Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 13, 2022

Viikkokilpailu (kesä rg) 8/14

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Finland Petri Makkonen
4 (4/0) 8 (12/-4)
150%
10
2 Finland Markus Leppiaho
6 (5/1) 17 (13/4)
76%
8
3 Finland Toma Auresto
5 (4/1) 17 (11/6)
65%
6
3 Finland Lenni Auresto
5 (4/1) 22 (12/10)
55%
6
5 Finland Janne Kiiski
4 (3/1) 14 (9/5)
64%
3
5 Finland Leevi Auresto
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
3
5 Finland Akseli Hannukkala
4 (3/1) 19 (11/8)
58%
3
5 Finland Laura Eliisabet
5 (3/2) 20 (9/11)
45%
3
9 Finland Joni Suokas
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
1
Show more
9 Finland Tuuliina Panula
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
1
9 Finland Antti Silvennoinen
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
1
9 Finland Tero Riskumäki
3 (2/1) 13 (7/6)
54%
1
9 Finland Jussi Nieminen
3 (2/1) 12 (8/4)
67%
1
9 Finland Olli Salonen
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
1
9 Finland Riku Aaltonen
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
1
9 Finland Marko Myllymäki
3 (2/1) 13 (6/7)
46%
1
17 Finland Riku Pirttiniemi
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
1
17 Finland Aleksi Lehtonen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
1
17 Finland Satu Eronen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
1
17 Finland Mervi Salonen
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
1
17 Finland Timo Kaartinen
3 (1/2) 10 (2/8)
20%
1
17 Finland Kristian Kleemola
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
1
17 Finland Mika Palviainen
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
1
17 Pakistan Qaser Younis
3 (1/2) 12 (6/6)
50%
1
25 Finland Juho Pirttiniemi
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
1
25 Finland Julia Kuutti
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
1
25 Finland Nora Niemi-Nikkola
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
1
Starts Jul 13, 2022, 5:30 PM (local time)
Entry deadline Jul 13, 2022, 5:29 PM (local time)
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti
Rankings Kesäkauden 2022 ranking
Format Double to Single elimination (27 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
More info
Tervetuloa viikkokisoihin!

Ilmoittautuminen CueScoreen, Poolbarin kilpailut -ryhmään tai suoraan kilpailunjohtajalle
045 6197730

Osallistumismaksu 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kesäkauden 2022 rankingjakso kestää yhteensä 14 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Satu Eronen
Walk Over
 
2   
Finland
Toma Auresto
Finland
Tuuliina Panula
Wed 17:31  Table 2
3   
Finland
Juho Pirttiniemi
Finland
Joni Suokas
Wed 17:31  Table 3
4   
Finland
Tero Riskumäki
Pakistan
Qäser Younis
Wed 17:31  Table 4
5   
Finland
Petri Makkonen
Walk Over
 
6   
Finland
Kristian Kleemola
Finland
Antti Silvennoinen
Wed 17:31  Table 5
7   
Finland
Olli Salonen
Finland
Marko Myllymäki
Wed 17:31  Table 6
8   
Walk Over
Finland
Aleksi Lehtonen
 
9   
Finland
Mervi Salonen
Walk Over
 
10   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Lenni Auresto
Wed 17:31  Table 7
11   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Akseli Hannukkala
Wed 17:53  Table 1
12   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Jussi Nieminen
Wed 17:59  Table 2
13   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Markus Leppiaho
R1
Wed 17:31  Table 1
14   
Finland
Riku Pirttiniemi
Finland
Laura Eliisabet
Wed 18:00  Table 3
15   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Riku Aaltonen
Wed 18:06  Table 6
16   
Walk Over
Finland
Mika Palviainen
 

Winners qualification

Race to 3
17   
Finland
Satu Eronen
Finland
Toma Auresto
Wed 18:16  Table 4
18   
Finland
Joni Suokas
Finland
Tero Riskumäki
Wed 18:27  Table 5
19   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Antti Silvennoinen
Wed 18:30  Table 7
20   
Finland
Marko Myllymäki
Finland
Aleksi Lehtonen
Wed 18:32  Table 8
21   
Finland
Mervi Salonen
Finland
Lenni Auresto
Wed 18:37  Table 2
22   
Finland
Akseli Hannukkala
Finland
Jussi Nieminen
Wed 18:41  Table 1
23   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Laura Eliisabet
Wed 18:57  Table 3
24   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Mika Palviainen
Wed 18:56  Table 6

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Finland
Tuuliina Panula
 
26   
Finland
Juho Pirttiniemi
Pakistan
Qäser Younis
Wed 18:52  Table 4
27   
Walk Over
Finland
Kristian Kleemola
 
28   
Finland
Olli Salonen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Leevi Auresto
 
30   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Timo Kaartinen
Wed 18:57  Table 7
31   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Riku Pirttiniemi
Wed 19:18  Table 1
32   
Finland
Riku Aaltonen
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Tuuliina Panula
Finland
Mika Palviainen
Wed 19:18  Table 2
34   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Laura Eliisabet
Wed 19:30  Table 4
35   
Finland
Kristian Kleemola
Finland
Jussi Nieminen
Wed 19:18  Table 6
36   
Finland
Olli Salonen
Finland
Mervi Salonen
Wed 19:25  Table 3
37   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Aleksi Lehtonen
Wed 19:29  Table 8
38   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Antti Silvennoinen
Wed 20:20  Table 2
39   
Finland
Riku Pirttiniemi
Finland
Joni Suokas
Wed 20:14  Table 1
40   
Finland
Riku Aaltonen
Finland
Satu Eronen
Wed 19:08  Table 5

Last sixteen

Race to 3
41   
Finland
Toma Auresto
Finland
Joni Suokas
Wed 21:09  Table 1
42   
Finland
Tero Riskumäki
Finland
Laura Eliisabet
Wed 21:09  Table 2
43   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Jussi Nieminen
 
44   
Finland
Marko Myllymäki
Finland
Leevi Auresto
R1
Wed 21:09  Table 3
45   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Riku Aaltonen
Wed 21:09  Table 4
46   
Finland
Akseli Hannukkala
Finland
Tuuliina Panula
Wed 21:09  Table 5
47   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Olli Salonen
Wed 21:09  Table 6
48   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Antti Silvennoinen
Wed 21:09  Table 7

Quarter final

Race to 3
49   
Finland
Toma Auresto
Finland
Laura Eliisabet
Wed 21:53  Table 2
50   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Leevi Auresto
Wed 21:46  Table 1
51   
Finland
Lenni Auresto
R1
Finland
Akseli Hannukkala
Wed 22:10  Table 4
52   
Finland
Markus Leppiaho
R1
Finland
Janne Kiiski
Wed 21:52  Table 3

Semi final

Race to 3
53   
Finland
Toma Auresto
Finland
Petri Makkonen
Wed 22:28  Table 2
54   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Markus Leppiaho
Wed 22:33  Table 1

Final

Race to 3
55   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Markus Leppiaho
Wed 23:00  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants