Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 29, 2022

Viikkokilpailu (kesä rg) 6/14

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Markus Leppiaho
5 (5/0) 25 (20/5)
80%
10
2 Petri Makkonen
6 (5/1) 29 (23/6)
79%
8
3 Toma Auresto
4 (3/1) 22 (13/9)
59%
6
3 Laura Eliisabet
5 (4/1) 28 (17/11)
61%
6
5 Juha Laaksonen
6 (4/2) 27 (18/9)
67%
3
5 Lauri Mäki
5 (3/2) 29 (14/15)
48%
3
5 Sakke Mannila
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
3
5 Miika Virtanen
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
3
9 Julia Kuutti
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
1
Show more
9 Janne Kiiski
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
1
9 Nikita Penttinen
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
1
9 Nora Niemi-Nikkola
5 (3/2) 29 (14/15)
48%
1
13 Antti Silvennoinen
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
1
13 Jukka Tähtinen
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
1
13 Lenni Auresto
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
1
13 Jorma Lempinen
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
1
17 Juho Pirttiniemi
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
17 Ella Saarinen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
17 Satu Eronen
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
1
17 Kennet Gadd
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
17 Tanja Koski
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
17 Leevi Auresto
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
17 Qäser Younis
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
Starts Jun 29, 2022, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (23 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Kesäkauden 2022 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti
More info
Tervetuloa viikkokisoihin!

Ilmoittautuminen CueScoreen, Poolbarin kilpailut -ryhmään tai suoraan kilpailunjohtajalle
045 6197730

Osallistumismaksu 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kesäkauden 2022 rankingjakso kestää yhteensä 14 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Juha Laaksonen
Pakistan
Qäser Younis
Wed 17:59  Table 7
2   
Finland
Leevi Auresto
Walk Over
 
3   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 17:59  Table 2
4   
Finland
Lauri Mäki
Finland
Julia Kuutti
Wed 17:59  Table 1
5   
Finland
Tanja Koski
Finland
Laura Eliisabet
Wed 17:59  Table 3
6   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Juho Pirttiniemi
Wed 17:59  Table 4
7   
Finland
Antti Silvennoinen
Finland
Petri Makkonen
Wed 17:59  Table 6
8   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Ella Saarinen
Wed 17:59  Table 8

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Toma Auresto
Finland
Juha Laaksonen
Wed 18:17  Table 7
10   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Miika Virtanen
R1
Wed 17:59  Table 5
11   
Finland
Markus Leppiaho
R1
Finland
Lenni Auresto
Wed 18:02  Table 2
12   
Finland
Lauri Mäki
Finland
Nikita Penttinen
Wed 18:32  Table 6
13   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Laura Eliisabet
Wed 18:02  Table 3
14   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Satu Eronen
Wed 18:06  Table 4
15   
Finland
Jorma Lempinen
Finland
Petri Makkonen
Wed 18:02  Table 6
16   
Finland
Nora Myllymäki
Isle of Man
Sakke Mannila
Wed 18:49  Table 2

Loser round 1

Race to 4
17   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Nora Myllymäki
Wed 19:30  Table 2
18   
Walk Over
Finland
Jorma Lempinen
 
19   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Satu Eronen
Wed 18:46  Table 4
20   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Kennet Gadd
Wed 19:05  Table 1
21   
Finland
Tanja Koski
Finland
Nikita Penttinen
Wed 19:18  Table 6
22   
Finland
Juho Pirttiniemi
Finland
Lenni Auresto
R1
Wed 18:22  Table 2
23   
Finland
Antti Silvennoinen
Finland
Leevi Auresto
Wed 18:30  Table 5
24   
Finland
Ella Saarinen
Finland
Juha Laaksonen
Wed 19:00  Table 7

Loser round 2

Race to 4
25   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Jorma Lempinen
Wed 20:24  Table 2
26   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Julia Kuutti
Wed 20:02  Table 1
27   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Lenni Auresto
R1
Wed 19:56  Table 6
28   
Finland
Antti Silvennoinen
Finland
Juha Laaksonen
Wed 19:40  Table 4

Winners qualification

Race to 4
29   
Finland
Toma Auresto
Finland
Miika Virtanen
Wed 19:05  Table 8
30   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Lauri Mäki
Wed 19:19  Table 5
31   
Finland
Laura Eliisabet
Finland
Janne Kiiski
Wed 18:51  Table 3
32   
Finland
Petri Makkonen
R1
Isle of Man
Sakke Mannila
Wed 19:32  Table 3

Losers qualification

Race to 4
33   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Lauri Mäki
Wed 21:15  Table 2
34   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Miika Virtanen
R1
Wed 20:58  Table 1
35   
Finland
Nikita Penttinen
Isle of Man
Sakke Mannila
Wed 20:25  Table 4
36   
Finland
Juha Laaksonen
R1
Finland
Janne Kiiski
Wed 20:21  Table 3

Quarter final

Race to 4
37   
Finland
Toma Auresto
R2
Finland
Lauri Mäki
Wed 21:52  Table 1
38   
Finland
Markus Leppiaho
R2
Finland
Juha Laaksonen
Wed 21:52  Table 2
39   
Finland
Laura Eliisabet
Isle of Man
Sakke Mannila
Wed 21:52  Table 3
40   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Miika Virtanen
Wed 21:52  Table 4

Semi final

Race to 4
41   
Finland
Toma Auresto
Finland
Markus Leppiaho
Wed 22:15  Table 1
42   
Finland
Laura Eliisabet
Finland
Petri Makkonen
R2
Wed 22:25  Table 3

Final

Race to 4
43   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Petri Makkonen
Wed 22:57  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants