Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 15, 2022

Vereinsturnier

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Apr 15, 2022, 7:00 PM (local time)
Format Double elimination (9 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer BC Osterode

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Klaus-Peter Schmitz
Walk Over
 
2   
Germany
Holger Heinzel
Germany
Sascha Meister
Fri 18:41  Table 4
3   
Czech Republic
Tomas Roth
Walk Over
 
4   
Walk Over
Italy
Giuseppe Prencipe
 
5   
Germany
Heiko Meusel
Walk Over
 
6   
Walk Over
Germany
Michael Kanngießer
 
7   
Germany
Thomas Schmoll
Walk Over
 
8   
Walk Over
Germany
Stephan Bürger
 

Winner round 1

Race to 4
9   
Germany
Klaus-Peter Schmitz
Germany
Sascha Meister
Fri 19:06  Table 3
10   
Czech Republic
Tomas Roth
Italy
Giuseppe Prencipe
Fri 18:42  Table 3
11   
Germany
Heiko Meusel
Germany
Michael Kanngießer
Fri 18:43  Table 2
12   
Germany
Thomas Schmoll
Germany
Stephan Bürger
Fri 18:43  Table 1

Loser round 1

Race to 4
13   
Walk Over
Germany
Holger Heinzel
 
14   
Walk Over
Walk Over
 
15   
Walk Over
Walk Over
 
16   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
17   
Germany
Holger Heinzel
Germany
Thomas Schmoll
Fri 19:11  Table 1
18   
Walk Over
Germany
Heiko Meusel
 
19   
Walk Over
Italy
Giuseppe Prencipe
 
20   
Walk Over
Germany
Klaus-Peter Schmitz
 

Winner round 2

Race to 4
21   
Germany
Sascha Meister
Czech Republic
Tomas Roth
Fri 19:24  Table 3
22   
Germany
Michael Kanngießer
Germany
Stephan Bürger
Fri 19:11  Table 2

Loser round 3

Race to 4
23   
Germany
Holger Heinzel
Germany
Heiko Meusel
Fri 19:28  Table 1
24   
Italy
Giuseppe Prencipe
Germany
Klaus-Peter Schmitz
Fri 19:24  Table 4

Loser round 4

Race to 4
25   
Germany
Heiko Meusel
Czech Republic
Tomas Roth
Fri 19:51  Table 3
26   
Italy
Giuseppe Prencipe
Germany
Michael Kanngießer
Fri 20:16  Table 4

Winners qualification

Race to 4
27   
Germany
Sascha Meister
Germany
Stephan Bürger
Fri 19:53  Table 2

Loser round 5

Race to 4
28   
Czech Republic
Tomas Roth
Germany
Michael Kanngießer
Fri 20:17  Table 3

Losers qualification

Race to 4
29   
Czech Republic
Tomas Roth
Germany
Stephan Bürger
Fri 20:50  Table 3

Final

Race to 4
30   
Germany
Sascha Meister
Czech Republic
Tomas Roth
Fri 21:14  Table 3
31   
Czech Republic
Tomas Roth
Germany
Sascha Meister
Fri 21:31 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants