola
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
1
13 Julia Kuutti
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
1
13 Satu Eronen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
13 Janne Kiiski
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
1
13 Sakke Mannila
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
Entry deadline Apr 6, 2022, 5:29 PM (local time)
Starts Apr 6, 2022, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (16 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Kevätkauden 2022 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti
More info
Tervetuloa viikkokisoihin!

Ilmoittautuminen CueScoreen, Poolbarin kilpailut -ryhmään tai suoraan kilpailunjohtajalle 045 6197730.

Osallistumismaksu 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kevätkauden 2022 rankingjakso kestää yhteensä 13 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Markus Leppiaho
Wed 17:34  Table 1
2   
Finland
Jorma Lempinen
Finland
Jenny Moilanen
Wed 17:56  Table 3
3   
Finland
Leevi Auresto
Isle of Man
Sakke Mannila
Wed 17:34  Table 2
4   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Anna Palviainen
Wed 17:34  Table 3
5   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Janne Kiiski
Wed 17:36  Table 7
6   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Tuuliina Panula
Wed 17:34  Table 4
7   
Finland
Tomi Raatikainen
Finland
Juho Mäkynen
Wed 17:34  Table 5
8   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Satu Eronen
Wed 17:34  Table 6

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Jorma Lempinen
Wed 18:42  Table 3
10   
Finland
Leevi Auresto
R1
Finland
Anna Palviainen
Wed 18:05  Table 1
11   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Tuuliina Panula
Wed 18:11  Table 4
12   
Finland
Tomi Raatikainen
Pakistan
Qäser Younis
Wed 18:29  Table 5

Loser round 1

Race to 4
13   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Jenny Moilanen
Wed 18:42  Table 1
14   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Lenni Auresto
Wed 18:05  Table 2
15   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Nikita Penttinen
Wed 18:11  Table 7
16   
Finland
Juho Mäkynen
Finland
Satu Eronen
Wed 18:29  Table 6

Loser round 2

Race to 4
17   
Finland
Jenny Moilanen
Finland
Tomi Raatikainen
Wed 19:28  Table 2
18   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Nora Myllymäki
Wed 18:59  Table 2
19   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Anna Palviainen
Wed 18:46  Table 7
20   
Finland
Juho Mäkynen
Finland
Jorma Lempinen
Wed 19:17  Table 1

Winners qualification

Race to 4
21   
Finland
Markus Leppiaho
R1
Finland
Leevi Auresto
Wed 19:34  Table 4
22   
Finland
Tuuliina Panula
Pakistan
Qäser Younis
Wed 19:28  Table 3

Loser round 3

Race to 4
23   
Finland
Jenny Moilanen
Finland
Lenni Auresto
Wed 20:24  Table 2
24   
Finland
Anna Palviainen
Finland
Jorma Lempinen
Wed 19:50  Table 1

Losers qualification

Race to 4
25   
Finland
Lenni Auresto
R1
Finland
Markus Leppiaho
R1
Wed 20:53  Table 2
26   
Finland
Anna Palviainen
Finland
Tuuliina Panula
Wed 20:30  Table 1

Semi final

Race to 4
27   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Tuuliina Panula
Wed 21:21  Table 1
28   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Markus Leppiaho
R2
Wed 21:31  Table 2

Final

Race to 4
29   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Markus Leppiaho
Wed 22:11  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants