Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 25, 2022

Viikkokilpailu (kesä rg) 1/14

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Petri Makkonen
6 (6/0) 23 (21/2)
91%
10
2 Riikka Saaranen
5 (4/1) 22 (16/6)
73%
8
3 Leevi Auresto
5 (4/1) 25 (17/8)
68%
6
3 Tuomo Malinen
5 (4/1) 29 (16/13)
55%
6
5 Ella saarinen
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
3
5 Riku Pirttiniemi
5 (3/2) 32 (17/15)
53%
3
5 Joona Satomaa
4 (2/2) 20 (11/9)
55%
3
5 Laura Eliisabet
6 (4/2) 35 (20/15)
57%
3
9 Samu Parilo
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
1
Show more
9 Jukka Tähtinen
4 (2/2) 21 (11/10)
52%
1
9 Jussi Nieminen
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
1
9 Nora Niemi-Nikkola
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
1
13 Juha Laaksonen
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
1
13 Kennet Gadd
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
1
13 Mika Niemi
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
1
13 Qäser Younis
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
1
17 Juho Pirttiniemi
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
17 Pekka Lähde
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
1
17 Timo Kaartinen
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
1
17 Lenni Auresto
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
17 Petri Saarinen
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
17 Marko Myllymäki
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
17 Tero Hovatov
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
Entry deadline May 25, 2022, 5:59 PM (local time)
Starts May 25, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (23 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Kesäkauden 2022 ranking
Organizer PoolBar
Contact Nora Niemi-Nikkola (nora.nieminikkola@gmail.com)
More info
Tervetuloa viikkokisoihin!

Ilmoittautuminen CueScoreen, Poolbarin kilpailut -ryhmään tai suoraan kilpailunjohtajalle 045 6197730

Osallistumismaksu 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kesäkauden 2022 rankingjakso kestää yhteensä 14 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Laura V
Finland
Riku Pirttiniemi
Wed 18:03  Table 2
2   
Finland
Marko Myllymäki
Walk Over
 
3   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Tuomo Malinen
Wed 18:03  Table 1
4   
Finland
Juho Pirttiniemi
Finland
Samu Parilo
Wed 18:04  Table 3
5   
Finland
Tero Hovatov
Finland
Jussi Nieminen
Wed 18:06  Table 4
6   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Petri Makkonen
R1
Wed 18:06  Table 5
7   
Finland
Kennet Gadd
Pakistan
Qäser Younis
Wed 18:13  Table 7
8   
Finland
Leevi Auresto
R1
Finland
Petri Saarinen
Wed 18:06  Table 6

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Riikka Saaranen
Finland
Laura V
Wed 18:30  Table 2
10   
Finland
Marko Myllymäki
Finland
Joona Satomaa
Wed 18:20  Table 8
11   
Finland
Juha Laaksonen
R1
Finland
Tuomo Malinen
Wed 19:09  Table 2
12   
Finland
Samu Parilo
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 18:41  Table 3
13   
Finland
Mika Niemi
Finland
Jussi Nieminen
Wed 19:08  Table 4
14   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Pekka Lähde
Wed 18:27  Table 5
15   
Finland
Ella saarinen
Finland
Kennet Gadd
Wed 19:30  Table 8
16   
Finland
Leevi Auresto
R1
Finland
Lenni Auresto
Wed 18:53  Table 6

Loser round 1

Race to 4
17   
Finland
Riku Pirttiniemi
Finland
Lenni Auresto
Wed 19:20  Table 6
18   
Walk Over
Finland
Kennet Gadd
 
19   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Pekka Lähde
Wed 19:09  Table 1
20   
Finland
Juho Pirttiniemi
Finland
Mika Niemi
Wed 20:07  Table 4
21   
Finland
Tero Hovatov
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 19:42  Table 5
22   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Juha Laaksonen
R1
Wed 20:11  Table 1
23   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Marko Myllymäki
Wed 19:31  Table 7
24   
Finland
Petri Saarinen
Finland
Laura V
Wed 19:05  Table 5

Loser round 2

Race to 4
25   
Finland
Riku Pirttiniemi
Finland
Kennet Gadd
Wed 21:03  Table 3
26   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Mika Niemi
Wed 20:55  Table 2
27   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Juha Laaksonen
Wed 20:38  Table 1
28   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Laura V
Wed 20:31  Table 7

Winners qualification

Race to 4
29   
Finland
Riikka Saaranen
Finland
Joona Satomaa
Wed 19:47  Table 3
30   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Samu Parilo
Wed 19:53  Table 2
31   
Finland
Jussi Nieminen
Finland
Petri Makkonen
Wed 20:12  Table 6
32   
Finland
Ella saarinen
Finland
Leevi Auresto
Wed 21:05  Table 4

Losers qualification

Race to 4
33   
Finland
Riku Pirttiniemi
Finland
Samu Parilo
Wed 22:06  Table 2
34   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Joona Satomaa
Wed 21:31  Table 1
35   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Ella saarinen
Wed 21:45  Table 4
36   
Finland
Laura V
Finland
Jussi Nieminen
Wed 21:14  Table 5

Quarter final

Race to 4
37   
Finland
Riikka Saaranen
Finland
Ella saarinen
Wed 22:28  Table 1
38   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Laura V
Wed 22:28  Table 3
39   
Finland
Petri Makkonen
R2
Finland
Joona Satomaa
Wed 22:28  Table 4
40   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Riku Pirttiniemi
Wed 22:53  Table 2

Semi final

Race to 4
41   
Finland
Riikka Saaranen
Finland
Tuomo Malinen
Wed 23:12  Table 1
42   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Leevi Auresto
Wed 23:43  Table 2

Final

Race to 4
43   
Finland
Riikka Saaranen
Finland
Petri Makkonen
Thu 00:10 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants